Special: De ondernemer en zijn accountant 9 John Meijer Accountancy Adviseurs Cijferen voor Specialisten john meijer L 'ndernemer De ondernemer en zijn.. O 2013 Een ondernemer kan niet zonder zijn accountant. Een goede boekhouder, zoals ze dat vroeger zeiden, is goud waard. Ook in 2014 verandert er het nodige in de financiële wereld. In het januarinummer is het thema in deOndernemer Financiën en Regelgeving. Nu geven we alvast een paar tips, die nog voor dit jaar van belang zijn. Zoals elk jaar kunnen de investerings regelingen en de verliesverrekenings- regels relatief eenvoudig tot belasting besparing voor ondernemers leiden. Daarnaast moet geanticipeerd worden op de hogere belastingrente die de Be lastingdienst vanaf volgend jaar in re kening brengt. Verder zijn er ook niet-fisc'ale aandachtspunten, zoals de invoering van IBAN. Heeft u investeringsplannen, kijk dan of u deze mogelijk nog dit jaar kunt realiseren. Investeert u namelijk in de periode 1 juli tot en met 31 december in een nieuw bedrijfsmiddel, dan mag u hier in 2013 direct tot de helft op af schrijven. Deze tijdelijke verruiming van de willekeurige afschrijving ver valt weer op 1 januari 2014. Er gelden twee belangrijke voorwaar den: 1Is het boekjaar gelijk aan het kalen- derjaar, dan kunt u alleen in 2013 een malig en maximaal 50% willekeurig af schrijven op het nieuwe bedrijfsmid del. Over het restant schrijft u nor maal af. 2. U moet het bedrijfsmiddel vóór 1 januari 2016 in gebruik nemen. Slechts in zéér uitzonderlijke gevallen mag hiervan worden afgeweken. Door gebruik t£ maken van deze wil lekeurige afschrijving kunt u een liqui- diteits- en rentevoordeel behalen. U schrijft namelijk in 2013 meer af, zo dat uw winst lager wordt en u dus minder belasting hoeft te betalen. Dit liquiditeitsvoordeel wordt overigens in de jaren daarna weer teruggeno men, omdat u dan minder kunt af schrijven op het bedrijfsmiddel. Het rentevoordeel behoudt u wel. Waar ieder bedrijf rekening mee moet houden: IBAN. Een onderne mer kan daar nieet genoeg voor ge- waarscshuwd worden, want als u geen goed nummer heeft, kan dat veel geld kosten. Per 1 februari 2014 worden alle rekeningnummers van zo wel particulieren als bedrijven vervan gen door internationale rekeningnum mers (IBAN). U bent hier ongetwij feld door uw bank al op gewezen. De overgang naar IBAN heeft met name voor bedrijven nogal wat voeten in de aarde. Zo zult u uw softwarepak ketten en facturatiesystemen tijdig moeten aanpassen. En wat dacht u van uw briefpapier of andere commu nicatiemiddelen waarop u uw reke ningnummer vermeldt? Wacht daar om niet langer en start met uw voor bereidingen. De website www.overo- pIBAN.nl bevat alles wat u nodig heeft voor een soepele overgang. En dan nog iets over BTW: Heeft u op de balans nog een btw-schuld staan over de periode 2008 tot en met 2012, meld deze schuld dan zo snel mogelijk bij de Belastingdienst met een 'suppletie omzetbelasting'. Op die manier voorkomt u dat heffings- rente en boete verder oplopen. Neem hiervoor contact op met uw belastin gadviseur. De Belastingdienst is op dit moment druk bezig om de aangifte inkomsten belasting of de aangifte vennootschaps belasting van ondernemers te vergelij ken met de ingediende btw-aangif- ten. Blijkt hieruit dat er nog een btw-schuld over voorgaande jaren openstaat, dan ontvangt u van de Be lastingdienst een brief waarmee u de aangittegegevens kunt controleren, vóórdat er een aanslag aan u wordt op gelegd. De accountant H Een jaar geleden startte W.j. Meijer onder de naam John Meijer Accountancy Adviseurs een zelfstandig kantoor aan de Frans den Hollanderlaan 21 in Goes (nabij het station). Eerder werkte hij voor diverse accountantskantoren waar hij ruime ervaring opdeed. 'Uiteraard gaat het om het resultaat. Daarom kiezen steeds meer ondernemers voor kortere lijnen en meer efficiency. Een allround persoonlijke financiële en fis cale dienstverlening is dan ook het streven.' John Meijer spreekt vol vuur over zijn vak en kijkt met tevredenheid terug op zijn besluit om als zelfstandig on dernemer te starten, ondanks de eco nomische recessie. Zijn kantoor be dient zowel particulieren als kleine en middelgrote ondernemingen. Meijer: 'Wij verzorgen voor hen de financiële administratie, de jaar rekening, aangiften voor de inkom sten- en vennootschapsbelasting en de loonadministratie. Verder zijn we aangesloten bij een landelijke or ganisatie van fiscalisten en juristen. Door deze samenwerking met dit fiscaal-juridisch adviesbureau kun nen we ook op randterreinen opti male ondersteuning verlenen.' Meijer vindt het heerlijk om geheel volgens zijn eigen filosofie en visie te kunnen werken. Hij voelt zich op en top ondernemer en continu borre len er ideeën in hem op. Deze deelt hij graag met zijn klanten. Volgens Meijer kunnen veel bedrijven geld besparen door een administratie te voeren die aansluit bij de werkwijze van zijn kantoor. Om deze reden ad viseert hij de cliënten soms dan ook over te stappen op een systeem dat in gebruik is bij zijn kantoor. Boven dien kan de relatie vanuit zijn eigen onderneming bij Meijer inloggen op diens server om de administratie te verwerken. Het grote voordeel voor de relatie is dat deze geen investe ringen in financiële-software hoeft te doen, en de online verwerking 24 uur per dag kan plaatsvinden, op het moment dat het de ondernemer zelf uitkomt. Meijer: 'Uiteraard is het ook mogelijk de financiële administratie aan ons kantoor uit te besteden. Het voordeel van het uitbesteden van de verwer king is groot. Vaak hebben onderne mers het dermate druk dat de admi nistratie een noodzakelijk kwaad is, terwijl de financiën eigenlijk de rode draad van het bedrijf zijn. Wij bren gen er lijn in, zodat de ondernemer op ieder gewenst moment kan zien hoe hij ervoor staat. Mijn advies: ben je zelf druk met ondernemen, be steed dan je financiële administratie uit. Ik voorzie mijn klanten standaard elke maand dan wel kwartaal van een glashelder financieel overzicht.' Als lid van de landelijke organisatie waarbij Meijer is aangesloten be zoekt hij één keer in de maand een studiebijeenkomst voor het up-to- date houden van zijn kennis. Dit om dat de ontwikkelingen in de belas tingwereld razendsnel gaan. 'Als je een halfjaar niets doet loop je achter en zijn je adviezen achterhaald.' Volgens Meijer is het van groot belang persoonlijk contact te onderhouden met je relaties. 'Bij de grote accoun tantskantoren is de ruimte hiervoor te beperkt. In dat opzicht is het hebben van een niet te groot, overzichtelijk bureau met mensen die je persoon lijk kent een groot voordeel. Ons kantoor is laagdrempelig, vlot, adequaat, persoonlijk en daardoor kunnen wij onze dienstverlening aanbieden tegen zeer aantrekkelijke tarieven - dat is John Meijer Accoun tancy Adviseurs.' Voor meer informatie of een vrijblij vende offerte nodigt John Meijer u uit contact met hem op te nemen. accountancy adviseurs John Meijer Accountancy Adviseurs Frans den Hollanderlaan 21 4461 HL Goes 0113-230405 www.jmaccountancy.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105