Veel belangstelling voor Omloop van de Braakman Aangeenbrug en Gutkind nemen afstand SPORT 35 Verlenging bij bekerduel van Feyenoord ALMELO - Heracles en Feyenoord hielden elkaar gisteravond in het bekerduel lange tijd in evenwicht. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1, waardoor er verlengd moest worden. Bij het ter perse gaan van deze krant was het duel nog niet afgelopen. Feyenoord leek aanvankelijk op weg naar een eenvoudige zege. Pellè opende al in de de twaalfde minuut de score. De thuisclub kwam echter terug en Linssen zorgde in de 27e minuut voor de gelijkmaker. In de tweede helft kwam in die stand geen verande ring meer. Feyenoord kwam in de eerste verlenging met tien man te staan, toen verdediger Stefan de Vrij zijn tweede gele kaart kreeg. De bekendste ploeg die acte de présence geeft, is Omega Pharma Quickstep, het team van van Da vy Gunst uit Yerseke en Belgisch kampioen bij de beloften Jens Wallays. De wedstrijd maakt op nieuw deel uit van de clubcompe titie. „De Nederlandse ploegen hebben tot 15 januari de tijd om zich in te schrijven", zegt voorzit ter Edwald Martijn van het wieier- comité Philippine, dat in 2014 vijf tig jaar bestaat. „Er mogen in to taal 198 renners starten en ik ben bang dat we uiteindelijk ploegen moeten afzeggen." Martijn en zijn collega's maken zich op voor een druk wielerjaar. Naast de Om loop van de Braakman wordt ook het NK voor jeugd gehouden. De nationale titelstrijd voor renners van zeven tot en met veertien jaar wordt 8 juni verreden. „We reke nen op de 800 tot 1000 deelne mers", zegt Martijn. Een delegatie van de wielrenunie bracht afgelo pen maandag een werkbezoek aan Philippine en was enthou siast. Alsof dat nog niet genoeg is, doet ook de BeNe Lady's Tour Philippi ne aan. Dat gebeurt op zondag 20 juli. Er staat een tijdrit van negen kilometer en een etappe met veel kasseistroken op het programma voor de vrouwen. In de pauze, die tussen de tijdrit en de derde etap pe zit, wordt de 49e Ronde van Philippine gereden. Martin Krijger beantwoordde de Franse verdediging van Kedem Gutkind met de afruilvariant, maar miste in het vervolg de bes te voortzetting en verloor een pion. Ondanks een aardige ko- ningsaanval van Krijger gaf Gut kind het kleinood niet meer terug en kreeg de betere stelling. Toen Krijger ook nog zijn dame weg blunderde was het gelijk voorbij. Hans Aangeenbrug speelde zijn opening iets anders dan normaal om het gevreesde Wolga gambiet, dat Sjaak Spiegels graag speelt, te kunnen ontlopen. Het had effect, Aangeenbrug veroverde een pion in de loop van het spel en bouw de het voordeeltje uit tot winst. Jac Weeland wilde er een leuke pot van maken en stuurde zijn ko ning het veld in om zijn pionnen te ondersteunen. Tegenstander Bas van de Graaf was verrast door deze gewaagde en originele actie, en zette een sluw strijdplan op. Toen Weeland begon te vermoe den dat het niet goed ging was er al geen weg terug meer. Van de Graaf sloot de val en zette de wit te koning bijna midden op het bord mat. Marnix den Boer stond tot aan d^ zevende ronde in de topdrie, maar werd na vier nederlagen flink teruggeworpen op de rang lijst. Nu won hij weer eens van René van Rikxoort. Henny de Jon^ ge won van Frans Nijman. KNVB seponeert rode kaart Paap Frits Paap is komende zater dag gewoon van de partij in het bekerduel van hoofdklas ser Goes. De rode kaart die hem afgelopen zondag in M het duel tegen De Dijk werd getoond, is door de tucht- commissie van de KNVB ge seponeerd. Scheidsrechter Coppens dacht afgelopen zondag dat hij Paap zijn tweede gele kaart van de dag gaf, maar dit bleek niet het geval te zijn. Goes speelt zaterdag thuis te gen Pelikaan in de vierde ronde van het bekertoer nooi. Het duel gaat om 14.30 uur van start. Bos ook naar NK baanwielrennen Theo Bos doet eind decem ber mee aan de koppelkoers tijdens de Nederlandse kam pioenschappen baanwielren nen in Apeldoorn. De weg renner van Belkin start het op het onderdeel met zijn neefje Maikel Bos. Bos, drievoudig wereldkam pioen sprint, zegde eerder al zijn deelname toe aan de Zesdaagse van Rotterdam, die begin januari op het pro gramma staat De NK worden van 27 tot en met 30 december gehouden in Omnisport Apeldoorn. DZKJioudt nachtmarathon De Walcherse zwem- en po lovereniging De Zeeuwse Kust (DZK) houdt in de nacht van zaterdag op zon dag de kerstnachtmarathon. Aan dit evenement in het Vrijburgbad doen zestien ploegen mee van maximaal acht zwemmers. Zij zwem men in estafette vanaf 20.00 uur tot 8.00 uur zondagoch tend, en kunnen zich laten sponsoren. De opbrengst daarvan gaat naar stichting Jayden. DONDERDAG 19 DECEMBER 2013 Het volledige verhaal van Hera- cles-Feyenoord is te vinden op de site www.pzc.nl. door Jan Dagevos PHILIPPINE - De belangstelling voor de Omloop van de Braakman is groot. Er hebben zich voor de wie lerklassieker op 12 april 2014, met start en finish in Philippine, al vijf tien Belgische ploegen aangemeld. ZIERIKZEE - Nu bijna de helft van de competitie van Schaakvereni ging Zierikzee erop zit, lijkt het dat de titelstrijd beslist gaat worden tussen Kedem Gutkind en Hans Aangeenbrug. Beiden wonnen weer en vergrootten hun afstand tot de naaste belagers. GOES APELDOORN VLISSINGEN AZ-doelman Esteban viert zijn eigen feestje, foto ANP Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71