Lievens voelt zich 'enorm belazerd' door politiek Schade brand Arduin Oostkapelle is groot Geheimzinnigheid verkoop gebouw Sociale Dienst Vlissingen blijft SCHOUWEN-DUIVELAND 23 liiiMiiMim Verbouwing? Be Houterman VVD MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens voelt zich 'enorm belazerd' door de Middelburgse politiek, zo zegt hij een dag nadat de gemeenteraad een voorstel over de toekomst van de schouw burg afwees. Hij overlegt momenteel met zijn adviseurs en medewerkers hoe hij moet reageren. Maar hij bena drukt ook dat wat hij ook zal doen, de belangen van bezoekers, medewerkers en artiesten voorop staan. Lievens vindt het onbegrijpelijk dat een gemeenteraad 'zo solt' met een wethouder en haar amb tenaren en weer laat zien geen be sluit te durven nemen over de schouwburg. Hij schroomt niet om dat afwijzen van het college voorstel te betitelen als een 'mo tie van wantrouwen richting wet houder Saskia Szarafinski en haar ambtenaren.' Ook ziet hij het als wantrouwen richting hem. „Terwijl ik momen teel al bezig ben met onderhoud van de schouwburg. Ik wil dat het daar veilig en werkbaar is." Hij geeft aan dat hij als onderne mer geld wil verdienen. „Maar ik ga voor de lange termijn. Ik heb als ondernemer altijd gezorgd voor toegevoegde waarde. Ik heb winst gemaakt. Maar de gemeen ten ook. De gemeenten zijn nooit benadeeld door mij. Zij hebben profijt van de samenwerking met mij." Lievens werd in 2011 de nieuwe exploitant van de Middelburgse schouwburg. Hem was destijds beloofd dat hij kon gaan werken in een nieuw gebouw. Dat is er niet van gekomen en hij heeft ge accepteerd dat hij het nu moet doen met een bestaand gebouw dat opgeknapt moet worden. Hij zou, volgens het maandag verwor pen voorstel, van de gemeente geld krijgen om dat gebouw een grondige renovatie te geven. Maar maandagavond werd dat voorstel door een meerderheid van tafel geveegd. Lievens weet nog niet hoeveel tijd hij nodig heeft om te overleggen met zijn adviseurs en personeel. „Dan kan wel enige tijd duren." Nieuwjaarsduik op het naakstrand Naturistenzwemvereniging Delta Natuur houdt 1 januari weer de 'blote nieuwjaars duik' op het naaktstrand van Oranjezon bij Vrouwen polder. De vereniging no digt iedereen uit 'die wel eens bloot de koude zee in wil' om mee te doen. Ver trekpunt is strandpaviljoen 'Aloah'. De reddingsbrigade Domburg waakt over de vei ligheid van de deelnemers. Na afloop van de duik is wordt erwtensoep geser veerd. Aanvang 13.30 uur. Theaterconcert Clementine Volker Zangeres Clementine Vol ker treedt vrijdagavond van af 20.00 uur met haar bege leidingsband op in het Diek- huus in Middelharnis. De zangeres woont op Goe- ree-Overflakkee. Zij groeide op als kapiteinsdochter. Als haar vader op zee was, luis terde haar moeder naar Fran se chansons. Na zijn terug komst klonk weer de Ierse folkmuziek door het huis. Clementine's repertoire ge tuigt van beide invloeden. Van de zes unirs in het wooncom plex zijn er twee zwaar bescha digd. De andere vier liepen ernsti ge rook- en waterschade op. De brandweer moest ook deuren for ceren om bij de brandhaard te ko men. Het vuur onstond rond half acht bij een tv-meubel in één van de woonappartementen en sloeg meteen naar buiten. Volgens Ar duin-woordvoerder René van Waal vluchtten de bewoners en hun begeleiders meteen het pand uit, nog voor aankomst van de brandweer. Die complimenteerde hen omdat het veiligheidsproto col stipt was nageleefd. De brand weer bestreed het vuur met twee blusvoertuigen, een hoogwerker en een waterwagen. Rond negen uur werd het sein 'brand meester' gegeven. Niemand liep letsel op. Voor de zekerheid was een ambu lance aanwezig. De gemeenteraad stemt donder dag over de vraag of de behandel de onderwerpen geheim blijven. Behalve de omstreden verkoop van het gebouw van de voormali ge sociale dienst in de Gallandat- straat, is er achter gesloten deu ren gesproken over Delta, over Bri tannia en over de interne organi satie. Raadsleden mogen niets zeggen over wat besproken is. „Ik snap dat je het vraagt, maar je moet be grijpen dat ik geen antwoord geef', antwoordt LPV'er Pim Kraan op de vraag of er tijdens de bijeenkomst iets gezegd is over het lopende onderzoek naar een ambtenaar. Die ambtenaar werd geschorst nadat duidelijk werd dat er bij de verkoop van het pand van de sociale dienst aan een pro jectontwikkelaar zaken niet in or de waren. Het gebouw is voor een erg laag bedrag verkocht en er werd een le ning bij verstrekt. Die lening wordt nu doot het college 'een uit gestelde betaling' genoemd, blijkt uit een brief aan de Lokale Partij Vlissingen die wél openbaar is. De Lokale Partij Vlissingen heeft begin november vragen over de verkoop van de sociale dienst ge steld aan het dagelijks gemeente bestuur. Een week later besloot het college de betrokken ambte naar te schorsen en een onder zoek in te stellen. „Ik hecht er wel aan dat de beant woording van mijn vragen in het openbaar plaatsvindt", zegt Kraan. „Ik denk dat dat deze week nog gebeurt. Dat zal'ook wel moe ten, gezien de termijn die daar voor staat." eigen schaduw' Kerkweg 13, Ketkwerve - tel. 0111 40 79 26 www.keukenrenovatiezeeland.com .v.'.-.v.- Benno Nieuwenhuis (WD) overlegt met zijn fractiegenote Jolijn Delissen, maandagavond tidjens de raadsvergadering, foto Ruben Oreel Frans Lievens: De belangen van be zoekers, medewerkers en arties ten staan voorop. VROUWENPOLDER MIDDELHARNIS Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 www.ajhouterman.nl OOSTKAPELLE - Het wooncomplex van Arduin aan de Dunoweg in Oostkapelle is maandagavond zo zwaar door brand beschadigd, dat de vijf bewoners er pas over enkele maanden terug kunnen keren. Ze verblijven nu in het nabijgelegen vakantiehuis van Arduin en verhui zen deze week naar een semi-per- manent wooncomplex van Arduin in Middelburg. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De Vlissingse politiek is maandagavond in een besloten bijeenkomst door het college van burgemeester en wethouders bijge praat over de vastgoedaffaire.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49