Bestuur reageert op vertrek Jos Beije Belangen I Drukke agenda rond kerst voor alle geledingen Crescendo I I f 24 SCHOUWEN-DUIVELAND VERNIEUWINGSTRAJECT Het Grevelingengebied wordt steeds verder ontwikkeld. Daardoor ontstaan verschillende belangen. EF Maar gelijktijdig kraakt het be stuur een kritische noot over de gebeurtenissen in de afgelopen weken. Het bestuur verwijst naar een brief van Beije van 19 novem ber 2013. Daarin zegt hij zijn lid maatschap van Alert! op en schrijft hij: 'uiteraard betekent dit ook dat ik mijn raadslidmaat schap terug ter beschikking stel aan ALERT! en dat ik niet op de kieslijst geplaatst wil worden voor de gemeenteraadsverkiezing en 2014.' Het bestuur zegt de brief niet anders te kunnen lezen dan dat Beije zijn zetel nu zou te ruggeven. „Die brief is heel erg verhelderend", zegt secretaris Jos Hoeij makers. „En het is het tegen deel van wat hij de afgelopen tijd heeft gezegd in de media." De brief is integraal gepubliceerd op de website van Alert!. Inmiddels is duidelijk dat Beije zijn zetel niet teruggeeft en tot aan de verkiezingen in maart vol gend jaar blijft zitten namens een nieuwe partij: ONS. Beije heeft -wettelijk gezien - ook het volste recht dit te doen. En wie de brief nader beschouwt, ziet dat Beije weliswaar zegt dat hij zijn raadszetel zal teruggeven, maar daar geen datum aan heeft gekop peld. Het bestuur van Alert! vindt zijn werkwijze 'onkies en moreel verwerpelijk'. Dat het bestuur van Alert! lang heeft gewacht met een reactie op de commotie rond het vertrek van Beije komt vol gens Hoeij makers omdat het be stuur heeft geprobeerd de situatie te herstellen. „Maar dat kan nu niet meer en daarom vonden wij het tijd nu te reageren." Beije was gisteravond niet bereikbaar voor een toelichting. BROUWERSDAM - Het gebied rond het Grevelingenmeer wordt ver der vernieuwd. Een traject dat zes jaar geleden in gang is gezet met het plan Zicht op de Grevelingen krijgt nu een vervolg met de twee de versie. Het gebied rond het Grevelingen meer raakte in 2006 wat in de ver sukkeling. De natuurwaarden gin gen achteruit, de waterkwaliteit werd minder en het toerisme dreigde wat terug te lopen. Tijd om actie te ondernemen volgens de bestuurders van het Natuur- en Recreatieschap De Grevelin gen (kortweg Grevelingenschap). Er is hard gewerkt aan de verbete ring van de natuurwaarden en een plan voor verbetering van de waterkwaliteit, want het meer is op sommige plekken dood. Aan de andere kant kwam er ruimte voor economische ontwik keling, vooral langs de binnenzij de van de Brouwersdam. „We heb ben geconstateerd dat in de afgelo pen periode het project econo misch gezien goed is geweest voor het Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen", zegt Siem- co Louwerse van het Grevelingen schap. „Niet alleen door uitgifte van grond en minder beheerslas ten, maar het product Grevelin gen is nu ook meer van deze tijd." De eerste zes jaar zijn nu formeel afgesloten, maar lang niet alle pro jecten die in het kader van Zicht op de Grevelingen zijn bedacht, zijn al tot een goed einde geko men. Daarom wordt het program ma nog eens vier jaar voortgezet. Lopende zaken als de bouw van het Ecohotel, het onderzoek naar JgT We hebben geconsta- teerd dat in de afgelo pen periode het project economisch gezien goed is geweest voor Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen Siemco Louwerse DE GREVELiNGEN de kansen voor een getijdencen- trale in de Brouwersdam, de ont wikkeling van de duurzame jacht haven van de Toekomst en heront wikkeling van de haven van Bom- menede worden opgepakt. Maar er zijn ook nieuwe plannen, zoals het beter ontsluiten van de Slik ken van Flakkee, een groot natuur gebied. „We willen mensen laten zien wat daar is. Nu kan je er nau welijks in en is niet goed te zien hoe de natuur zich daar heeft ont wikkeld." Ook de Grevelingendam komt aan de beurt met de aanleg van een mountainbikeroute, de bouw van ecolodges, een openbotencen- trum en een pirateneiland op de Mosselbank. De Grevelingendam was tot nu toe een beetje buiten schot gebleven. Bij de Brouwers dam zijn grote projecten al gereali seerd zoals de bunkerroute en mountainbikeroute, de nieuwe 'entrees' voor het strand aan de Noordzeezijde, het afzinken van drie duikwrakken in het meer bij Scharendijke, de aanleg van stei gers voor de duiksport en het ma ken van vogeleilandjes in het Gre velingenmeer. Het Grevelingengebied wordt weer eigentijds en dat trekt onder nemers met ideeën aan. Van eco-hotel en een Jachthaven van de Toekomst tot ecolodges mid den in de natuur en mountainbi keroutes of waterskibanen. Daarmee verandert het karakter van het gebied. De Grevelingen heeft altijd een grote aantrekkingskracht gehad op de vrijbuiters van de water sport. Op de Brouwersdam, en in mindere mate op de Grevelingen- De agenda van muziekvereniging Crescendo in Dreischor staat vol. „Het leuke is dat alle geledingen aan bod komen", zegt voorzitter Riet van der Weijde. Zij is blij dat Crescendo kan bogen op een breed ledenbestand: Cresskids (de jongste muzikanten), Cr@sh (de pubers), blokfluitgroep, saxo foonkwartet en fanfareorkest. „De drukke tijd is deze week be gonnen met optredens tijdens de driedaagse Kerstfair bij Bolle in Zierikzee zegt Van der Weijde. Ze verheugt zich ook zeer op de manifestatie vanavond: een kerst optreden in de Adriaanskerk sa men met alle leerlingen van obs De Klimop in Dreischor. „Dit is een nieuw initiatief. Het idee is ontstaan tijdens ons optre den in de kerk eerder dit jaar met het koor Popwave. Een van de koorleden is leerkracht bij de school en stelde voor ook met de scholieren een programma te brengen." Volgens Van der Weij de zijn in een kleine' kern als Dreischor de lijntjes kort en kun nen dergelijke ideeën snel tot uit voering worden gebracht. „Na tuurlijk kost alles geld, maar als je allemaal graag wil, kan er veel. Crescendo treedt gratis op en de school mag om niet van de kerk gebruik maken." Het kerstprogramma voor alle be langstellenden begint vanavond om 19.00 uur. Het thema is 'ver draagzaamheid' en het bestaat uit liedjes, gedichten, muziek en het spel 'Doe nou effe normaal'. Zaterdag staan er twee optredens gepland: sfeermuziek bij Sluismo- de in Zierikzee en een presentatie van Cresskids op de muziektent ter omlijsting van een inzame lingsactie van de Rotary. Onder de noemer 'Kerstklanken' brengt Crescendo maandagavond muziek bij dorpsbewoners voor de deur. En dan resten nog optre dens dinsdagavond in de kerk in Burgh en op eerste kerstdag tij dens de kerkdienst in Dreischor. 9 door Melita Lanting ZONNEMAIRE - Het bestuur van Alert! heeft met een verklaring op de website gereageerd op het ver trek van raadslid Jos Beije uit de partij. Het bestuur dankt Beije voor zijn inzet en betreurt het ver trek omdat de partij hem graag als lijsttrekker bij de komende verkie zingen hadden gezien. www.alertsd.nl Ontwikkeling Grevelingen nog niet klaar door Melita Lanting -> *aÉ ANALYSE door Melita Lanting Het Grevelingenmeer is ontstaan door de afsluiting van zeearm de Grevelingen in het kader van de Deltawerken. Het is het grootse zoutwatermeer in Europa. Het Grevelingenmeer ligt in twee gemeenten: Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Onder De Grevelingen valt Greve lingenmeer, Brouwersdam, Greve lingendam en de oevers aan de Schouwen-Duivelandse en Goe- ree-Overflakkeese kant. Het Grevelingengebied wordt be heerd door de gemeenschappelij ke regeling Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen. Het dagelijkse beheer van het ge bied is uitbesteed aan GZH, Groen- service Zuid-Holland. door Ali Pankow DREISCHOR - Het gaat van kerstfair naar schoolavond in de kerk en van spelen huis-aan-huis in het dorp tot het brengen van sfeermuziek in een damesmodezaak. I Het saxofoonkwartet van muziekvereniging Crescendo tijdens een optre den op de Kerstfair bij Bolle Dier en Tuin in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66