SP: te weinig goedkope huurhuizen Schouwen A1VV mm Grotere parkeerplaats Den Osse kost 2,5 ton I I 1 I I I Wijk Malta gaat aan tafel 66 Het gaat ten koste van leukere dingen die je voor de gemeenschap kunt doen 24 SCHOUWEN-DUIVELAND VOORZORGSMAATREGELEN 4 MAANDAG 22 DECEMBER VERSMARKT MIDDELBURG De gemeente Schouwen-Duiveland investeert flink in preventie van schade tijdens oud en nieuw. Pannenkoeken EP zierikzee - Huizen in de sociale sector op Schouwen-Duiveland zitten bij allemaal tegen de grens van de huurtoeslag aan. Er zou den meer goedkope huurhuizen moeten komen. Dat is één punt uit het program ma waarmee de SP de gemeente raadsverkiezingen in gaat. Een ander punt betreft de ge meentelijke communicatie. Die zou actief richting inwoners moe ten zijn. Lijsttrekker Anita de Vos: „Nu moet de burger naar de gemeente toe. Er ligt iets ter inza ge en je mag komen kijken. De ge meente kan ook zelf die informa tie naar de inwoners brengen." De SP wil dat de gemeente ook ac tief luistert naar de inwoners en zich niet kritiekloos neerlegt bij de plannen vanuit Den Haag. De leden van de SP Schou wen-Duiveland hebben het ver kiezingsprogramma en de kandi datenlijst afgelopen maandag vast gesteld. Meer concrete punten wil De Vos niet noemen, omdat er nog wijzigingen in het con cept-programma moeten worden verwerkt. De vaste SP-thema's staan er in elk geval op: zorg en welzijn, wonen en meer aandacht voor de lagere inkomens. Er staan veertien namen op de SP-kieslijst. Behalve lijsttrekker De Vos zijn dat op twee Cor van Dijk uit Zierikzee en op plek drie Wim Hefti uit Ouwerkerk. De overige namen: Ronald Vier gever (Zonnemaire), Sven van der Linde (Kerkwerve), Ad van den Wittenboer (Zierikzee), Rudy Pra- ger (Noordgouwe), Henk Visser (Kerkwerve), Rinus Pankow (Zie rikzee), Peter Bonnevits (Zierik zee), Isabelle Koevoets (Kerk werve), Mathijs van Dijk (Zierik zee), Edith Tüinman (Zierikzee) en Rien Pronk (Burgh-Haamste- de). De SP doet in maart voor het eerst mee aan de gemeenteraads verkiezingen op Schouwen-Duive land. VERKIEZINGEN 2012 Te Koop Gevraagd IMI BIJ DE IJSBAAN - 09.00-17.00 UUR NOTEN EN ZUIDVRUCHTEN KAAS-VLEESWAREN GROENTEN EN FRUIT-VIS INDISCHE SPECIALITEITEN zierikzee - Onder het motto 'de kat niet op het spek binden' en 'voorkomen is beter dan genezen' huurt de gemeente Schou wen-Duiveland meer mensen in dan voorheen voor controles tij dens oud en nieuw. „Wij hebben daartoe besloten om dat we op dit moment nogal wat risicovolle locaties hebben", zegt ambtenaar Orde en Veiligheid Jac ques Straver. Als voorbeeld noemt hij zorgcentrum 'Het nieu we Borrendamme'. „Dat is welis waar gereed, maar op het terrein liggen nog bouwmaterialen, waar onder een grote hoeveelheid pal lets. Dat is reden om die plek extra in de gaten houden." Zo zijn er wel meer (leegstaande) panden en plekken te bedenken waar zomaar een 'vreugdevuur tje' zou kunnen ontvlammen. „Geef er maar liever geen opsom ming van. Dat zou wellicht idee ën kunnen opwekken", verzucht burgemeester Gerard Rabelink. Het lijkt een kwestie van door er varing wijs geworden dat de ge meente extra toezicht inzet op ri sicovolle locaties. Twee jaar gele den ontstond kort na de jaarwisse ling bijvoorbeeld brand in een leegstaand schoolgebouw aan de Bernhardstraat in Burgh-Haamste- de. Aan het gebouw zelf ging niet ouwerkerk - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk houdt maan dag 23 december een pannenkoe kenarrangement. Kinderen kun nen het museum in en in de bras serie er naast een pannenkoek eten. Kosten: 12,50. veel meer verloren, het moest toch gesloopt worden, maar de brandweer moest er wel met drie bluswagens voor uitrukken. Bij de gemeente zijn diverse na men van mogelijke vreugdevuur stichters \vel bekend. „We zijn vo rig jaar begonnen met deze men sen vooraf een brief te sturen om te waarschuwen dat we zullen handhaven en dat schade ver haald zal worden op de aanstich ters. Ik heb nu net weer twee na men door gekregen van de politie. Die kunnen zo'n brief tegemoet zien", aldus Straver. Volgens hem is het totale beleid ten aanzien van de jaarwisseling gebaseerd op goed onderling overleg tussen ge meente, politie en brandweer. Vuurtjes stoken, hoe vreugdevol ook bedoeld, is nou eenmaal ver boden. „Je schrikt ervan als je ziet hoeveel schade zo'n brand alleen v'ta door Ton van den Nouweland DEN OSSE - De uitbreiding van de door duikers gebruikte parkeer plaats bij de Nieuwe Kerkweg in Den Osse, zoals gisteren gemeld in de PZC, kost de gemeente 2,5 ton. De helft van dat geld investeert de gemeente zelf, de andere 125.000 euro komt uit het compen satiefonds van het Havenbedrijf Rotterdam voor aanleg van de Tweede Maasvlakte. De gemeente wil van de parkeer plaats met de naam Langendijk een toeristische onthaalkamer ma ken. Er komen 24 parkeerplaatsen bij, kleedhokjes, toiletten, een in formatiepunt en extra duikvoor- zieningen. In samenspraak met de exploitant is een nieuwe ont werp gemaakt voor wat tot deze zomer een friettent was. De parkeerplaats wordt aangepakt op verzoek van duikcentrum De Grevelingen. Door de populairi- teit van deze duikstek is de par keerplaats te klein geworden. Daardoor werd op de weg gepar keerd en dat leidde tot veel bekeu ringen. Duikcentrum Scharendij- ke, de NOB en de horeca-exploi- tant zijn in het plan betrokken. Parkeerplaats Langendijk moet in mei klaar zijn. De gemeente gaat het terrein onderhouden. aan de weg kan aanrichten", zegt Rabelink. Als de kosten niet ver haald kunnen worden op de ver oorzakers komt het herstel voor rekening van de gemeente. „Dat betekent dan weer dat het ten koste gaat van leukere dingen voor de gemeenschap. Zo deden wij dat vroeger op school ook. Als daar schade was aangericht, werd het budget voor het schoolreisje lager. Dan werd het bijvoorbeeld Bosbad Hoeven in plaats van De Efteling." Overigens moet gezegd dat voor het traditionele vreugdevuur bij jeugdsoos De Pul in Bruinisse in overleg met het soosbestuur een gedoogsituatie is gecreëerd. Tot het pakket aan voorzorgsmaat regelen behoort ook voorlichting in de gemeenterubriek en op de website over het veilig afsteken van vuurwerk. Het is algemeen bekend dat het af steken van vuurwerk wettelijk al leen is toegestaan vanaf 10.00 uur op oudejaarsdag tot 02.00 uur op 1 januari. Wie zich buiten die tij den niet kan bedwingen, loopt kans op doorwijzing naar bureau HALT. „Dat doen wij als gemeen te veelvuldig", aldus Rabelink. In aanloop naar de jaarwisseling zijn nu ook de straatcoaches al extra in touw om groepjes jonge ren in de diverse kernen te moti veren verantwoord om te gaan met vuurwerk. De gemeentelijke afvalcontainers worden preventief ontmanteld en ondergrondse containers worden afgesloten. Rabelink: „Wat al die preventie kost is lastig in geld uit te druk ken. „Het is een kwestie van be leid. We hechten er bëlang aan." EP door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „In plaats van de jaarlijkse kerstborrel voor de medewerkers, leek het ons leuk iets voor de wijk te doen," zegt beheerder Heieen van den Bosch van het MFC in de Zierikzeese wijk Malta. Het kerstbuffet gisteravond was speciaal voor de - soms eenzame - ouderen. Iets meer dan 90 wijkbewoners schoven aan. Het buffet was grotendeels gesponsord, foto Dirk-jan Cjeltema Wegens succesvolte verkopen lijn wi| dringend opzoek naar - Wjnlngen in de binnenstad van Middelburg - Appartementen op de Boulevard var.Vlissingen - Gezinswoning in Middelburg - Woningen in de Veersche Poon (Middelburg! Extra controle vereist tijdens jaarwisseling door Ali Pankow Burgemeester Gerard Rabelink VUTTE PAARDSTRUT !-.< (iOIS 0113-212729 I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114