Terneuzens SP-lid blijft strijden tegen onrecht Goese binnenstad in 'old Christmas' sfeer met muziek, dans en straatacts I Home 22 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUWBURG Wethouder en fractievoorzitters coalitie zien mogelijkheden om schouwburgdossier vlot te trekken Tekeningen uit Scharendijke in school in India BR, NX2L EF Voor de buitenwacht mag het als een verrassing zijn gekomen, voor Van Limpt was het dat niet. Thuis aan de Coehoornstraat in Sas van Gent vertelt hij dat 'er al jaren sprake was van een haat-liefde- verhouding met de landelijke SP'. De SP Terneuzen zou te weinig ac ties hebben gevoerd, tegen bij voorbeeld de 'giftreinen' door Sas van Gent en voor behoud van geldautomaten in de dorpen. „Nou", reageert Van Limpt, „we hebben daar wel degelijk actie op ondernomen, maar probeer maar eens veel mensen bij elkaar te krij gen. De SP Terneuzen telt zo'n 135 leden, maar de meesten zijn sla pend lid. Het komt op de schou ders neer van enkele mensen." Als er één SP'er in Terneuzen het vuur uit z'n sloffen heeft gelopen, is het Van Limpt wel. Alleen al het bijwonen van vergaderingen van de gemeenteraad kost hem tientallen uren per maand. Dat is voor hem bovendien grotendeels liefdewerk oud papier. Een raads lid in Terneuzen krijgt bruto 1172 euro per maand. De SP vraagt haar vertegenwoordigers de ver goedingen over te maken aan het landelijk bureau, waarna zij een kwart van het netto bedrag krij gen. In het geval van Van Limpt is dat 168 euro. Nogal wat SP'ers von den dat te weinig en stapten daar om uit de partij. „Voor mij is dat nooit een punt geweest." Van Limpt heeft zich aan de par tijlijn gehouden en vindt dat hem ook helemaal niets te verwijten valt wat betreft het voeren van ac ties. Integendeel. „Wij hebben ook een hulpdienst. Wekelijks worden we gebeld door mensen die er niet doorheen komen bij in stanties als de gemeente. Ik heb me steeds voor die mensen inge zet, vaak met succes." Vincent Mulder, lid van het lande lijke scholingsteam en het lande lijk partijbestuur van de SP, prijst Van Limpt daarvoor. „We willen Fons ook niet diskwalificeren. Dit jaar hebben we drie gesprekken gevoerd met de SP Terneuzen, vooral over het ontbreken van ac ties. Dat is niet veranderd. Het draagvlak van de afdeling is te klein. Het is daarom goed dat er tijd wordt genomen om de basis te verstevigen, zodat de SP in 2018 versterkt aan de raadsverkiezin gen kan meedoen." Mulders woor den maken Van Limpt boos. „Wij hebben zelfs volop meegeholpen om in Sluis een afdeling van de grond te tillen en die mag nu wel deelnemen aan de verkiezingen." Van Limpt heeft geen idee wie de SP-kar in Terneuzen nu moet gaan trekken. Het afdelingsbe stuur is opgestapt. Van Limpt denkt dat meer leden zijn voor beeld volgen en hun lidmaat schap opzeggen. Zijn termijn als raadslid maakt hij wel vol. MIDDELBURG - We zijn aan het overleggen hoe nu verder, zegt wethouder Saskia Szarafinski (PvdA) een dag nadat de gemeen teraad een streep haalde door het schouwburgvoorstel. Maar ze ver telt ook dat ze niet weet of het nog goed komt. Vervolgens geeft ze ook aan dat het mogelijk moet zijn, 'als de wil er is', om nog voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar een gewij zigd voorstel door de raad te krij gen. De Middelburgse wethouder wil nu vooruitkijken. Ze gaat dan ook n iet in op de vraag of ze het amen dement van de WD, dat de steun kreeg van een meerderheid van de gemeenteraad, beschouwt als een motie van wantrouwen. In dat amendement stelden de libe ralen voor aparte contracten met theaterexploitant Frans Lievens af te sluiten voor de exploitatie en de renovatie van de schouwburg en de programmering van extra voorstellingen op het ZEP. Want ze wilden niet dat er in een perio de van 25 jaar tijd jaarlijks 1,2 mil joen wordt overgemaakt zonder dat ze exact weten waar dat geld voor wordt gebruikt. Fractievoor zitter Piet Kraan (LPM) geeft aan dat hij afgelopen weekeinde wel We kunnen het dossier afronden als het college geen dictaten oplegt te horen kreeg dat dat amende ment door Szarafinski be schouwd werd als een dergelijke motie. Opvallend genoeg repte de. wethouder tijdens de raadsverga dering daar met geen woord over. Ook ontraadde ze het niet. Fractie voorzitter Peter de Doelder (PvdA) zegt dat het amendement zelf niet als een motie van wan trouwen werd betiteld, maar dat aangegeven is dat de raad vertrou wen ipoet hebben in het college bij de uitvoering van taken. Maandagavond was de spanning tussen de vier coalitiepartijen (CDA, LPM, PvdA en WD) groot. Een dag later zeggen de fractie voorzitters dat ze nog samen voor uit kunnen en dat het niet ver keerd is als er af en toe wat span ning is. Ze geven ook aan dat ze helemaal niet gelukkig zijn met het feit dat de raad weer geen be sluit heeft kunnen nemen over de schouwburg. Ze beseffen dat ze daarmee geen goede beurt heb- ben gemaakt. Zeker de voorman nen van CDA, PvdA en WD wil len alles in het werk stellen om de schouwburgzaak snel vlot te trekken. Benno Nieuwenhuis (WD) oppert dat hij als oud-on dernemer eens in contact moet treden met Frans Lievens 'om er samen uit te komen'. Jan Zwemer (CDA) vindt dat geen goed idee. Laat mij als oud ondernemer met Lievens praten om er samen uit te komen Musical-Vrienden en andere deel nemende verenigingen, zoals to neelvereniging Heer Hendrik, zijn zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur prominent in de binnenstad aanwezig tijdens The Old Christ mas Day. Zij brengen het cen trum in historische kerstsfeer met muziek, dans en straatacts. Zo wordt een rijke familie uitge beeld die kerstinkopen aan het doen is en een bakker die zijn be stellingen rondbrengt. Maar ook een bedelaar en een veldwachter. Etalages komen tot leven en er worden korte kerstverhalen ver teld. In de tuin van het Lunchcafé worden elk heel uur Kerstnum mers gezongen met aansluitend een optreden van de Bellringers. Onder leiding van een gids kan vanuit het Historisch Museum de Bevelanden een route worden ge lopen langs de activiteiten. Duur van de wandeling is anderhalf uur. Van 18.00 tot 21.00 uur is er in de Grote Kerk het Goes viert kerst Concert. Op de Grote Markt 'Goes viert Kerst op de Grote Markt'. Er wordt glühwein en war me chocolade verkocht door de ge zamenlijke horeca Grote Markt. Zondag zijn de winkels geopend van 13.00 tot 17.00 uur open en is er de Kerstmannenloop. Deelne mers lopen - verkleed als kerst man - naar eigen keuze een par cours van 1,5 - 3 - 6, of 9 km door de binnenstad van Goes. De kerst loop begint om 15.00 uur en fi nisht op de Grote Markt. De kos ten voor deelname bedragen 15,00 per persoon (incl. kerstman nenpak). De opbrengst is be stemd voor Stichting Huifbedrij- den De Bevelanden. Alle info op SCHARENDIJKE - In de Prayrona-2 school in een sloppenwijk in Cal cutta (India) hangen sinds kort te keningen van leerlingen uit groep 2 en 3 van cbs de Helchersee- school in Scharendijke. De kinde ren van de Helcherséeschool spa ren sinds november dit jaar voor dit schoolproject van hulporgani satie Help2Help. Willeke van Nieuwenhuijze en Wilbert Hui- gens van Help2Help kwamen kort geleden naar Scharendijke om over het belang van goed onder wijs voor kinderen op de Prayro- naschool te vertellen. De tekenin gen die zij meekregen, hebben zij nu ter plekke bezorgd in India. „Als raadslid moet je je niet bezig houden met uitvoerende zaken." Wel wil hij samen met anderen het college de opdracht te geven het theaterdossier op te pakken en tot een goed einde te brengen. De Doelder op zijn beurt stelt dat en college en de raad hun verant woordelijkheid moeten oppakken en bereid moeten zijn 'over hun eigen schaduw heen te springen'. Doen ze dat, dan ziet hij kansen om redelijk snel tot een oplossing te komen. En hij geeft aan dat het college daarbij ook met partijen die niet in het college zitten kan betrekken. Piet Kraan geeft aan dat er moge lijkheden zijn het dossier af te ronden als het college 'geen dicta ten oplegt'. Volgens hem is er bin nen de raad draagvlak te vinden voor een besluit dat transparant is. Volgens hem kan dat bereikt worden als de coalitiepartijen om de tafel gaan zitten en de tijd ne men om er samen uit te komen. NIEUW IN ONZE COLLECTIE GEGLAZUURD AARDEWERK OOK LEUK OM TE GEVEN! F door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Het lidmaatschap van de Socialistische Partij (SP) zegt hij op, maar Fons van Limpt blijft zich inzetten voor 'de mensen die een beroep op me doen'. „Ik - kan namelijk slecht tegen onrecht." En onrecht is hem aangedaan, vindt het Terneuzense raadslid uit Sas van Gent. De SP landelijk be paalde eind vorige week dat de SP Terneuzen maart 2014 niet mag meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen. Fons van Limpt (67) mag van de landelijke SP niet meer aan de raadsver kiezingen in Terneuzen meedoen, foto Mark Neelemans 'Spring over je door Emile Calon Piet Kraan, LPM Benno Nieuwenhuis, WD GOES - Goes staat komend weekein de twee dagen bol van (kerst)activi- teiten tijdens de tweede editie van Goes Winterstad. Muziek en dans voeren de boventoon. www.goesisgoes.nl www.trendhome.nu Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhome.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48