SP'er Van Limpt blijft tegen onrecht strijden Schoolsportvereniging Hulst begint ZEEUWS-VLAANDEREN 23 BESTEL IN 2013 RIJDEN IN 2014 Voor de buitenwacht mag het als een verrassing zijn gekomen, voor Van Limpt was het dat niet. Thuis in de Coehoornstraat in Sas van Gent vertelt hij dat 'er al jaren sprake was van een haat-liefde verhouding met de landelijke SP'. De SP Terneuzen zou te weinig ac ties hebben gevoerd, tegen bij voorbeeld de 'giftreinen' door Sas van Gent en voor behoud van geldautomaten in de dorpen. „Nou", reageert Van Limpt, „we hebben daar wel degelijk actie op ondernomen, maar probeer maar eens veel mensen bij elkaar te krij gen. De SP Terneuzen telt dan wel zo'n 135 leden, maar de mees ten zijn slapend lid. Het komt op de schouders neer van enkele mensen." Als er één SP'er in Terneuzen het vuur uit z'n sloffen heeft gelopen, is het Van Limpt wel. Alleen al het bijwonen van vergaderingen van de gemeenteraad kost hem tientallen uren per maand. Dat is voor hem bovendien grotendeels liefdewerk oud papier. Een raads lid in Terneuzen- krijgt bruto 1172 euro per maand. De SP vraagt haar vertegenwoordigers de ver goedingen over te maken aan het landelijk bureau, waarna zij een kwart van het netto bedrag krij gen. In het geval van Van Limpt is dat 168 euro. Nogal wat SP"ers von den dat te weinig en stapten daar om uit de partij. „Voor mij is dat nooit een punt geweest. Je weet dat van te voren." Van Limpt heeft zich aan de par tijlijn gehouden en vindt dat hem ook helemaal niets te verwijten valt wat betreft het voeren van ac ties. Integendeel. „Wij hebben ook een hulpdienst. Wekelijks worden we gebeld door mensen die er niet doorheen komen bij in stanties als de gemeente. Ik heb me steeds voor die mensen inge zet, vaak met succes." Vincent Mulder, lid van het lande lijke scholingsteam en het lande lijk partijbestuur van de SP, prijst Van Limpt daarvoor. „We willen Fons ook niet diskwalificeren. Dit jaar hebben we drie gesprekken gevoerd met de SP Terneuzen, vooral over het ontbreken van ac ties. Dat is niet veranderd. Het draagvlak van de afdeling is te klein. Het is daarom goed dat er tijd wordt genomen om de basis te verstevigen, zodat de SP in 2018 versterkt aan de raadsverkiezin gen kan meedoen." Mulders woorden maken Van Limpt boos. „Wij hebben zelfs vol op meegeholpen om in Sluis een afdeling van de grond te tillen en die mag nu wel deelnemen aan de verkiezingen." Van Limpt heeft geen idee wie de SP-kar in Terneuzen nu moet gaan trekken. Het afdelingsbe stuur is opgestapt. Van Limpt denkt dat meer leden zijn voor beeld volgen en hun lidmaat schap zullen opzeggen. Zijn termijn als raadslid maakt hij wel vol. Van Limpt loopt niet weg. Mede-raadsleden hebben hem een hart onder de riem gesto ken in e-mails. Het doet hem zichtbaar goed. Als voormalig vorkheftruckchauffeur is Van Limpt één van de weinigen in de Terneuzense raad met een arbei dersachtergrond. Al volgde hij wel de HBS, nu VWO. In de raad laat hij niet veel van zich horen. „Als alles al is gezegd, hoef ik dat toch niet te herhalen." Dankzij het raadslidmaatschap heeft hij betere ingangen gekregen bij de gemeente. „Ben ik na maart raads lid af, dan blijf ik dat netwerk ge bruiken voor de hulpdienst, want daarin wil ik actief blijven. Niet meer onder de SP-paraplu, maar zelfstandig, voor de gewone men sen. Ik kan namelijk niet tegen on recht", herhaalt hij. Cappendijk Autqis Terneuzen B.V. Mf. F.J. Haarmaiwveg 40 - Tel. 0115 627455 www.cappendijk.nl Eikels worden Bomen houdt inloopconcert Lezing schrijfster Poolse Kerstzangavond in Tranen in bibliotheek protestantse kerk PLUG-IN HYBRID 7% BIJTELLING Hulst in Beweging hield half okto ber al een voorproefje in de sport zaal van Den Dullaert. Alle leerlin gen van beide scholen mochten aan allerlei sporten 'ruiken'. Dat heeft resultaat gehad. Van De Brug hebben zich 21 leerlingen aangemeld bij de schoolsportvere niging, van De Praktijkschool - voor speciaal voortgezet onder wijs - tot nu toe zeven. „Dat zijn er meer dan voldoende om te be ginnen", aldus Marc de Haas van Hulst in Beweging. De leerlingen krijgen straks weke lijks een uur sportles na school op donderdag. Vrijwilligers van Hul- sterse sportclubs geven die, te be ginnen met de volleybalvereni ging in januari en de tafeltennis club in februari. De ervaring leert dat kinderen in het speciaal onder wijs minder vaak lid zijn van een sportclub. Veelal kunnen ze niet zo goed mee. De Haas: „Dankzij de schoolsportvereniging kunnen ze toch sporten." Harmonie Eikels worden Bo men in Westdorpe houdt vrij dagavond een inloopconcert in zaal Concordia. De entree is gratis. De bezoekers worden ge- tracteerd op koffie met kerst versnaperingen en glühwein met hapjes. Het concert begint om 20.00 uur. Miriam Guensberg geeft van avond in de bibliotheek van Axel een lezing over haar jongste ro man Poolse Tranen. Zij heeft zich voor haar boek laten inspireren door haar vader die arts was bij de Eerste Poolse Pantserdivisie ten tijde van de bevrijding van Axel in 1944- Aanvang: 19.30 uur. De muziekvereniging van Sluis kil verzorgt donderdag de jaar lijkse kerstzangavond in de pro testantse kerk in de Louisa- straat. Ook het katholieke en het protestantse kerkkoor wer ken mee. De kerkdeuren gaan open om 19.00 uur. Het concert begint een half uur later. Eerste verbinding tussen tunnelbuizen De eerste doorgang tussen de noord- en zuidbuis van de Sluiskiltunnel is een feit. Beide buizen zijn nu via een dwars verbinding met elkaar verbon den. In januari volgt de tweede van in totaal vier vluchtwegen. Die moeten half mei groten deels gereed zijn. Informatie over werk in geheugenpoli De Honte De koffie-ochtend in buurthuis De Hoeve aan het Edvard Grieg- hof in Terneuzen staat donderdag in het teken van geheugenverlies. Hieke Hamelink van de Geheu genpoli van ZorgSaam gaat in op het werk in de poli. De bijeen komst begint om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Koor uit Oekraïne verzorgt kerstconcert Het Oekraïens vrouwenkoor muzikaal ensemble Loubistok verzorgt vanavond in de On- ze-Lieve-Vrouwkerk in Doel een kerstconcert. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro. Het optreden staat in het teken van de vie ring van 400 jaar Doel. WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Het lidmaatschap van de Socialistische Partij (SP) zegt hij op, maar Fons van Limpt blijft zich inzetten voor 'de mensen die een beroep op me doen'. „Ik kan namelijk slecht tegen onrecht." En onrecht is hem aangedaan, vindt het Terneuzense raadslid uit Sas van Gent. De SP landelijk be paalde eind vorige week dat de SP Terneuzen maart 2014 niet mag meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen. Fons van Limpt (67) mag van de landelijke SP niet meer aan de verkiezingen in Terneuzen meedoen. Hij durft zich zelf nog recht in de spiegel aan te kijken. „Alle spullen van de SP heb ik nog in huis." foto Mark Neelemans WESTDORPE AXEL SLUISKIL JAAR NOG VAN FISCAAL VOORDEEL!! door Harmen van der Werf HULST - De Zeeuwse primeur is voor twee scholen in Huist: basis school voor speciaal onderwijs De Brug en De Praktijkschool. Ze heb ben een eigen schoolsportvereni ging vanaf januari. SLUISKIL TERNEUZEN PROFITEER ALLEEN DIT DOEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63