Lionsclub Zostera is op zoek naar dé heldin van Zeeuws-Vlaanderen College neemt advies marktcommissie over >1 c ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Zeeuws-Vlaanderen 20H+ Kandidaten TOP 0 en omgeving ook wel bekend als hulpsint, zou zichzelf niet zijn als er geen verkleedpartij aan te pas kwam „Eén van de jongens mag van mij koning Willem I spelen en die mag dan uitkiezen welk meisje zijn vrouw koningin Wïl- helmina van Pruisen mag zijn." Al die inspanningen moeten er toe leiden dat er per school een origineel verhaal of filmpje of an dere uiting over wonen en spelen in 2214 uit komt rollen. Uiteinde lijk worden er uit de zeker zeven tig inzendingen tien genomi neerd. En daaruit kiest een des kundige jury er uiteindelijk drie die de eerste (100 euro), tweede (75 euro) en derde prijs (50 euro) winnen. „Dat lijkt niet veel, maar het gaat om eeuwige roem", zegt Rub bens. „En we proberen om het winnende project ook daadwerke lijk door een school of een ge meente te laten uitvoeren", zegt Soan Lan Ie. Op 27 januari begint het spektakel op Ingelosebergheschool in Sint-Jansteen. Eerst worden de ba sisscholen in de gemeente Hulst aangedaan, vervolgens die in de gemeente Sluis om te eindigen op scholen in de gemeente Terneu- zen. Bij de opening van het jubeljaar op 14 februari in de basiliek in Hulst krijgt de schrijfwedstrijd ook aandacht, heeft Zeeuws- Vlaanderen 2014-coördinatrice Nynke van der Ploeg beloofd. Wie de jeugd heeft, heeft uitein delijk een stukje van de toekomst in handen. Mannen spelen geen rol in de uit verkiezing. Nou ja, ze mogen na tuurlijk wel een vrouw als kandi date aanmelden bij Zostera. „Wij zijn een vrouwenclub, dus zoe ken we een heldin. Dat doen we om ons vijftienjarig bestaan luis ter bij te zetten, maar ook met de bedoeling om er een jaarlijks te rugkerend evenement van te ma ken", vertelt Brenda Verschelling van Zostera. Frederike van Bat- tum vult haar aan: „Wij zetten ons in voor goede doelen, maar profileren ons daar niet mee. Maar nu willen we dat wel. Boven dien, het is een open wedstrijd. Ie dereen mag een heldin aandra gen, die beschikt over bijzondere eigenschappen en zich uitermate verdienstelijk maakt op sociaal, za kelijk of sportief gebied voor Zeeuws-Vlaanderen." Een commissie van Zostera selec teert na 10 januari (de uiterste aanmelddag) drie vrouwen, die op vrijdag 21 februari tijdens een benefietavond in De Mauritshof in IJzendijke in de schijnwerpers staan. Burgemeester Annemiek Jetten van de gemeente Sluis maakt dan de winnaar bekend. Kaarten voor de feestavond (inclu sief welkomstdrankje, proeverij en een optreden van de band Size Matters) kosten 35 euro en zijn verkrijgbaar bij Studio Blique in Terneuzen en B en P in Breskens en Terneuzen. De opbrengst van de avond gaat naar de Stichting Welzijn Hulst, Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Terneuzen en Stichting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen. TERNEUZEN - De kandidatenlijst van TOP/Gemeentebelangen staat vast. Lijsttrekker bij de ko mende raadsverkiezingen in Ter neuzen is huidig wethouder Frank van Hulle uit Sas van Gent, gevolgd door Frank Deij uit Axel, Paula Stoker (Terneuzen), Jos Ver- durmen (Zaamslag), Rian de Feij- ter (Axel), Marijke Hemelsoet (Westdorpe), Peter Snoodijk (Axel), Paul van der Meer (Terneu zen), Bram Stoffels (Terneuzen) en Giel van Boom (Hoek) op tien. Het bestuur van Axclusief pro beerde tevergeefs tot een compro mis te komen met de Centrale Vereniging van Ambulante Han del. De marktkooplieden waren al langer voorstander voor het ver trek van een deel van de week markt (op zaterdag) uit de Noord- straat en concentratie op en om het Szydlowskiplein bij het voor malige stadhuis. Axclusief poogde hen op andere gedachten te breng en omdat hun vertrek de omzet van de ondernemers in de Noord straat negatief zal beïnvloeden. Be stuurslid Peter Snoodijk verbaas de zich gisteren over de snelle be slissing van het college: „Wij had den gehoopt op ruimte voor nieuw overleg. Dat is nu onmoge lijk." Middenstandswethouder Pim Broekhuysen toonde gisteren begrip voor het standpunt van bei de partijen. „Ik begrijp dat het markttechnisch beter is de markt te concentreren en ik snap ook de argumenten van Axclusief. Toch gaan we snel werken aan de herin richting van de weekmarkt." WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 m 2M I Jan Rubbens en Soan Lan Ie laten zien hoe het dagelijks leven er in 1814 in Zeeuws-Vlaanderen uit zag. foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wie is de ultieme hel din van Zeeuws-Vlaanderen? Die vraag wil Lionsclub Zostera Zeeuw- sch-Vlaanderen begin volgend jaar beantwoorden. www.heldinvanzvl.nl EXECUTIEVERKOOP AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS Op 19 december 2013. om 11.00 uur zal een brom fiets, merk Peugeot, type Fight, een automobiel, merk Peugeot, type Partner 170C 1.90, een motorfiets, merk KTM, type Husaberg 550 FE. een automobiel, merk Toy ota, type landcruiser 4.2 FRP-TOP S.H.D met gesloten opbouw, openbaar worden verkocht en wel ten Taste van de heer Abraham Jacob Kools, geboren 23 mei 1962. handelende onder de naam Loon en grondvetzetbedrijf Kools, wonende te 4506 HS Cadzand, gemeente SLUIS, aan het adres Tienhonderdse Middenweg 2,. De open bare verkoop vindt plaats te Cadzand aan het adres Tienhonderdse Middenweg 2. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitsluitend tegen con tante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gelegen heid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet door gaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel.: 0113-246333 door Wout Bareman AXEL - De weekmarkt in Axel ver dwijnt uit de Noordstraat. Pogin gen van middenstandsvereniging Axdusief de huidige situatie te handhaven zijn mislukt. B en W van Terneuzen namen gisteren het advies van de Marktcommissie over om de zaterdagmarkt voortaan te concentreren op en om het Szydlowskiplein. gemeentesLuis Bekendmaking eerste wijziging van de Verordening inzake kansspelautomaten en speelautomatenhallen 2010 en Beleidsregels verordening inzake kansspelautomaten en speelautomatenhallen 2010. Burgemeester en wethouders van Sluis maken, gelet op het bepaalde in artikel 139 e.v. van de Gemeentewet, bekend dat de raad van de gemeente Sluis in zijn vergadering van 21 november 2013 heeft besloten tot het vaststellen van de eerste wijziging van de Verordening inzake kansspelautomaten en speelautomatenhallen Sluis 2010. De burgemeester van Sluis maakt bekend dat zij op 16 december 2013 de Beleids regels verordening inzake kansspelautomaten en speelautomatenhallen Sluis 2010 heeft vastgesteld, welke beleidsregels betrekking hebben op artikel 6b van de aldus gewijzigde verordening. De beleidsregels betreffen de behandeling van vergunningaanvragen. Beschreven wordt onder meer de procedure waarlangs de burgemeester gebruik wil maken van haar bevoegdheid tot het verlenen van vergunning. Als onderdeel van voornoemde verordening kan de burgemeester (onder meer) vergunning verlenen voor twee speelautomatenhallen in de kern Sluis. Van belang is dat thans één vergunning is verleend en een tweede vergunning beschikbaar is. Belangstellenden kunnen een aanvraag voor een vergunning indienen op de wijze zoals geregeld en omschreven in de verordening en beleidsregels. De grenzen van de kern Sluis zijn daarbij op een bij de verordening behorende en gewaarmerkte kaart met zwarte ononderbroken rand omgrensd. De hiervoor genoemde eerste wijziging van de verordening inzake kansspelauto maten en speelautomatenhallen Sluis 2010 en de Beleidsregels verordening inzake kansspelautomaten en speelautomatenhallen Sluis 2010 treden in werking op de eerste dag na bekendmaking hiervan, zijnde 19 december 2013 en liggen voor een ieder kosteloos ter inzage in het Klanten Contact Centrum (KCC), Nieuwstraat 22 te Oostburg. Kopieën zijn tegen betaling van de kosten (leges) verkrijgbaar. De stukken zijn vanaf vandaag te raadplegen op de website van de gemeente, www.gemeentesluis.nl. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Cijsouw, afdeling Bestuursondersteuning, tel. 0117-457000. Oostburg, 18 december 2013 BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SLUIS, mr. A.M.M. Jetten MSc, burgemeester J. Dijkstra, secretaris DE BURGEMEESTER VAN SLUIS, mr. A.M.M. Jetten MSc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61