Kamervoorzitter houdt rug recht en gaat door Kussende Hoes op agenda gemeenteraad na nieuw gerucht BINNENLAND 5 Zwarte kokerrok, azuurblauw jas je, haar in een knot, kin omhoog. Beeldspraak voor: de voorzitter laat zich niet kisten door de har de, anonieme kritiek op haar func tioneren van fractievoorzitters za terdag in de Volkskrant. Toch was haar eerste publieke op treden na het weekeinde gister middag enigszins ongemakkelijk: tegen een hijgende haag journalis ten zei ze 'dit soort discussies niet via de media te voeren' en 'graag gewoon aan het werk te gaan', om vervolgens snel door te lopen. Eenmaal in de Kamer hernam ze haar rol, al rechtte ze haar rug nóg meer dan anders en rommel de ze wat onrustig in papieren. Tijdens een korte schorsing zocht ze VVD-collega Stef Blok, minis ter voor Wonen en Rijksdienst, op voor een onderonsje. VVD-mi- nister Ivo Opstelten (Justitie) voegde daar een stevige handdruk en een schouderklopje aan toe. Naarmate het debat vorderde kwam de Kamervoorzitter wat meer tot rust, was er ruimte voor vriendelijke knikjes en een onbe vangen lach. De kritiek op Van Miltenburg is niet nieuw. Al sinds haar aantre den vorig jaar is er gemor: 'door streng optreden belemmert ze het debat', 'ze ontneemt mensen onterecht het woord', zoals twee weken geleden nog GroenLinks- leider Bram van Ojik tijdens een stemverklaring. Bovendien zou het binnen het presidium - het dagelijks bestuur van de Kamer - rommelen onder haar leiding. Kortom: het ontbreekt haar aan gezag en dat is funest voor het po litieke debat, klinkt het in Den Haag. Al werd dat gisteren niet zichtbaar. De voorzitter werd met respect aangesproken, en haar aan wijzingen werden zonder morren opgevolgd. De kritiek op Van Miltenburg lijkt ook minder groot dan aanvan kelijk werd gemeld. In plaats van acht klagende fractievoorzitters, zijn dat er hooguit zes. Al zijn die nog niet gerust; zo willen D66 en GroenLinks graag bij de voorzit ter op gesprek komen. Overigens heeft tot nu toe alleen PW-leider Geert Wilders toege geven dat hij een van de klagende fractievoorzitters was. „Dat had den we niet anoniem moeten doen, dat was laf', zei Wilders. 'Storing telefoontap werd niet gemeld' Een storing op 20 september 2012 in het centrale telefoon tapsysteem van de Neder landse opsporingsdiensten is tegen de regels in niet ge meld. Dat zegt minister Op stelten (Veiligheid). Ook is niet gecontroleerd of er tap gesprekken verloren zijn ge gaan. Door de storing werd ook een mogelijk cruciaal te lefoongesprek tussen de van corruptie verdachte oud- VVD-politicus Jos van Rey en staatssecretaris Fred Tee- ven (VVD) niet opgenomen. Scooterzaak moet over van Hoge Raad Het hof in Den Bosch moet de 'Nijmeegse scooterzaak' opnieuw behandelen. De twee verdachten werden eerder vrijgesproken van het veroorzaken van een do delijk ongeval in Nijmegen, omdat niet duidelijk is wie van hen de scooter bestuur de. Maar de Hoge Raad vindt nu dat bestuurder en bijrijder allebei medepleger kunnen zijn en mogelijk ver oordeeld kunnen worden. Extra onderzoek busramp Sierre Er komt toch extra onder zoek naar de oorzaak van de busramp in het Zwitserse Sierre in maart 2012. De gsm en de laptop van de chauf feur van de bus, waarin schoolkinderen zaten, wor den aan nader onderzoek on derworpen. Bij de ramp kwamen 22 kinderen, onder wie zes Nederlandse, om. Bestuurslid van Satudarah opgepakt De politie heeft gisteren in Appingedam een bestuurs lid van motorclub Satudarah opgepakt op verdenking van bedreiging en vrijheidsbero ving. De man zou een taxi chauffeur met een mes heb ben gedwongen van de stad Groningen naar een dorp in de provincie te rijden. Privé berichtte in een gisteren uit gekomen editie over ene 'depres sieve Danny' (25) over wie Hoes zich 'ontfermd' zou hebben. Vol gens Privé kwam het tot een sek suele relatie. In het artikel zegt Danny 'ontelbare keren' met Hoes het bed te hebben gedeeld. Vanavond staan de vermeende af faires van Hoes opnieuw op de agenda in de gemeenteraad. Be gin deze maand boog de raad zich ook al over het liefdesleven van de burgemeester. De reden: Hoes was al zoenend gefotografeerd in de lobby van een hotel met de 24-jarige Ruud Schepers. De fo to's werden op tv getoond. Vol gens de raad ging het toen om 'een privézaak'. Hoes beloofde dat er geen nieuwe affaires aan het licht zouden komen. Gisteravond reageerde Hoes, ge trouwd met RTL Boulevard-pre sentator Albert Verlinde, in dat tv-programma op de nieuwe aan tijgingen van Privé. Hij erkende dat hij Danny kent, maar zei ook dat er geen sprake was geweest van seks. „We hebben een kop koffie gehad en een glas wijn, hier op de bank." De twee zouden elkaar volgens Privé in de zomer van 2011 heb ben leren kennen via homodating- app Grindr. Daarop had de burge meester een foto van zijn ontblo te borstkas gebruikt. In RTL Boule vard zei hij daarover: „Of dat slim was, daar kun je vraagtekens bij zetten. Nu zeg ik: 'Tja, Onno, dat had je eigenlijk niet moeten doen'." Danny zegt zijn verhaal 'niet uit rancune' te vertellen 'of voor geld'. Hoes is twaalf jaar getrouwd met Albert Verlinde, die gisteravond afwezig was bij de uitzending van Boulevard. De burgemeester zei in de verklaring dat Verlinde een paar keer 'flink uit z'n vel is gesprongen, en dat is ook logisch'. Niettemin liet hij doorschemeren dat de opschudding de echtgeno ten alleen maar dichter tot elkaar heeft gebracht. „We zijn er nog niet, maar we gaan er komen." De Maastrichtse politiek is be zorgd nu het liefdesleven van Hoes door aanhoudende geruch ten de gemoederen blijft bezig houden. Fractievoorzitter Kitty Nuyts van de Liberale Partij Maas tricht zei zich zorgen te maken over de ophef rond de burgemees ter. „De rust moet wederkeren, het belang van de stad staat voor op." WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 Voorzitter Anouchka van Miltenburg, gisteren, in de Tweede Kamer. Ze ligt onder vuur door anonieme kritiek van een aantal fractievoorzitters. foto Peter Hilz/HH door Francine Wildenborg DEN HAAG - Met een ferme tred beende voorzitter Anouchka van Miltenburg (WD) gisteren naar haar Tweede Kamer. DEN HAAG DEN HAAG BRUSSEL GRONINGEN MAASTRICHT - Niet één, maar twee slippertjes? Volgens weekblad Pri vé had burgemeester Onno Hoes (52) van Maastricht een tweede af faire. Hoes zelf ontkent, maar de gemeenteraad wil vanavond weer over de zaak praten. Onno Hoes gaat vanavond in ge sprek met de raad. foto HH Burgemeester Hoes beloof de aan de gemeenteraad dat er geen nieuwe affaires aan het licht zouden komen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5