Kerstland Goes afgelast door financieel geschil 1 w mmgm Gratis parkeren in Goes in week oud en nieuw I I I 20% korting!!! Extra koopzondagen pf 66 Bij een woning stond boven een raam open. Op het schuurdak lag een ladder dus je kon zo naar binnen 24 BEVELANDEN en THOLEM INBRAAKPREVENTIE 22,26 en 29 decembc KUSkoppirtg Bewoners worden alert gemaakt op de risico's van onafgesloten ramen en deuren door een voetjesactie. EP EINDEJAARSSALE! www.gostores.nl/roosendaal 't HOMMELTJE Kerstland, dat voor het eerst plaats zou vinden, moest een com binatie worden van een kerst markt, kermis en entertainment. De organisator richtte zich op 'Zuid-west Nederland en Vlaande ren'. Er zou dagelijks een vol pro gramma zijn, onder meer met op tredens van Dries Roelvink en een bezoek van de grote verlichte truck van de Postcode Loterij. De ze vrijdagavond zou er een bene fietavond zijn voor de Voedsel- bank, waarbij klanten gratis een bezoek aan de kermis mochten brengen. Ook stond een grote lote rij ten bate van de Voedselbank op het programma. Dat gaat nu dus allemaal niet door, tot grote teleurstelling van organisator Bastiaan Roest van Roest-events. Volgens hem wilde Libéma vooraf het totale huurbe drag voor de Zeelandhallen ge stort hebben. Daar kon Roest- events echter niet aan voldoen, aangezien de organisatie afhanke lijk is van de inkomsten van deel nemers en de uitgaven van bezoe kers. „Voorstellen om tot een op lossing te komen werden door Libéma helaas niet geaccepteerd", aldus Roest, die naar eigen zeg gen niet zag aankomen dat Zee landhallen zich op zo'n korte ter mijn nog zo zakelijk zou opstel len. „Het evenement is in samen werking met hen opgezet." De or ganisatie hfeeft 'met pijn in het hart' besloten te annuleren. „On ze overtuiging is en blijft dat dit een uniek concept is voor Zeeland en omstreken en dat het ook al leefde bij de mensen. De klanten van de Voedselbank zien door dit besluit een mooie avond in rook opgaan." Voor Roest is het een fi nanciële domper, gelet op alle al gemaakte en nog te maken kos ten. „We zijn een beginnend be drijf, het is de vraag of we dit te boven komen." Zeelandhallen laat in een verkla ring weten dat de organisator 'he laas niet aan zijn verplichtingen kon voldoen' en betreurt de annu lering eveneens. Volgens vesti gingsmanager René van Don- schot waren er 'duidelijke contrac tuele afspraken gemaakt'. „We zijn heel flexibel geweest, uitein delijk heeft de organisator zelf ge annuleerd." Er wordt bekeken of het benefiet voor de voedselbank volgende maand alsnog kan wor den gehouden, los van Kerstland. Goes wil daarmee het winkelend publiek en ondernemers tege moet komen. Uitgezonderd zijn de parkeerplaatsen voor vergun ninghouders - hier mag alleen met een parkeervergunning gepar keerd worden - en de parkeergara ge Westwal. Daar geldt echter wel een aangepast tarief, namelijk een euro voor de hele dag. Dat de gara ge niet helemaal gratis is, is vol gens een woordvoerster een BTW-kwestie. „Ook al willen we het zelf graag, het mag niet van de Belastingdienst." In de bovengenoemde periode worden de parkeerautomaten door heel Goes voorzien van af- dekkappen om vuurwerkschade tegen te gaan. Vanaf vrijdag 3 ja nuari 2014 gaat het betaald parke ren weer in. Overigens wordt de naam van de parkeergarage Westwal binnen kort veranderd in parkeergarage Centrum. Met de naamswijziging wordt de centrale ligging van de parkeergarage benadrukt. in onze sfeervolle winkel en geniet van een koffie of glühweintje tijdens de Op de gehele collectie in de winkel Beestenmarkt 16, Goes deur PROFITEER NU VAN ofe AANTREKKELIJKE KORTINGEN! WEMELDINGE - Geen hoedje maar een voetje van papier. En met een serieuze boodschap en een even serieus doel: het terugdringen van woninginbraken. Agent Johan Kurvink van wijk team Reimerswaal/Kapelle en bui tengewoon opsporingsambtenaar Adrie van Belzen lopen woensdag rond in Wemeldinge en Kapelle. Ze speuren naar risicovolle situa ties: een open raam of onafgeslo ten deur. Spotten ze zoiets en de bewoner is niet thuis, dan laten ze een voetje achter. Dat stelt een voetafdruk voor die 'ook van een inbreker had kunneti zijn'. De voetjesactie maakt onderdeel uit van het landelijke Donkere Da gen Offensief, een werkwijze van de politie waarbij deze winterpe riode meer wordt gesurveilleerd om woninginbraken en overval len te voorkomen. Deze misdrij ven komen, stelt de politie, tus sen oktober en april de helft va ker voor dan in de zomerperiode. Kurvink en Van Belzen lopen een steegje in. Zeker oudere buurten met brandgangen en steegjes zijn risicogebied. „Daarin kan een inbreker snel ont komen", legt Van Belzen uit. „Ik zat er een keertje een achterna. Op de fiets door die steeegjes, dat viel niet mee." Ze voelen aan weerszijden aan de poorteo. Eentje is er open; het schuurtje er direct achter ook. Kurvink stapt naar binnen. „Twee fietsen, niet op slot. Die kun je zo meenemen. En misschien nog wat gereedschap." Van Belzen is doorgelopen naar de achterdeur van de woning. De bewoner is thuis, ziet beweging in zijn tuin en komt naar buiten. Van Belzen legt de reden van hun onaangekondigde bezoek uit. „Wat kan me hier gebeuren", vraagt de gepensioneerde Wemel- dingenaar zich hardop af. Het is nou juist die benadering die de politie de kop in wil drukken. Nu valt het de laatste drie maanden wel mee met de inbraakpogingen in Kapelle (twee) en Wemeldinge (nul) maar: gelegenheid maakt de dief. Afgelopen zomer - zeker dan staan er veel ramen open - deelde Van Belzen in korte tijd vijftien voetjes uit. Ook een bij een wo ning waar boven een raam open stond. „Maar er lag een ladder op het schuurdak. Die zag je zo lig gen en dus kon je zo naar bin nen." Burgers waarderen de actie, zeg gen Kurvink en Van Belzen. Ze worden gezien in de wijk en ma ken eens een praatje. Een bewo ner van de Bierstraat herkent Kur vink dan ook. „Volgens mij gaan we naar dezelfde kapper." EEN STICKER HELPT NIET, EEN ECHTE HOND WEL Antiek Interieur Kom gezellig langs www.bomont.nl door Luc Oggel GOES - Het tiendaagse, grootschali ge kerstevenement Kerstland Goes is afgelast. Het evenement zou van af vrijdag tot en met 29 december in de Zeelandhallen worden gehou den. Reden is een financieel geschil, tussen organisator Roest-events in Yerseke en Libéma, eigenaar van de Zeelandhallen. door Luc Oggel GOES - Bezoekers van de Goese bin nenstad kunnen in de week van oud en nieuw gratis parkeren, van maandag 30 december tot en met donderdag 2 januari. Wakker geschud door een voetafdruk stores Afslag 23 Roosendaal-Oost. Easy! WE door Michiel Bouwman Adrie van Belzen, boa Voorkom inbraak of insluiping door te denken als een boef. Hoe meer een inbreker moet doen om aan zijn buit te komen, hoe eerder hij ervan zal afzien. Inbrekers laten zich niet misleiden door stickers met Pas op de Hond. Eén keer kloppen en het is duide lijk of er een hond is ja of nee. Ook stickers met alarmwaarschu wingen helpen niet; net zo min als I nepcamera's of zelfs echte. De in breker is nu eenmaal handig. Wat wel helpt is licht, herrie, de suggestie dat er altijd iemand thuis is en natuurlijk sleutels, mits die consequent worden omge draaid en onder handbereik gehou den. Op internet zijn tal van sites te vin den met tips voor inbraakpreven tie waaronder www.1dagniet.nl. GOES CtO'E MAHI1 IbEG I «ENESSF TERNEUZEN I ZOUTEIANDE ETTENIEJ1 71 HOCUOOMiri NOOtMTIAAt 10t IANGSHAA) 1, WINMlCINIKJM 'i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 74