Onbekend graf in Ouwerkerk geopend Stations maken ruzie over zendmachtiging Raad Kapelle wil overal beveiliging persoonsgegevens op orde hebben BEVELANDEN en THOLEN 23 Houterman Verbouwing? Nieuwjaarsduik op het naakstrand N aturistenz wemvereniging Delta Natuur houdt januari weer de 'blote nieuwjaars duik' op het naaktstrand van Oranjezon bij Vrouwen polder. De vereniging no digt iedereen uit 'die wel eens bloot de koude zee in wil' om mee te doen. Ver trekpunt is strandpaviljoen 'Aloah'. Na afloop van de duik is wordt erwtensoep geser veerd. Aanvang 13.30 uur. Begin onderzoek borstkanker Op het eiland Tholen krij gen 3600 vrouwen dezer da gen een brief met een op roep om zich te laten onder zoeken op borstkanker. Elke twee jaar worden alle vrouwen tussen 50 en 75 jaar voor het bevolkingson derzoek borstkanker opge roepen. Het onderzoek be gint op 8 januari. Meer dan twintig minuten duurt het meestal niet. Kerstfair levert 2150 euro op De kerstfair op Landgoed Rijckholt in Geersdijk, don derdag 12 december, heeft 2150 euro opgebracht voor hulp op de Filipijnen. Het geld komt uit de ver koop, van sponsoren en van medewerkers die de waarde van hun kerstpakket ter be schikking stelden. Met het geld krijgen vier dorpen in de provincie lloilo op het ei land Panay in januari voed sel en huishoudgoederen. Hiervan is DNA afgenomen. Dit materiaal wordt vergeleken met materiaal dat door nabestaanden van vermiste slachtoffers van de Watersnoodramp is afgegeven. Het graf bij het monument was niet bekend in de gemeentelijke administratie. Daarom is dit graf in september ook niet meegeno men tijdens het DNA-onderzoek. De gemeente kwam het graf pas op het spoor toen tijdens de werk zaamheden op de begraafplaats van Ouwerkerk een inwoonster met een vergeeld krantenbericht kwam. Zij vertelde over het graf en liet als bewijs het artikel zien. In het artikel wordt gesproken over het graf van een onbekende vrouw. Er is een foto bij waarop te zien is dat iemand wordt begra ven en er zijn kransen. Op dat mo ment werd besloten niet direct te gaan graven, maar eerst nader on derzoek te doen. Er kwamen van uit het dorp meer verhalen over het graf en volgens de overleve ring zou de plek - bij het monu ment - vooral een symbolisch ka rakter hebben. Te vergelijken met het graf van de onbekende soldaat bij de Are de Triomphe in Parijs. De foto werd vergeleken met de huidige situatie in Ouwerkerk en daardoor kwam er al wat meer ze kerheid. Toen ook nog uit oude te keningen van de begraafplaats bleek dat er inderdaad een graf was ingetekend voor het monu ment werd besloten een grondon derzoek te doen met een robot. Daarmee kon worden voorkomen dat er veel graafwerk gedaan moest worden waardoor de hele begraafplaats verstoord zou wor den. Het grondonderzoek gaf vol doende aanleiding om gericht te gaan graven. Het gaat nog weken duren voordat van dit slachtoffer een DNA-profiel bekend is. „Dat is aan het Commissariaat van de Media. Wij kijken of het Programma Beleidsbepalend Or gaan voldoende representatief is en daar voldoet de stichting aan", zegt wethouder Conny Mier- mans. Zij reageert op een boze brief van Stichting Synq Media (Popular FM). Secretaris Marcel Steenbakker concludeert dat Orgi- neel FM louter muziekprogram ma's uitzendt en dat Goes, Kapel le en Borsele daarom onterecht de zendvergunning willen verlen gen. „Het begrip lokale radio wordt volledig ondermijnd", stelt Steenbakker in de brief. Hij ziet geen kans tot samenwer king met Orgineel FM omdat bei de partijen verschillend denken over hun maatschappelijke rol in de Bevelandse samenleving. „Ook wij twijfelen aan de rol van Orgi neel FM als rampenzender, maar wij zijn nu eenmaal wettelijk ver plicht een bedrag per inwoner te geven", zegt Miermans. Zelf bleek Kapelle op dat punt on langs nog landelijk erg hoog te scoren, maar de angst bestaat dat namen en toenamen op straat ko men te liggen, als de gegevens bij andere Zeeuwse gemeenten on voldoende beschermd blijken. Ria Rijksen (CU) diende daarom een motie in, die door de meerder heid werd ondersteund. Ze deed dat naar aanleiding van afspraken die gisteravond in de raad werden vastgesteld. Nu de jeugdzorg door de gemeenten zal worden uitge voerd, hebben de Zeeuwse ge meenten afgesproken dat samen te zullen doen. Als de gegevens van kinderen in een grote digitale bak komen te zitten, en elke me dewerker of voorbijganger daar bij kan, heeft Rijksen daar een groot probleem mee. Het ging haar niet alleen om de transitie van de jeugdzorg. Er komen meer decentraliseringen op de gemeen ten af. Ook in de samenwerkings verbanden die daarna ontstaan, wil de raad depersoonsgegevens en veiligstellen. Gemeenschappelijke regelingen, zoals de Veiligheidsregio en de GGD, zijn in Kapelle nog nooit populair geweest, vooral niet als het over de centen gaat. Burge meester Anton Stapelkamp brak, naar aanleiding van gemor uit WD-kringen over de GGD, een lans voor die club. „Geen enkele organisatie heeft zo veel weten te bezuinigingen." Waarnemend raadsvoorzitter Bas Pors (SGP) sprak in een einde- jaarstoespraak het vertrouwen uit dat het democratisch gehalte van de regelingen gewaarborgd is. WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl VROUWENPOLDER THOLEN GEERSDIJK OUWERKERK - Het vermoeden van een graf bij het herdenkingsmonu ment op de begraafplaats in Ou werkerk bleek juist. Gisterochtend hebben medewerkers van het Fo rensisch Instituut in graf nummer 68 inderdaad een lichaam gevon den van een onbekend slachtoffer van de Watersnoodramp. Medewerkers van het Forensisch Instituut vonden in graf 68 het lichaam van een onbekend slachtoffer van de Watersnoodramp, foto Dirk-Jan Gjeltema door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het is niet de taak van Goes, Kapelle en Borsele een oordeel te geven over de inhoud van de programma's van de Stich ting Radio Midden-Zeeland (Orgi- neel FM). door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeenteraad van Ka pelle vraagt de andere Zeeuwse ge meenten de beveiliging van digita le persoonsgegevens snel op orde te brengen voor zover dat nog niet het geval is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55