Wethouder Jaap Sinke belooft er in te duiken Lievens voelt zich 'enorm belazerd' door politiek BEVELANDEN en THOLEN 21 Han Polman sluit DJ's van Serious Request 2013 op I KRUININGEN - Rondom de zuid kant van het Kanaal door Zuid-Be veland spelen twee procedures: Een nieuw bestemmingsplan voor de Loswal en een vergun ning voor de Scheepswerf Rei merswaal. De gemeenten Kapelle en Reimerswaal zijn het bevoegd gezag voor de Loswal maar de mi lieuvergunning van de Scheeps werf wordt door de provincie ge regeld. Wethouder Jaap Sinke van ruimte lijke ontwikkeling in Reimers waal, herkent zich niet in het beeld dat van zijn gemeente wordt geschetst. „We hebben al diverse keren de Scheepswerf aan gesproken, als ze over de schreef gingen. Ik weet dat geopperd is om ook aan de Kruiningse kant een geluidswal te plaatsen, maar dat bleek meer bezwaren te heb ben dan voordelen." Wat betreft de vergunning wil Sinke best diep in de materie dui ken. Hij wil bekijken of de ge meente een zienswijze kan indie nen om de geluidsproducerende activiteiten in tijd te beperken. Ook wil hij zich ervan overtuigen dat walaansluitingen; generatoren die een alternatief zijn voor de stampende scheepsmotoren, ver plicht moeten worden aangelegd. Nu staan die alleen als mogelijk heid in de vergunning aangege ven. Met walaansluitingen kan ook de overlast van licht worden tegengegaan. De kern van het voorstel was voor een periode van 25 jaar afspraken maken over de renovatie van de schouwburg en de exploitatie daarvan in combinatie met de eve nementenhal Studio A58 op het ZEP. Lievens overlegt nu met zijn advi seurs en medewerkers hoe hij moet reageren. Hij benadrukt ook dat, wat hij ook zal doen, de belan gen van bezoekers, medewerkers en artiesten voorop staan. Hij vindt het onbegrijpelijk dat een gemeenteraad 'zo solt' met een wethouder en haar ambtenaren en opnieuw toont geen besluit te durven nemén over de schouw burg. Hij schroomt niet om dat af wijzen van het collegevoorstel te betitelen als een 'motie van wan trouwen richting wethouder Sas- kia Szarafinski en haar ambtena ren.' Ook ziet hij het als wantrou wen jegens zichzelf. „Terwijl ik nu al bezig ben met onderhoud van de schouwburg. Ik wil dat het daar veilig en werkbaar is." Lievens geeft aan dat hij als onder nemer geld wil verdienen. „Maar ik ga voor de lange termijn. Ik heb als ondernemer altijd gezorgd voor toegevoegde waarde. Ik heb winst gemaakt. Maar de gemeen ten ook. De gemeenten zijn nooit benadeeld door mij. Zij hebben profijt van de samenwerking met De belangen van de bezoekers, medewerkers en artiesten staan voor mij voorop mij." Lievens werd in 2011 de nieu we exploitant van de Middelburg se schouwburg. Hem was destijds beloofd dat hij kon gaan werken in een nieuw gebouw. Dat is er niet van gekomen en hij heeft ge accepteerd dat hij het nu moet doen met een bestaand gebouw dat opgeknapt moet worden. Lievens zou, volgens het maandag verworpen voorstel, van de ge meente Middelburg geld krijgen om dat gebouw een grondige re novatie te geven. Maar maandaga vond werd dat voorstel door een raadsmeerderheid van tafel ge veegd. Lievens weet nog niet hoe veel tijd hij nodig heeft om te overleggen met zijn adviseurs en personeel. „Dan kan wel enige tijd duren." Bingo voor senioren in buurthuis De Pit Stichting buurtwerk Goes-Zuid houdt vrijdag een kerstbingo voor senio ren in buurthuis De Pit, Ap pelstraat 2A in Goes. Er wor den zes rondjes bingo ge speeld met leuke prijzen. De kaarten kosten drie euro per stuk. De bingo duurt van 14.00-16.00 uur, deur open om 13.30 uur. Volkskerstzang door Bevelands Kerstkoor Het Bevelands Kerstkoor treedt vrijdag om 20.00 uur op met volkskerstzang in de Sint Willibrordkerk in 's-Heerenhoek. Het koor staat onder leiding van'diri gent Willy Feijtel-Bout en zingt met medewerking van fanfare SL Caecilia, dat gedi rigeerd wordt door Judith van Boven. Interkerkelijke kerstviering De rooms-katholieke kerk, de hervormde gemeente en de gereformeerde ke'rk in Oud-Vossemeer houden vrij dag voor het eerst een geza menlijke kerstviering: Festi val of Lessons and Carols in de H. Willibrorduskerk aan de Dorpsweg. In een opeen volging van liederen en Bij bellezingen wordt de kerst geschiedenis verteld. De vie ring begint om 19.30 uur. Winterconcert in de Deltaschool Barbershopkoor The Gan ders' geeft vrijdag in de Del taschool aan de Naerebout- straat in Goes een winter concert. Robert Verheul leidt het koor. Zij brengen songs uit hun close harmonyrepertoire in Barbershopstijl. Aanvang 20 uur, toegang gratis. OOSTKAPELLE - Commissaris van de koning Han Polman en de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag sluiten vanavond om acht uur de DJ's Jeroen Burgs, Jordy Conté en Ronald Mesu op in het Glazen Huis in Oostkapelle. Net als de DJ's van 3FM verblijven ze daar tot en met 24 december zon der eten, om geld in te zamelen voor de strijd tegen kindersterfte in ontwikkelingslanden. Ronald Mesu wordt na drie dagen afge lost door Reinier Wondergem. Sa men vervangen ze Hans Burgs, die door een ongeluk is uitgescha keld. Rond het Glazen Huis in de Dorpsstraat vinden elke dag activi teiten plaats. Het programma staat op www.oostkapellesr.nl. Daarop zijn ook donaties moge lijk. Vanaf vanavond is het Glazen Huis te volgen via een livestream op www.pzc.nl/seriousrequest. WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 als stelletje zeuren' -j s, 1 m ÉL^* iim—iMwi Marga Linssen woont hemelsbreed 400 meter van de Scheepswerf Reimerswaal vandaan. Ze voelt zich niet serieus genomen, foto Marcelle Davidse door Emile Calon MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens voelt zich 'enorm be lazerd' door de Middelburgse poli tiek, zo zegt hij een dag nadat de gemeenteraad een voorstel over de toekomst van de schouwburg af wees. Frans Lievens GOES 'S-HEERENHOEK OUD-VOSSEMEER GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53