Bliksemactie Zorgsaam voor de Voedselbank 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Kennisgeving vaststelling 1e herziening inpassingsplan Waterdunen ING voorspelt 0,6 procent groei, met name door export van de industrie in Zeeuws-Vlaanderen 66 Werkloosheid fors geste gen, Zeeland blijft wel beste jongetje van de klas Provincie Zeeland MIODELBURC - De Zeeuwse econo mie groeit volgend jaar met 0,6 procent. In het rijtje van alle pro vincies staat Zeeland daarmee op een vijfde plek. De voedingsmid delenindustrie en chemie dragen met name bij aan de groei. De plussende bedrijven zijn overwe gend in Zeeuws-Vlaanderen ge vestigd. Het economisch bureau van ING voorspelt dit in het rapport Visie op regio's in 2014. Zeeland moet qua economische groei alleen Fle voland, Noord-Holland en Bra bant voor zich dulden. Het pres teert gelijk aan Zuid-Holland, dat vierde staat omdat die provincie dit jaar economisch minder terug viel dan Zeeland. Export vormt de ruggengraat van de Zeeuwse economie. De voe dingsmiddelenindustrie zit dit jaar al in de lift. Ook de chemie verwacht groei tot eind 2014 door een solide vraag van buitenlandse afnemers. Met het grote aandeel industrie doet Zeeuws-Vlaande ren het veel beter dan overig Zee land. In 2014 wordt in Zeeuws- Vlaanderen 1,1 procent verwacht tegen 0,2 procent in de rest van Zeeland. Sectoren die afhankelijk zijn van Zeeuwse consumenten, zoals de detailhandel en de horeca, blijven kwakkelen. ING signaleert dat Zeeland wel een streepje voor heeft op "andere regio's door de forse bestedingen van Duitse en Belgische toeristen. Winkeliers kunnen daardoor toch iets makke lijker het hoofd boven water hou den. Het bovengemiddeld geïndustria liseerde Zeeland kent als nadeel dat het kwetsbaar is als een groot bedrijf moet sluiten of de export tegenzit. De veerkracht van de Zeeuwse arbeidsmarkt is ook niet zo groot. Ontslagen werknemers verhuizen niet zo snel, waardoor ze minder kansen hebben ander werk te vinden. Hoewel Zeeland economisch de draad weer oppakt, worden de groeiverwachtingen door vergrij zing en bevolkingskrimp getem perd. De krimp heeft tegelijker tijd een gunstig effect op de werk loosheidcijfers. Zeeland blijft vol gend jaar andermaal de regio met de laagste werkloosheid. Dan is 6,5 procent van de Zeeuwse be roepsbevolking op zoek naar een baan, wat 0,3 procent meer is dan dit jaar. Zeeland is daarmee veruit het bes te jongetje van de klas. In andere regio's stijgt de werkloosheid stukken harder. Niettemin be draagt het aantal werkzoekenden bijna 11.000. Medio 2012 waren dat er nog 7140. „De Voedselbank Zeeuws-Vlaan deren verdeelt wekelijks 284 voed selpakketten en dat aantal neemt helaas nog steeds toe", vertelt Smael. „Toen ik hoorde dat het steeds lastiger wordt om de pak ketten te voorzien van de juiste kruidenierswaren en verzorgings producten, heb ik een bliksemac tie op poten gezet." De Voedselbank heeft ook steeds meer behoefte aan winterkleding en speelgoed. Smael: „Je moet je bedenken dat kinderen van ouders die een voedselpakket op halen ook weieens een uitnodi ging ontvangen voor een kinder feestje. Niemand wil dan met le ge handen staan. Laat staan als de kinderen zelf jarig zijn. Dus dacht ik: ik werk bij een van de grootste werkgevers in Zeeuws-Vlaande ren. Als nou iedereen bij Zorg saam iets meeneemt, dan wordt de voorraad van de Voedselbank snel aangevuld." Tot en met morgen mogen mede werkers en andere sympathisan ten op alle locaties van Zorgsaam en Curamus, kruidenierswaren, verzorgingsproducten, speelgoed en kleding (in goede staat) inleve ren. De actie heeft inmiddels ook al de nodige steun opgeleverd van mensen, die niet of zijdelings met Zorgsaam te makert hebben. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 3.8 lid 4 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat Provinciale Staten van Zeeland op 13 december 2013 de Ie herziening van het provinciaal inpassingsplan Waterdunen ongewijzigd hebben vastgesteld. Planinhoud Waterdunen is een gebiedsgericht project ten westen van Breskens, waarin Stichting Het Zeeuwse Landschap, Molecaten, de gemeente Sluis, het Waterschap Zeeuws- Vlaanderen en de Provincie Zeeland samen optrekken. De kustversterking gis onder deel van Zwakke Schakels wordt hier gecombineerd met een grootschalige recreatie- en natuurontwikkeling. Het provinciaal inpassingsplan Waterdunen, door Provinciale Staten op 1 oktober 2010 vastgesteld, vormt hiervoor het planologische kader. Herziening van het inpassingsplan Waterdunen is noodzakelijk vanwege de vernietiging door de Raad van State van de bestemming van twee erven in het plangebied. Het inpassingsplan Waterdunen is tevens aangepast aan de resultaten van de grond- onderhandelingen en de verdere planuitvSerking in het kader van de besteksvoorbe reiding. De belangrijkste aanpassingen zijn: enkele kleine aanpassingen van'de bestemming van en rond andere erven en woonpercelen in verband met de eigendomssituatie en het feitelijke gebruik; er is toepassing gegeven aan de wijzigingsbevoegdheid m.b.t. de percelen Zandertje 17'en het voormalige parkeerterrein bij 't Killetje; mogelijk maken van gebouwen in de bestemming Waterstaatswerken ten behoeve van het bedieningsgebouw van de getijdenduiker en het nieuwe gemaal; parkeerterrein aan de Walendijk en de Walendijk (de weg] wisselen van plaats, waardoor het parkeerterrein aan de noordzijde van de weg komt te liggen; bestemming van het strand en de strandpaviljoens is aangepast aan de bestem mingsregeling in het Bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Sluis. De nu vastgestelde 1e herziening bestaat uit een toelichting, regels en een verbeelding. Ontwerp 1e herziening inpassingsplan Waterdunen Het ontwerp 1e herziening van het inpassingsplan Waterdunen heeft vanaf 29 augustus 2013 tot en met 9 oktober 2013 ter inzage gelegen. In deze periode had een ieder de mogelijkheid zienswijzen in te dienen. Er is geen gebruik gemaakt van deze mogelijk heid. Waar kunt u de stukken inzien De 1e herziening van het inpassingsplan Waterdunen ligt met het door Provinciale Staten genomen vaststellingsbesluit gedurende zes weken, vanaf 2 januari tot en met 12 februari 20U ter inzage. De stukken kunt u inzien bij: Provincie Zeeland, Abdij 6 in Middelburg, op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur; Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 - 13.00 uur en op woensdag van 8.30 - 16.00 uur; Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens, op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur; De stukken zijn tevens digitaal te raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en via www.zeeland.nl en de website van het project Waterdunen www.waterdunen.com. Wanneer u de stukken buiten openingsuren wilt inzien of wanneer u een kopie van de stukken wilt ontvangen, kunt u contact opnemen met mw. E.A. Dekker, telefoon nummer 0118-631922. Hoe kunt u beroep instellen Gedurende de bovengenoemde termijn van terinzagelegging kan beroep worden in gesteld bij de Raad van State, Afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Aangezien tijdens de termijn van terinzagelegging van het ontwerpplan geen zienswijzen zijn ingediend en Provinciale Staten bij vaststelling van het inpas singsplan geen wijzigingen ten opzichte van het ontwerp hebben aangebracht, kan slechts beroep worden ingesteld door een belanghebbende die kan aantonen redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest, om tijdig een zienswijze tegen het ontwerpplan naar voren te brengen. Tevens kunnen zij een verzoek om voorlopige voorziening indienen. Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: uw naam en adres; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; de gronden van het beroep. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent, dat de belang hebbende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de termijn van zes weken kunnen geen nieuwe be roepsgronden meer worden aangevoerd. Inwerkingtreding De Ie herziening van het inpassingsplan treedt in werking na afloop van bovenge noemde termijn. Als binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, dan treedt de 1e herziening van het inpassingsplan niet in werking totdat op het verzoek is beslist. Zowel voor het indienen van een beroepsschrift als een ver zoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Zeeuwse economie groeit licht door Frank Balkenende Visie op regio's 2014, ING door Raymond de Frel www.zeeland.nl TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen krijgt een flin ke steun in de rug van Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen. Met een blik semactie hoopt Zorgsaam-mede- werker John Smael een heleboel producten te verzamelen voor men sen die het financieel niet breed hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62