IE&a Ga met de PZC naar het PZC Trots op Mandela Dino's, ze leven nog 22 UIT Rijksmuseum van Oudheden Kerst levert een massa familiefilms op. Zoals Walking with dinosaurs. Met een gefilmde biografie van Mandela en een orka-docu is er volop lief en leed. L Je zou haast denken dat deze release vooruit is geschoven na de dood van Nelson Mandela. Mandela's jeugd in een Zuid-Afri kaans dorp wordt idyllisch in beeld gebracht. Vol wandelingen door het veld, traditionele kledij, rites en zonsondergangen. De naam die zijn vader hem geeft - Rolihlahla oftewel herrieschop per - zint hem niet. Hij wil zijn familie trots maken. Uiteinde lijk is niet alleen zijn familie, maar heel de wereld trots op hem. www.pzc.nl/abonneevoordeel Dinosauriërs zijn in de film lastig uit te roeien. Van 'Ice Age' tot Disney's 'Dinosaur'. Van 'The Croods' tot het aankomende Pixar's 'The Good Dinosaur'. Van de BBC-miniserie Walking with Dinosaurs (1999) werd een film gemaakt, die verbluffend realis tisch is. De film lijkt op een reguliere natuurdocumentaire. Dit maal is er een glansrol voor de Pachyrhinosaurus, die we volgen vanaf zijn jeugd. Met een film even van c ABONNEE VOORDEEL De PZC organiseert opnieuw een lezersreis. Ditmaal kunt u onder begeleiding van PZC- verslaggever en gids Jan van Damme naar het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden. De busreis vindt plaats op vrijdag 20 decem ber en u als abonnee kunt al mee vanaf 30,-. Daarvoor krijgt u de busreis vanuit Vlissingen, Middelburg of Goes, de rondlei ding en entree tot het museum en uiteraard een kopje thee of koffie. Het Rijksmuseum van Oudheden (RMO) herbergt duizenden jaren Zeeuwse geschie denis. Een bezoek waard! Altijd al eens oog in oog willen staan met Krijn, de Zeeuwse neanderthaler, of rond de altaren van onze beschermgodin Nehalennia willen lopen? Dat kan! Zeeland is nadrukkelijk aanwezig in het RMO in Leiden. Gaat u mee vrijdag 20 decem ber om dat met eigen ogen te zien? Zo profiteren abonnees Abonnees kunnen zich inschrijven voor deze fascinerende dag op pzc.nl/abonneevoordeel. Op vrijdag 20 december 09.00 uur vertrekt de bus in Vlissingen, waarna u via Middelburg en Goes om ca. 12.00 uur met koffie en thee wordt ontvangen in het Rijksmuseum van Oudheden. Daar aangekomen begint de rond leiding, die ca. 1 uur in beslag zal nemen. De overige tijd kunt u zelf gebruiken om alle wonderen van het museum te ontdekken, of even wat te eten in het restaurant. De bus vertrekt om 17.00 uur weer vanuit Leiden, waarna u rond 20.00 uur weer in Vlissingen arriveert. Prijzen U als abonnee kunt voor 40,- al deze dag beleven. Heeft u een museumjaarkaart dan kost deze dag volledige dag slechts 30,-. Walking with dinasaurs: te zien in Vlissingen, Goes, Terneuzen Mandela, te zien in Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62