18 Puzzelstukjes Herkansing Nakaarten, netwerken en proosten op de goede afloop. Zeeuws-Vlaanderen ontmoet Zeeuws-Vlaanderen Presentator Jack van Gelder. Voorzitter Angelo van de Ree sen. Eigenaar Peter de Regt van De Regt Conveyor Systems voegt daar in Zeeuws-Vlaamse verhoudingen sa menwerking aan toe, 'zelfs met con- cullega's'. De Regt: "We hebben hier nu eenmaal korte lijnen." Die uitspraak manifesteert zich aan sluitend in het walking dinner. Onder nemend Zeeuws-Vlaanderen ont moet ondernemend Zeeuws-Vlaande ren. Geanimeerd, losjes vooral. Opval lend is het relatief hoge aantal jon- ge(re) ondernemers en managers in het publiek. Een (naderende) wisse ling van de wacht? Van de Ree en zijn commissieleden zien het tevreden aan. Het karwei is gedaan. "Na een jaar lang van voorbe reiden, vergaderen en organiseren val len alle puzzelstukjes in elkaar. Onze verwachtingen zijn overtroffen en wij zijn dan ook meer dan tevreden. Het was allemaal goed. We hebben veel positieve reacties ontvangen", zegt de voorzitter met een glimlach. Buiten weerklinken de beats door de muren van het Industrieel museum. En het bleef nog lang onrustig in Sas van Gent. Het is het traditionele ijkpunt van en voor ondernemend Zeeuws-Vlaanderen: de jaarlijkse netwerkbijeenkomst van Junior Kamer, voor het tweedejaar on der het thema B02, afkorting van business opportunities in het kwadraat. Horen, zien en gezien worden, daar gaat het medio no vember om in de historische en tourage van het Industrieel mu seum Zeeland in Sas van Gent. Het B2B-event dient een geza menlijk doel, verwoordt commis sievoorzitter Angelo van de Ree: "Samen Zeeuws-Vlaanderen op pole position zetten." Tekst: Peter Oggel Foto's: Manon Koopman SAS VAN GENT - Breng ruim vijf honderd ondernemers en managers bij elkaar en er ontstaat een kakofonie van meningen, feiten, visies en belan gen. Ontmoeting -netwerken in jar gon- is de kern van het jaarlijkse B2B-event van Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. De 21e editie in successie alweer en in die twee decen- trialisatie, maar is voor de gelegen heid welhaast omgetoverd in een for mule 1-circuit, inclusief bulderende motoren en op het podium een Pitst- raat, waarin drie Zeeuws-Vlaamse fa miliebedrijven startklaar staan met als inzet de BO-kaal 2013: constructiebe drijf Van Vugt in Breskens, De Regt Conveyor Systems en landbouwma chinefabrikant Gebr. Vervaet, beiden in Biervliet. Deze laatste passeert met de zegen van het publiek en de drie Zeeuws-Vlaamse burgemeesters op de eretribune nipt als eerste de meet en wint daarmee de business-award van Junior Kamer Zeeuws-Vlaande ren. Directeur-eigenaar Robin Ver vaet is direct sportief om zijn tegen strevers een herkansing aan te bieden; op de kartbaan in Breskens om pre cies te zijn om onderling uit te maken wie van de drie echt de beste coureur is. Maar de drie familiebedrijven illus treren toch vooral dé ondernemings zin en -kracht van het Zeeuws-Vlaam se bedrijfsleven: innovatief, strate gisch, internationaal georiënteerd ook. "Klein is het nieuwe groot", do ceert inleider Marjolein ten Hoonte. De directeur arbeidsmarkt van uitzen der Randstad plaatst Zeeuws-Vlaande ren visueel in het middelpunt van de wereld, met pijlen die tot in alle uit hoeken reiken. 'Houd dat beeld vast', adviseert ze haar publiek. Vervaet, De Regt en Van Vugt vor men het bewijs. De eerste levert bie tenrooiers en mestinjecteurs bijna we reldwijd, De Regt is met zijn indus triële transportsystemen voor bulk en stukgoed actief tot in verre buiten landen en Van Vugt levert op bestel ling constructievakwerk aan onder meer internationale ondernemingen. 'Zeeuws-Vlaamse bedrijven doen het goed omdat er erg goed naar de klant wordt geluisterd', zegt directeur Stijn Guillet van aannemer Leenhouts in Sluis in een sponsorfilmpje. Voor Jeff Gaspersz, hoogleraar innovatie aan bu- sinessuniversiteit Nyenrode en publi cist, is luisteren eveneens een voor waarde voor succes, maar hem gaat het vooral om creativiteit. 'Creativi teit in uw organisatie is goud waard. Dan bent u een rijk mens'. In zijn vi sie is de moderne ondernemer nieuws gierig, en is hij voortdurend op zoek naar verbetering, vernieuwing en kan- nia heeft het evenement onderne mend Zeeuws-Vlaanderen gestimu leerd én verenigd.Ons kent ons in een streek, geografisch bepaald door Westerschelde en landsgrens. Maar die ligging is mede de kracht van Zeeuws-Vlaanderen. In de organisa tie van het B02-event komt de liefde van beide kanten, is de rode draad in het welkomswoord van B02-voorzit- ter Angelo van de Ree. In onderne merstaai de spreekwoordelijke win-winsituatie. Want de recessie ten spijt is de ondersteuning vanuit het re gionale bedrijfsleven intact gebleven. De sponsorlijst telt 75 regionale on dernemingen die op enige wijze een (financiële) bijdrage hebben geleverd. Van de Ree: "Ondanks crisis en leeg lopende sponsorpotjes is geïnvesteerd in dit evenement. Wij zijn daar uiter aard blij mee, maar het onderstreept ook het belang dat ondernemers aan deze netwerkbijeenkomst hechten." Grand Prix van Zeeuws-Vlaanderen, is op 15 november het thema in het Industrieel museum in Sas van Gent. Historisch erfgoed: het voormalige suiker-entrepot (gebouwd in 1921) ademt de grandeur van vroege indus- Amusement hoort er natuurlijk bij. Het oog wil ook wat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106