Helikopter ZEEUWS-VLAANDEREN versieren almanak Vermiste fietser dood gevonden Gemeente en projectontwikkelaar bereiken akkoord over grondprijs deel Kop van de Noordstraat Terneuzen. SERIOUS REQUEST OOK IN SCHOONDIJKE KNVB gaat het sportcentrum in Zeist renoveren Marien Wandel beschrijft zijn Eerste Wereldoorlog TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen en de Brabantse projectont wikkelaar Peter Joosten van Fund amental Real Estate in Ooster hout hebben overeenstemming bereikt over de invulling van de Kop van de Noordstraat in het stadscentrum. Het gaat om het noordelijk deel op de hoek van de Noordstraat en de Vloos- wijkstraat. Maandag werd de laatste hobbel genomen: de verkoop van de ge meentegrond voor een bedrag van 300.000 euro aan Joosten. Die transactie werd een dag later in de wekelijkse vergadering van Ben W goedgekeurd. Wethouder Co van Schaik (Finan ciën): „We hadden hoger ingezet met de grondprijs, maar uiteinde lijk is het dit bedrag geworden, al leszins een marktconforme prijs." In oktober diende Joosten de aan vraag van een vergunning in voor de bouw van een pand met acht honderd vierkante meter winkel ruimte en ruim twintig luxe stu dio's voor éénpersoonshuishou dens met een schappelijke huur prijs. Volgens Van Schaik moeten nog wel wat 'technische details' wor den aangepast en dient ook het bestemmingsplan te worden bijge steld. „Maar daarin zie ik verder geen belemmeringen meer." Hij is blij dat de invulling van de Kop van de Noordstraat, nadat in 1999 de eerste plannen werden ont vouwd, na veertien jaar eindelijk gestalte krijgt. „Al wordt nog niet het hele gebied ingevuld, het ge bied wordt door dit project toch in elk geval al enorm opgewaar deerd. Van het braakliggende ge bied tussen de Noordstraat en de Schoolweg kunnen we mogelijk een leuk ontmoetingspleintje ma ken." Voor de nieuwbouw moet eerst het voormalige winkelpand van Naeye-Verstraten worden ge sloopt. Dat gebeurt zo goed als ze ker begin volgend jaar. Direct daarna kan de bouw beginnen. Hendrik van Hoeve van Van Hoe ve Makelaars is straks verantwoor delijk voor de verhuur van de win kels en studio's. „Er bestaat al veel belangstelling voor van zowel on dernemers als mensen die een studio willen. Vanaf dit moment kunnen belangstellenden zich bij ons melden." Voorzitter Nicole Riemens van on dernemerskoepel Bizzy Stad Ter- neuzen reageerde gisteren, gecon fronteerd met de overeenstem ming, enthousiast. „Dit is heel goed nieuws voor de binnenstad en zéker voor de ondernemers in de directe omgeving van het ge bied dat er de laatste jaren toch wel erg troosteloos bij lag. Dit is een enorme opsteker en een stap in de goede richting." HULST - Na een intensieve zoek tocht heeft de politie woensdag avond een eerder op de dag als vermist gemelde wielrenner (24) uit Hulst dood aangetroffen. De man was om 13.30 uur in Hulst van huis vertrokken om rond 16.00 uur op zijn werk in Terneu zen te zijn. Toen hij daar niet op tijd aankwam, is alarm geslagen, omdat bekend was dat hij epilep tisch is. De politie heeft onder meer met een helikopter boven Hulst gezocht met warmtesenso- ren. De man is gevonden aan de Kielweg bij Clinge. Deze komt uit de Zak. Kleuters die weten waar 's-Heerenhoek ligt, waar kom je die anders tegenluist. Een Bevelandse vader bereidt zich grondig voor op de komst van de mariniers naar Zeeland. Met zijn zoontje van 5 kijkt hij naar een pro gramma op Discovery, over vliegtui gen, helikopters, drones en ander vliegend militair materieel. De impo sante Chinook-transporthelikopter krijgt ruim aandacht. Een multi functionele tandemrotor, laat de commentaarstem weten. Onze jonge toeschouwer luistert goed. Als er en kele dagen later een helikopter over het dorp vliegt, roept hij: „Kijk, een 's-Heerenhoek-helikopter!" Drugssmokkelaars hebben haven van Vlissingen ontdekt SPORT Overeenstemming over Kop door Wout Bareman SCHOONDIJKE - Ze hadden het er maar druk mee, de 52 J leerlingen van de Prinses Ireneschool in Schoondijke. Ze moesten gisteren in een ochtendje niet minder dan 560 cupcakes versieren. Niet voor zichzelf, maar op bestelling voor de 3FM-actie Serious Request. Ouders hebben de ca kes gebakken en kopen ze, versierd en wel, ook weer te rug voor het goede doel, het bestrijden van diarree onder kinderen in ontwikkelingslanden. „Het is belangrijk dat on ze leerlingen hiermee bezig zijn, dat je zorgt voor kinde ren die het minder hebben", zei onderwijzeres Vicky Leeg- sma. De verwachte opbrengst van zo'n 400 euro wordt naar het Glazen Huis in het Zwin College in Oostburg ge bracht, waar vandaag, donderdag, dj's zich voor een dag la ten opsluiten voor Serious Request, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl ZEELAND DONDERDAG 19 december 2013 4. •X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79