Kremlin bood Kiev een veel makkelijker traject effeweg.nl Greenpeace opgelucht BUITENLAND 9 Begin 2014 goed en ga naar de schitterende besneeuwde bergtoppen van de Zwitserse Alpen! effeweg.nl CR A TIS BROCHURE 2014 Britten geven plastic bankbiljetten uit De Britse centrale bank geeft vanaf 2016 plastic bankbiljet ten uit. Die gaan naar verwach ting zes jaar mee, twee keer zo lang als die van het traditione le katoenpapier. Ook zijn ze moeilijker te vervalsen, stelde de bank gisteren, en de kans dat ze ongeschonden uit de wasmachine komen, is een stuk groter. Nederlanders uit Zuid-Sudan Het kabinet probeert landgeno ten die dat willen zo snel moge lijk uit Zuid-Sudan te halen. Mi nister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken zei dat gis teren in een Kamerdebat. In het gebied, waar sinds afgelo pen zondag een hevige stam menstrijd woedt, zitten onge veer 150 Nederlanders. 'Corruptieonderzoek is vuile operatie' Premier Erdogan van Turkije noemt het grote corruptieon derzoek in zijn land een 'vuile operatie tegen zijn regering. In het onderzoek zijn sinds dins dagochtend 52 mensen gearres teerd, onder wie drie zonen van ministers uit Erdogans ka binet, prominente zakenlieden en regionale bestuurders. Na maanden van onzekerheid en geruchten haalt Greenpeace opgelucht adem: de opvaren den van het schip Arctic Sunri se die in september werden op gepakt, lijken binnenkort naar huis te mogen. Het Russische parlement keurde gisteren een amnestiewet goed die volgens advocaten van toepassing is op de bemanning. Hoewel Green peace blij is dat een einde aan de zaak lijkt te komen, is de or ganisatie niet in een juichstem ming. Wat Greenpeace betreft zijn de opvarenden namelijk onterecht vastgezet. De amnes tiewet is officieel te danken aan het 20-jarige bestaan van de Russische Federatie. Daarom verleidde hij zijn Oek raïense ambtgenoot Viktor Janoe- kovitsj dinsdag met een deal, waarbij Moskou de gasprijs voor zijn zuiderbuur met een derde verlaagt en hem een lening ver strekt van ruim 10 miljard euro. De overeenkomst werd in het Kremlin door de aanwezige onder handelaars letterlijk met applaus begroet. En wat kon Janoekovitsj anders doen dan tekenen? Hoe wel het akkoord met Moskou bij de demonstranten in Kiev en de oppositie zeker olie op het vuur heeft gegooid ('uitverkoop van Oekraïne', vinden ze), had Janoe kovitsj erg weinig bewegingsruim te. Zeker, hij en zijn pro-Russi sche premier Mykola Azarov staakten zelf de onderhandelin gen met Brussel over een associa tieverdrag voor vrijere handel met de EU. Eigen schuld, dikke bult, zou je zeggen. Maar de breuk met Brussel ontstond on der grote druk van Rusland dat dreigde met invoerheffingen en verhoging van de gasprijzen. Iets wat Oekraïne over de rand van de afgrond zou hebben geduwd, al dus Azarov. Want het land is zo goed als bankroet en moet vol gend jaar 17 miljard dollar aan schulden aflossen. Dat bedrag is bijna net zo groot als alle reserves van de Oekraïen se centrale bank. Aan de andere kant: wat had Euro pa nou helemaal te bieden? Op korte termijn niet veel. Brussel stelde het land louter een moei zaam traject in het vooruitzicht van noodzakelijke maar pijnlijke hervormingen op het gebied van de economie, staatsfinanciën, cor ruptiebestrijding en mensenrech ten. Financieel: 1 miljard euro, een fooi voor een land dat op de rand van faillissement staat. Bovendien Oekraïne is zo goed als bankroet en moet volgend jaar 17 miljard dollar aan schulden aflossen Aan de andere kant: wat had Europa nou helemaal te bieden? Op korte termijn niet veel blijft de vraag volstrekt onbeant woord of Brussel Oekraïne ooit als volledige lidstaat zou accepte ren. Sterker nog, afgelopen zon dag meldde Eurocommissaris Ste fan Füle (Uitbreiding) dat de ge sprekken met de Oekraïense rege ring waren stopgezet, omdat de woorden en daden van Kiev niet met elkaar overeenkwamen. Nee, dan deed het Kremlin het be ter. Het wachtte tot de patstelling tussen Kiev en Brussel compleet was en gooide toen Oekraïne de reddingsboei toe. Het bod: ruim tien keer zoveel geld en een (zij het tijdelijke) verlaging van de gasprijs van 400 naar bijna 270 dollar per 1.000 kubieke meter. Een korte termijnoplossing welis waar, maar volgens Azarov heeft het zijn land voorlopig bij de af grond weggetrokken. „Het land dreigde in te storten", zegt hij. Heeft Janoekovitsj dan het beste voorgehad met zijn land door de hulp van Poetin te accepteren? Dat valt maar te bezien. Volgens kwade tongen heeft hij vooral een eigenbelang. In 2015 zijn er in Oekraïne presi dentsverkiezingen die hij koste wat kost wil winnen. Met de nu gesloten gas- en gelddeal hoopt hij vooral het oosten en zuiden (waar het belangrijkste deel van zijn aanhang woont) aan zich te binden. Tirol Kufstein en Tegernsee v.a. €339,- Karinthie in de winter v.a. €419,- Winter in Beieren en Tirol v.a. €439,- Minicruise Göteborg €82, v.a. Minicruise Londen v.a. €82, ALLE REIZEN VOOR 2014 STAAN ONLINE OP ONZE WEBSITE Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen DONDERDAG 19 DECEMBER 2013 LONDEN JUBA MOSKOU Recep Tayyip Erdogan foto HH ANKARA ACHTERGROND OEKRAÏNE door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - Voor president Vladimir Poetin telt dezer dagen maar één ding: Oekraïne in de invloedssfeer van Rusland houden. Treinrit Glacier Schilderachtig Zwitserland 2014 - Lungern NIEUW! Inclusief 2 treinritten en 4x avondprogramma 8 daagse busreis Vertrek: 10. 24 jan, 15, 22 feb, 14 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 5x 4-gangendiner 1x warm- en koud buffet 1x fon dueavond Welkomstdrankje 1x koffie met gebak Kofferservice Kegelavond Dansavond Videoavond Folkloreavond Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Treinrit Andermatt - Disentis Treinrit Klostere St. Moritz - Tieten Zwitserse Alpen met bus en trein 2014 - Brig Inclusief 3 treinritten 8 daagse busreis Vertrek: 10, 24 jan. 7, 15, 22 feb. 1, 14. 28 mrt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Stadsrondrit Brig Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Treinrit Tésch - Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express Langlaufen in Schilderachtig Zwitserland 2014 - Lungern NIEUW! Inclusief langlauflessen en 4x avondprogramma 8 daagse busreis Vertrek: 15 feb Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 5x 4-gangen keuzediner langlaufinstructies op dag 2 1x warm- en koud buffet 1x fondueavond Welkomst drankje 1 x koffie met gebak Kofferservice Kegelavond Dansavond Videoavond Folkloreavond Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Inclusief 3 treinritten 8 daagse busreis Vertrek: 10. 24 jan, 14, 28 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider per Comfort Class touringcar Treinrit Tasch - Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express Treinrit Glacier Ex 7x diner Vervoer Reizen met diverse vertrekdata' Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.hv. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden, €2.50 calamiteitenfonds en €18,- reserveringskosten per boeking. Supervoordelige busreizen Naam AdresPostcodePlaats, Zonder postzegel opsturen naar: etfeweg.nl, antwoordnummer 778.7700 VG Nieuwleusen dhr/mevr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9