r Gestoffeerd Processie 24 ZEELAND FOTOBOEKEN Ruden Riemens richt zijn camera al 25 jaar op Zeeuwen en op Zeeland. Recent werk is nu in drie boeken gebundeld. i I nijdens de Week van het Zeeuwse Boek afgelopen november kregen we al een voorproefje. Het geschenk van die Zeeuwse week was een fotomagazine van de Middelburgse fotograaf Ruden Riemens (1963). Een luchtfoto van de Zeelandbrug op de cover, Zeeuwse kus ten, steden, dorpen, landschappen en mensen binnen in. Het cadeauboek bood een selectie van de circa 150 foto's, die vandaag in drie boekdelen worden gepre senteerd. Er verschijnen met enige regelmaat fotoboeken over Zeeland. De provincie met alle spiegelende wateren en goudomrande luchten is nu eenmaal fotogeniek. Ruden Riemens heeft zijn eigen beeldtaal geformu leerd. U ziet dat al sinds 1998 in zijn wekelijkse ru briek in de PZC. Daar toonde hij tot afgelopen zomer zijn werk in zwart-wit. Hij stapte over op kleur en pu bliceerde foto's, die nu ook in de drie boeken zijn op genomen. Op deze pagina's krijgt u een indruk van het werk dat u in de boeken aan kunt treffen. De foto's in de nieuwe uitgaven zijn in drie thema's opgedeeld: Kust, Land en Feest. Onder de laatste titel gaan beelden schuil van evene menten in Zeeland, van de nieuwjaarsduik tot de in tocht van Sinterklaas, en alles wat daartussen ligt, zo als ringrijden, sail, boegsprietspringen, nazomer- en filmfestival en vele mooi- en slechtweeractiviteiten. De foto's in Kust hebben een sterk maritiem karakter. We bevinden ons op de rand waar zee en land elkaar ontmoeten. Die confrontatie laat altijd sporen na. Ru den Riemens brengt ze met spetterend genoegen in beeld. In het deel, waaraan de titel Land is gegeven, is het water ook nooit ver weg. We leven in Zeeland. Maar u ziet meer van het stadse en dorpse leven. De beeldtaal van Ruden Riemens lijkt naadloos aan te sluiten bij het levensritme in Zeeland. Wie hier wat gedaan wil krijgen, moet geduld hebben. Tot het licht alle details tot hun recht laat komen, en je je keer op keer in een buitenland waant. Dan raak je de provincie in het hart. PZC-verslaggever jan van Damme voorzag de foto's van teksten, die hand in hand gaan met wat Ruden Riemens met zijn camera vertelt. Zeeland belicht, zo als u het nog nooit eerder hebt gezien. In Zeeland wordt de jazz al een halve eeuw lang bp het podium gehesen. Met dank aan Frank Koulen: de Neger van Terneuzen, die Porgy&Bess wereldfaam bezorgde. Roy Hargrove, Nueva Manteca, Avishai Cohen, Richard Bona, Gino Vannelli. De laatste jaren blaast ook de Zeeuwse hoofdstad haar partij mee. Wit gestoffeerd. Er hangt nog meer in de lucht. Stel je voor, het Veerse Meer vol schotsen. Streng is niet van deze tijd. Bovendien: we strooien zout in getemde wateren. Het Religieus Erfgoed heeft in Kwadendamme vaste voet aan de grond gekregen. De Sacramentsprocessie is in alle opzichten een traditie geworden. Met schuilkerk, Mariakapel, monstrans en muziek van Con Affezione. Na afloop vloeit het Bonifacius Abdijbier. Zeeland eigentijds belicht De fotoboeken worden vandaag om 13.30 uur gepresen teerd in de Drvkkery in Middelburg. Commissaris van de ko ning Han Polman neemt de eerste exemplaren in ontvangst. De boeken kosten per deel 9,90 euro, als pakket 25,- euro. Vandaag wordt in de Drvkkery een expositie met foto's van Ruden Riemens geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56