TOEN IK JE ZAG PZC Leven met en na Antonie Als gevolg Isa Hoes Hopeloze liefde in Saoedi-Arabië IK^ai Beleef de dag van je leven in Berkenhof's Tropical Zoo! 14 UIT Voor groots en meeslepend hoefje deze kerstvakantie niet de deur uit. Onze redacteuren namen hun boekenkast en stapel dvd's door. Wat ze de moeite waard vinden, presenteren ze op deze pagina's. Een selectie die u met gemak een paar dagen van de straat houdt. SÜlaiman Addonia VAN LIEFDE X Kortingsbon IK&a Waarom koop je een boek? Ik zag Isa Hoes bij Pauw en Wit- teman. Zoals wel vaker in praatprogramma's kreeg ze de kans een boek te promoten: Toen ik je zag, Mijn leven met An tonie over haar leven met en de dood van haar grote liefde Antonie Kamerling. Jeroen Pauw stelde Isa Hoes vragen die zij overduidelijk nogal dom vond. Het is niet gebruikelijk dat gasten op televisie dat laten blijken. Ze deed het wel. In woord en gezichtsuitdrukking. Ik kende Isa Hoes eigenlijk nauwelijks. De soapserie Goede Tijden Slechte Tijden op RTL4 waarin Isa Hoes en Antonie Kamerling elkaar ontmoetten, heb ik nooit gezien. Het heeft gewoon niet mijn interesse. All Stars met ook Isa Hoes en Antonie Kamerling over een ietwat knullig, maar 0 zo grappig voetbalteam trouwens weer wel. Isa Hoes en Antonie Kamerling waren jarenlang een van de bekendste koppels van Nederland, niet weg te slaan uit de showbizz-bladen. En dan ontneemt Antonie Ka merling 6 oktober 2010 zichzelf het leven. Hoe ga je daar mee om? Het inspireert Isa Hoes tot het schrijven van haar boek. Haar optreden bij Pauw en Witteman inspireert mij weer haar boek te kopen en te lezen. En ik heb er geen spijt van, integendeel. Isa Hoes geniet na van haar leven met An tonie Kamerling en vertelt supereerlijk hoe zij zijn zelfgeko zen dood beleeft. Ze droomt de eerste nacht nadat het is ge beurd en hoort zichzelf zeggen: 'Echt, het is oké, liefje, ga maar'. Harmen van der Werf, chef redactie Zeeuws-Vlaanderen Mijn leven met Antonie Het boek dat mij het meest is bij gebleven dit jaar is: Als gevolg van liefde van Sulaiman Addonia. Het gaat over een jongen die sa men met zijn broertje vanuit Soe dan naar zijn oom in Saoedi-Ara bië is gesmokkeld. Zijn moeder denkt hen daarmee een beter le ven te geven. Maar als buitenlan der in Saoedi-Arabië ben je afhan kelijk van de grillen van de be schermheer, die je (tegen beta ling) elk jaar een vergunning moet bezorgen. Je krijgt een beeld van de verstikkende dicta tuur in Saoedi-Arabië. Er is abso luut geen enkel contact toege staan tussen niet-getrouwde man nen en vrouwen. De religieuze politie houdt met argusogen ie dereen in de gaten. In dit boek ontstaat tussen de hoofdpersoon en een vrouw een romance, die begint met een propje papier dat voor zijn voeten wordt gegooid. Zij koopt roze schoenen en daar aan herkent hij haar op straat. Met gevaar voor hun beider leven zoeken ze manieren om met el kaar in contact te komen. Ik vind het schokkend dat mensen in zo'n hopeloze maatschappij le ven. En je komt tot het besef dat mannen ook slachtoffer zijn. Zij kunnen bijna onmogelijk met vrouwen in contact komen. Uit huwelijken is eigenlijk de enige manier om aan een partner te ko men. Ongetrouwde mannen heb ben seks met andere mannen. Verkrachtingen zijn aan de orde van de dag. Ik vond het een heel beklemmend boek. Je krijgt in mijn geval voor het eerst een beeld van de maatschappij in Sa oedi-Arabië. Onmenselijk ge woon! Anouk Mommer, eindredactrice ABONNEE VOORDEEL V pzc.nl/abonneevoordeel Berkenhof's Tropical Zoo Zo profiteren abonnees Spannende dagen in eigen huis I '.on ontroerend verlia.il dut zindert van soosualiioii Joanne Harris, auteur van CbctolM ROMAN j MKULKNHOFF Een speciale aanbieding voor avonturiers, natuurliefhebbers en durfals! Een groene leguaan ritselt door de boomkruinen, dwerg kaaimannen beloeren je vanachter de struiken en een vogelspin kan hier zo maar op je hand belanden! De mini jungle van de Berkenhof's Tropical Zoo. Durf jij het aan? Er is nog veel meer te beleven! Doe mee met de spannende Oertijd speurtocht door de Fos sielenmijn waar je ineens oog in oog kan komen te staan met reusachtige dino's. Of waan je voor één dag als Indiana Jones in de Indoor Kids Jungle. Maar liefst 1200 m2 klimmen, klauteren, spetteren en nog veel meer jungle- plezier! Niet voor niets is Berkenhof's Tropical Zoo al 3 jaar op een rij bekroond tot het Leuk ste ANWB uitje van Zeeland! Even rustig uitblazen van alle spannende avon turen kan in Berkenhof's Restaurant. U kunt bij Berkenhof trouwens ook terecht voor kinderfeestjes en andere partijen! Meer informatie over de mogelijkheden van Berkenhof's Tropical Zoo kunt u vinden op www.tropicalzoo.nl Abonnees ontvangen een speciale Kids korting van 5,00 per kind (t/m 12 jaar) op de entree prijs. Tevens krijgt elk kind ook een leuk beestenboekje t.w.v. 4,50 kado. Ja, ik ben abonnee van de PZC en maak gebruik van de speciale kidskorting 5,00 per kind t/m 12 jaar) op de entreeprijs voor Berkenhof's Tropical Zoo te Kwadendamme. Maximaal 2 kinderen per bon. Aantal kinderen Naam OMQV Adres Postcode Plaats Telefoonnummer E-mail Actievoorwaarden: Dit aanbod is geldig van 21/12/2013 t/m 05/01/2014. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en/of acties. Maximaal 2 kinderen per bon. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle intormatie die o aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het coloton van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54