Terneuzens SP-lid blijft strijden tegen onrecht ,/33 nnooes Mopperend steun voor sanering tuingronden Home 22 BEVELANDEN en THOLEN DNA-ONDERZOEK 20 - 40°/o by Van 40 onbekende doden op Schouwen- Duiveland is DNA-materiaal afgenomen. Besloten voorlichtingsbijeenkomst BR NX2L Voor de buitenwacht mag het als een verrassing zijn gekomen, voor Van Limpt was het dat niet. Thuis aan de Coehoornstraat in Sas van Gent vertelt hij dat 'er al jaren sprake was van een haat-liefde verhouding met de landelijke SP'. De SP Terneuzen zou te weinig ac ties hebben gevoerd, tegen bij voorbeeld de 'giftreinen' door Sas van Gent en voor behoud van geldautomaten in de dorpen. „Nou", reageert Van Limpt, „we hebben daar wel degelijk actie op ondernomen, maar probeer maar eens veel mensen bij elkaar te krij gen. De SP Terneuzen telt zo'n 135 leden, maar de meesten zijn sla pend lid. Het komt op de schou ders neer van enkele mensen." Als er één SP'er in Terneuzen het vuur uit z'n sloffen heeft gelopen, is het Van Limpt wel. Alleen al het bijwonen van vergaderingen van de gemeenteraad kost hem tientallen uren per maand. Dat is voor hem bovendien grotendeels liefdewerk oud papier. Een raads lid in Terneuzen krijgt bruto 1172 euro per maand. De SP vraagt haar vertegenwoordigers de ver goedingen over te maken aan het landelijk bureau, waarna zij een kwart van het netto bedrag krij gen. In het geval van Van Limpt is dat 168 euro. Nogal wat SP'ers von den dat te weinig en stapten daar om uit de partij. „Voor mij is dat nooit een punt geweest." Van Limpt heeft zich aan de par tijlijn gehouden en vindt dat hem ook helemaal niets te verwijten valt wat hetreft het voeren van ac ties. Integendeel. „Wij hebben ook een hulpdienst. Wekelijks worden we gebeld door mensen die er niet doorheen komen bij in stanties als de gemeente. Ik heb me steeds voor die mensen inge zet, vaak met succes." Vincent Mulder, lid van het lande lijke scholingsteam en het lande lijk partijbestuur van de SP, prijst Van Limpt daarvoor. „We willen Fons ook niet diskwalificeren. Dit jaar hebben we drie gesprekken gevoerd met de SP Terneuzen, vooral over het ontbreken van ac ties. Dat is niet veranderd. Het draagvlak van de afdeling is te klein. Het is daarom goed dat er tijd wordt genomen om de basis te verstevigen, zodat de SP in 2018 versterkt aan de raadsverkiezin gen kan meedoen." Mulders woorden maken Van Limpt boos. „Wij hebben zelfs vol op meegeholpen om in Sluis een afdeling van de grond te tillen en die mag nu wel deelnemen aan de verkiezingen." Van Limpt heeft geen idee wie de SP-kar in Terneuzen nu moet gaan trekken. Het afdelingsbe stuur is opgestapt. Van Limpt denkt dat meer leden zijn voor beeld volgen en hun lidmaat schap opzeggen. Zijn termijn als raadslid maakt hij wel vol. OUWERKERK - Het Nederlands Fo rensisch Instituut heeft van 25 on bekende slachtoffers van de Wa tersnoodramp een DNA-profiel kunnen vaststellen. Van drie slachtoffers is dat nog niet gelukt. Ook het DNA-profiel van het lichaam dat gisterochtend is opge graven op de begraafplaats in Ou- werkerk moet nog worden vastge steld. Dat gebeurt aan de hand van materiaal dat weggenomen is van een dijbeenbot en een paar kiezen. In september hebben deskundi gen van het NFI 28 lichamen van onbekende slachtoffers van de Watersnoodramp opgegraven in een poging de doden alsnog de naam te kunnen geven. Bij alle li chamen is materiaal weggeno men en in de afgelopen maanden zijn daarmee DNA-profielen opge steld. Alle gevonden profielen worden ingevoerd in de databank vermiste personen. Daarnaast is een oproep gedaan aan directe na bestaanden van vermiste perso nen van de Watersnoodramp. Aan die oproep hebben tot nu toe vijftig personen gehoor gegeven. Bij hen is wangslijm afgenomen om een DNA-profiel op te kun nen stellen en dit wordt vergele ken met de profielen van de onbe kende doden. Dit proces loopt nog en waarschijnlijk wordt in ja nuari bekend of er 'matches' zijn gevonden. Omdat er nu DNA-profielen zijn gemaakt, is ook bekend geworden dat onder de slachtoffers negen volwassen mannen en dertien vol wassen vrouwen waren en nog eens twee jongens en één meisje. De drie slachtoffers waarvan nog geen profiel is gemaakt zijn een volwassene en twee kinderen. Alle onbekende rampslachtoffers liggen begraven op de begraaf plaatsen van Ouwerkerk, Nieu- werkerk en Serooskerke. Daar naast heeft het NFI ook graven ge opend op de begraafplaatsen van Haamstede en Zierikzee. Op deze begraafplaatsen liggen elf andere onbekende doden. Dit zijn veelal mensen die zijn aangespoeld. Van deze doden is ook een DNA- profiel gemaakt en ingevoerd in de databank vermiste personen. Als dit niets oplevert, zal ook in het buitenland gekeken worden of een match kan worden gevon den. Toen het NFI in september aan het werk ging op Schou- wen-Duiveland, werd nog uitge gaan van 45 onbekende slachtof fers, maar gaandeweg bleek dat zes graven leeg waren. Daarnaast werd een extra graf ontdekt in Ou werkerk. Dat maakt dat 40 onbe kende doden begraven liggen op Schouwen-Duiveland. Het project om deze slachtoffers alsnog te identificeren maakt deel uit van een groot landelijk project. ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland houdt op dinsdag 14 januari 2014 een tweede beslo ten voorlichtingsbijeenkomst over het project identificatie onbe kende doden. Belangstellenden kunnen deze avond terecht in het gemeente huis in Zierikzee met vragen over de opgravingen, maar ook over het hele proces wat daarop volgt rond het vaststellen van DNA. Tij dens de bijeenkomst is burge meester Gerard Rabelink aanwe zig en er zijn deskundigen van de politie en het Nederlands Foren sisch Instituut om vragen te kun nen beantwoorden. De besloten bijeenkomst begint om 19.30 uur. De volkstuinders hebben nieuwe tuinen nodig omdat hun huidige plek aan de Slagveldstraat de bouwplaats voor de nieuwe Aldi wordt. Uit de grondverkoop aan de supermarktketen worden de sa- neringskosten voor het Achter wegje ook betaald, maar het had met iets minder haast, slimmer en goedkoper gekund, brachten WD, Christenunie en Leefbaar Reimerswaal te berde. Vooral het feit dat de gemeente de sanerings- kosten van de asbestvervuiling niet bij de provincie kan verha len, stak die partijen. De subsidie- potten van verleden jaren zijn aanzienlijk schameler maar wat eens te meer telt, is dat de ge meente zelf de veroorzaker is van de asbestvervuiling. Die heeft in de jaren tachtig, nog onwetend van de risico's, het sloopafval com pleet met asbestplaten van een oude school en boerenschuren ge bruikt de grond op te hogen. Izak Vogelaar van de WD was niet overtuigd van de onmogelijk heid van subsidie. Hij vroeg het college toch nog eens na te gaan of er ook over een tijd nog geen geen mouw aan te passen was. Dat sanering nodig is, erkenden CDA en SGR De tuinders verdie nen een schone nieuwe locatie bij hun gedwongen verhuizing. Bo vendien eist in de komende jaren de Rijksoverheid dat alle bekende asbestverontreinigingen aange pakt zijn. De PvdA was echter de enige fractie die zonder omhaal met het saneringsvoostel akkoord ging. Nog eens moest wethouder Sinke uitleggen waarom alterna tieve locaties niet geschikt bleken: percelen aan de Zandweg en de Klaverweg had de gemeente moe ten kopen voor de hoge prijs van bouwgrond. Elders was sprake van DDT-vervuiling. Die leken ChistenUnie en Leefbaar Reimers waal niet helemaal serieus te ne men. Lof had de gemeenteraad dinsdag avond wel voor de brief die het college stuurt aan Waterschap Scheldestromen, die tegen de zin van Reimerswaal fietsers wil we ren van de nieuwe onderhouds- weg over de dijk bij Oostdijk. door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Het lidmaatschap van de Socialistische Partij (SP) zegt hij op, maar Fons van Limpt blijft zich inzetten voor 'de mensen die een beroep op me doen'. „Ik kan namelijk slecht tegen onrecht." En onrecht is hem aangedaan, vindt het Terneuzense raadslid uit Sas van Cent. De SP landélijk be paalde eind vorige week dat de SP Terneuzen maart 2014 niet mag meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen. De SP Terneuzen mag niet meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen in maart. Ten onrechte, vindt Fons van Limpt. NFI hoopt in januari op eerste matches door Melita Lanting Wilhelminastraat 74 Wemeldinge Tel. 0113 -62 23 38 www.a3modes.nl 25 Van 25 slachtoffers van de Waters noodramp is een DNA-profiel ge maakt. Aan het profiel van vier wordt nog werkt. Ook van elf andere onbe kende doden is een profiel gemaakt. door Claudia Sondervan KRUININGEN - Het college, wethou der Jaap Sinke voorop, heeft te wei nig koopmansgeest getoond bij het onderhandelen over de aan- neemsom voor de asbestsanering van het Achterwegje in Kruiningen. De meerderheid van de raad Rei merswaal vindt 240.000 euro veel te duur voor het schoonmaken van de nieuwe stek voor de Kruiningse volkstuinders. Maar het moet zo maar, besloten de fracties uiteinde lijk. Het had met iets minder haast slimmer en goedko per gekund, volgens WD, CU en LR. NIEUW IN ONZE COLLECTIE GEGLAZUURD AARDEWERK OOK LEUK OM TE GEVEN! www.frendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54