n 1 1 lQf fr-TV 0 Korting 26 BEVELANDEN en THOLEN Veel jongeren willen voor altijd in hun dorp blijven wonen. Er is genoeg te doen en iedereen kent elkaar. Met een Willy Wonka-wikkel Inbraken op Tholen en Beveland Op ALLE veren en donzen kussens Op ALLE synthetische dekbedden KINDERKERSTPAKKET THOLEN - Dieven hebben dinsdag middag en -nacht toegeslagen in Tholen, Heinkenszand en Ril land. In Heinkenszand was een boek winkel aan de Dorpsstraat het doelwit van een poging tot in braak. Een getuige belde de poli tie, maar die kon de gevluchte da ders niet vinden. In Tholen werd in een woning in de Burgemees ter van Berchemstraat ingebro ken. Onduidelijk is wat er is buit gemaakt. Eerder die dag werd een woning in de Oranjerie bezocht. Onderzocht wordt nog of er spul len zijn meegenomen. In Rilland bleef het dinsdagmid dag bij een poging tot woningin braak in de Roerdomp. OOSTDIJK - longeren uit Oostdijk van tussen de 12 en 18 jaar zijn ei genlijk best heel tevreden over hun dorp. Iedereen kent elkaar, er is genoeg voor de jeugd te doen en het voetbalveld is nog niet zo lang geleden tot ieders tevreden heid opgeknapt. Dit kwam gisteravond naar voren tijdens een jongerendebat van 'Jong in Reimerswaal' in dorps huis Apeldoorn. Zo'n twaalf jon geren maakten gebruik van de uit nodiging zich in het debat uit te spreken over hun dorp. Jeugd- en jongerenwerker Jessica Dirksen en andere volwassenen probeerden de aanwezige jonge ren nog te verleiden iets te zeg gen over het dorp dat voor verbe tering vatbaar is, maar de jeugd hield voet bij stuk. Echt spraakzaam waren ze gistera vond niet maar hun lichaamstaal zei genoeg. Sterker nog, de jonge ren willen voor eens en altijd in hun dorp blijven wonen. Dat bete kent dat de gemeente Reimers waal daar rekening mee moet hou den met toekomstige nieuwbouw- plannen. Oostdijk telt ongeveer dertig jongeren van tussen de 12 en 18. De Oostdijkse jeugd heeft in ie der geval geen behoefte aan een hangplek zoals hun leeftijdsgeno ten in andere dorpen. Als er in de zomermaanden geen clubactivitei ten zijn, spelen ze gewoon bui ten. Een Pannakooi wellicht, nou vooruit dan, dat wil de Oostdijkse jeugd eventueel wel maar echt no dig, nee, dat ook weer niet. „Als we iets voor jullie willen or ganiseren, moet het in ieder geval iets sportiefs zijn. Want ik begrijp wel dat jullie best sportief zijn", zei Dirksen. De gemeente Reimerswaal is on langs begonnen met een jongeren- debat in elk dorp binnen de ge meentegrenzen. In november is begonnen in Rilland en gistera vond was dus Oostdijk aan de beurt. Kruiningen werd ook be zocht maar dit debat ging niet door omdat er niemand kwam op dagen. Er was die avond voetbal training en categesatie. In Krui ningen wordt een nieuwe poging gedaan. „We willen als gemeente graag weten waar de jongeren behoefte aan hebben zodat we daar in het gemeentelijk beleid rekening mee kunnen houden." Jessica Dirksen bracht gistera vond ook het jongerenplatform onder de aandacht. Dit platform bestond uit een vaste groep jonge ren die activiteiten houden. Van de twaalf leden zijn er nu nog maar zes over. Veel jongeren heb ben geen zin zich voor langere tijd te binden. Daarom wordt nu gestart met een jongerenpoule. Jongeren uit deze poule komen op een mailinglijst te staan. Ze mogen zelf bepalen welke activi teit ze op poten willen zetten. Er is geen verplichting bij meerdere dingen te helpen. Jeugd tevreden over Oostdijk door Frank van Cooten GOES - De Prinses Beatrixschool in Goes leek gisteren wel de chocoladefa briek van Willy Wonka uit het kinderboek van Roald Dahl. Er zijn 117 kerst pakketten samengesteld voor kinderen van gezinnen die afhankelijk zijn van Voedselbank de Bevelanden. Behalve speelgoed en lekkere dingen, zat in enke le ook een zilveren wikkel voor een extra verrassing, foto Mechteld Jansen Innain rpimprewaal nl DOLLE DEKBEDDAGEN 0 40. ■r '".V 40°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76