PZC 'Gemeenten moeten nieuwe alcoholleeftijd handhaven' Uitgezette asielzoekster (7) met acute leu kemie mag met familie terug naar Neder land voor behandeling en verblijf NIEUWSTIP? Inlichtingen- en veiligheidsdiensten moeten opener VRIJDAG 20 december 2013 Buien, af en toe zon 8° Hertman ontwerpt voor slimme mensen die luxe waarderen DEN HAAG - Staatssecretaris Mar tin van Rijn (Volksgezondheid) is ongerust over berichten dat ge meenten geen werk maken van het handhaven van de nieuwe leeftijdsgrens van 18 jaar voor de verkoop en het in bezit hebben van alcohol. Volgens de bewinds man kan het nooit zo zijn dat ge meentebesturen er bewust voor kiezen om de wet niet te handha ven. „Dan hebben ze heel wat uit te leggen aan de gemeenteraad en straks in maart aan de kiezer. De wet is de wet voor iedereen. Ge meenten die de wet niet uitvoe ren, zal ik daarop aanspreken." Van Rijn heeft er begrip voor dat niet alle gemeenten hun beleid al tot in de puntjes hebben aange past aan de nieuwe wet. „Maar la ten we het niet te ingewikkeld maken: gemeenten handhaven nu al op 16 jaar, vanaf januari is dat 18 jaar." Gemeenten die volhar den in het niet handhaven van de wet, daar zal ik stappen tegen on dernemen, stelt Van Rijn. WARSCHAU - Staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie heeft Renata Agamiryan en haar familie een verblijfsvergunning aangeboden. De woordvoerder van Teeven bevestigde gistera vond het aanbod aan de famijie maar wilde verder niet op de de tails ingaan. Het zevenjarige Georgische asiel- zoekstertje, dat vorig jaar is uitge zet naar Poleri, zal worden behan deld in het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam. De familie heeft het aanbod gisteravond geac cepteerd. Renata kwam in de zomer van 2012 met haar familie via Polen naar Nederland. Toen ze later dat jaar bloedneuzen en blauwe plek ken kreeg, vroegen haai ouders te vergeefs om medisch onderzoek. Na twee weken werd het gezin op het vliegtuig naar Polen gezet, zonder dat een door een huisarts aangevraagd bloedonderzoek was uitgevoerd. In Polen bleek Renata aan acute lymfatische leukemie te lijden en in levensgevaar te verke ren. In brieven van 8 oktober en 7 no vember van dit jaar die deze krant heeft ingezien, wordt de familie namens staatssecretaris Teeven een definitieve verblijfsvergun ning en woonruimte in Rotter dam aangeboden. De Inspectie voor de Gezond heidszorg en de Inspectie Veilig heid en Justitie verklaarden vori ge maand na onderzoek geen on regelmatigheden bij de over dracht van Renata aan Polen te hebben gevonden. Ook zou de ver traging van de behandeling van enkele weken geen consequenties hebben gehad voor het verloop van haar ziekte. Die uitkomst ver bijsterde de familie, vooral omdat zij niet gehoord is. Ook bleek het medisch dossier in Polen niet te zijn opgevraagd. Op dit moment wordt gekeken wanneer Renata medisch in staat is de reis te ma ken. „We zijn verheugd en zien het een beetje als tegemoetko ming voor de manier waarop ze door Nederland zijn behandeld", zegt Maureen Helgers-Cromp- voet, de advocaat van de Aga- miryans. Vader Abram zegt lang te hebben getwijfeld over de beslissing. „Maar we hebben alsnog ja ge zegd, omdat de medische facilitei ten in Nederland beter zijn." Volgens de ouders heeft Renata zelf veel moeite met het idee om naar Nederland te gaan. „We zeg gen haar voorlopig dat we naar Duitsland gaan, zodat ze niet in paniek raakt." FIERETS VISHANDEL Word ook abonnee! redactie@pzc.nl of 0118-434010 VERDIEPING editie: Walcheren 255e jaargang nr. 304 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Het uitgezette Georgische stel Marina en Abram Agamiryan en hun doodzieke dochter Renata krijgen een verblijfsvergunning zodat Renata behandeld kan worden voor acute leukemie, foto HH Zieke Renata terug voor behandeling door onze correspondent Michiel van Blommestein DESTELLING Teeven zou vaker zijn hart moeten laten spreken Reageeroppzc.nl UW MENING 362 reacties Kabinet-Rutte komt eindelijk op stoom EENS 23% ONEENS 77% Scampy 16/20 p/kg 9,99 Prachtige pelgarnalen 2 kilo 12,00 Gepelde garnalen p/kg 19,95 Kabeljauwfilet z/gr. p/kg 9,99 Ruim assortiment zie www.fieretvis.nl Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8 7' 68 3M555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1