Opgesloten in glazen huis Billie Jean King namens VS naar Spelen Sotsji Treinovervaller Biggs (84) overleden PZC Top 5 restaurants van 2013 Drugstransport wijkt vaker uit naar Vlissingen en Terneuzen door scherpere controles in Rotterdam en Antwerpen. eens mmmtm 71% NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Gedeputeerde blij met gunstige prognose Zeeuwse economie Vandaag een extra dikke UIT bijlage VLISSINGEN - Het aantal drugs transporten via de havens van Vlissingen en Terneuzen is de af gelopen jaren fors toegenomen. Volgens het speciale SOZ-team van politie, douane en marechaus see is dat het directe gevolg van strengere veiligheidsmaatregelen en controles in Rotterdam, Ant werpen en Zeebrugge. Zeeland kan daarom niet achter blijven, benadrukt de operatio neel leider van de SOZ. Hij beves tigt dat het toezicht op het haven gebied de laatste tijd is ver scherpt. „Dat leidt er toe dat we ook hier steeds meer grip krijgen op dit fenomeen. We zijn onze slagkracht aan het vergroten." De aanvoer naar de Zeeuwse ha vens verloopt volgens hem hoofd zakelijk via schepen uit Midden- en Zuid-Amerika. Die trafiek is toegenomen en daarmee automa tisch ook het aantal drugs transporten. Over hoeveelheden die via Zeeland worden binnenge bracht, laat hij zich niet uit. De ïooo kilo cocaïne die in oktober in Vlissingen tussen bananendo- zen werd gevonden en de 200 ki lo afgelopen zomer in sporttassen onder een boei in de Westerschel- de, vormen slechts een fractie van de werkelijke omvang die door de SOZ is onderschept. De teamchef bevestigt berichten dat drugskoe riers veelvuldig inbreken in op slagloodsen in het havengebied, op zoek naar de verscheepte han del. Ook gebeurt het dat perso neel van opslagbedrijven worden geronseld om mee te werken aan de afwikkeling van de leverantie. DONDERDAG 19 december 2013 Regen, later zon msjSw 9° UW MENING 437 reacties WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama gaat niet naar de Winterspelen in Sotsji. Hij stuurt in februari wel twee openlijk homoseksuele ex-spor ters: Billie Jean King en Caitlin Cahow. De Russische badplaats Sotsji zal over twee maanden slechts een bescheiden stroom aan wereldlei ders verwelkomen. Obama komt niet, noch zijn vice-president Joe Biden, zijn vrouw Michelle of een lid van het huidige kabinet. Wel aanwezig: oud-tennisster Bil lie Jean King en ijshockeyster Caitlin Cahow. Zij zijn beiden openlijk homoseksueel. Rusland Voerde eerder dit jaar een wet in die 'propaganda' voor homorela ties richting minderjarigen ver biedt. Ook de Duitse en Franse presidenten Gauck en Hollande gaan niet, net als premier Di Rupo van België, zij het allen zon der opgaaf van reden. Eurocom missaris Viviane Reding (Justitie) zei niet te gaan omwille van slech te mensenrechten. DE STELLING LONDEN - De beroemde Britse treinovervaller Ronnie Biggs is overleden. Dat heeft zijn woord voerster gisteren gemeld. Biggs was een van de daders van de 'gro te treinroof van 1963. De bende roofde een recordbedrag van 2,6 miljoen pond uit de posttrein tus sen Londen en Glasgow. Biggs werd vastgezet, maar ontsnapte in 1965 uit de gevangenis en wist naar het buitenland te vluchten. MIDDELBURG - Restaurants Het He melrijk in Hulst, Spetters in Bres- kens, de Visbar in Domburg, Wil- lem4 in Kortgene en de Klove niersdoelen in Middelburg zijn door de PZC gekozen tot de beste restaurants van 2013. De keuze is gemaakt op basis van de bezoe ken die redacteuren in 2013 aan de restaurants brachten; de top 5 is dus geen allesomvattend oor deel over de Zeeuwse restaurants. U3HN0 ZEELAND Drugs via Zeeuwse havens door Marcel Modde pagina 22 en 23 'Harde jongens'; commentaar editie: Walcheren 255e jaargang nr. 303 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Positie van burgemeester mo Hoes is onhoudbaar OOSTKAPELLE - Jeroen Burgs (I), Jordy Conté (midden) en Ronald Mesu draaien plaatjes nadat ze gisteravond om 20.00 uur door commissaris van de koning Han Polman en burgemeester Rob van der Zwaag van Veere zijn opge sloten in het glazen huis in Oostkapelle. Met deze actie hopen ze zoveel mogelijk geld op te halen voor het Rode Kruis in de strijd tegen kindersterfte door diarree. De lan delijke actie vindt plaats in Leeuwarden. Daar werden de drie 3fm-dj's Coen Swijnenberg, Paul Rabbering en Giel Beelen gisteravond onder grote belangstelling eveneens opgesloten in een glazen huis. Lees meer over acties die in Zeeland plaatsvinden en volg de livestream op www.pzc.nl/seriousrequest O pagina 27: De deuren zijn geslotenl Kabinet-Rutte komt eindelijk op stoom zie pagina 2/3 Reageer op pzc.nl pagina 8: Leven als een jongensboek zie Uitbijlage: Keuken met lef blijft ONEENS 29%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1