BUITEN 3 Het gehucht BaWendorPse*eg tion uit 1927 van de spoorweg maatschappij Zuid-Beveland, en de Muraltmuurtjes (wel een Rijks monument, 1926-1927) op de dijk. Dit ensemble bepaalt in belangrij ke mate het karakter van de omge ving en maakt het aantrekkelijk voor watersport en toeristen. Het is heel goed mogelijk het Veer huis te herstellen en aan de ach terkant uit te breiden met apparte menten of andere meer passende hotelunits. Een dergelijk herstel zou belangrijk minder kostbaar zijn dan sloop en nieuwbouw. Dit heeft als bijkomend voordeel dat een uitbreiding eventueel fasege wijs kan worden gerealiseerd, al naar gelang de behoefte. Deze 'zienswijze' is door de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zeeland (WIEZ) en de Bond Heemschut (afdeling Zeeland) bij de gemeen te Goes ingediend. De gemeente Goes is het met de indieners eens en beseft dat het Veerhuis een ge bouw is met een hoge cultuurhis torische waarde, maar zij kan wet telijk een sloopvergunning niet weigeren, omdat er op dit pand geen wettelijke bescherming rust. De gemeente Goes gaat met on dersteuning van de monumenten commissie, die hier tot nu toe niet in gekend was, in gesprek met de projectontwikkelaar om dit pand zo veel mogelijk te spa ren. Wij juichen deze (herziene) aanpak van harte toe en hopen dat dit zal leiden tot behoud van het Veerhuis, zodat iedereen tot in lengte van jaren zal kunnen ge nieten van dit toch wel heel bij zondere erfgoed(ensemble). Willem Heijbroek Bond Heemschut, afdeling Zeeland Stichting Cultureel i Erfgoed I Zeeland WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 Bakendorp Baarland öat SIGNALEMENT BAKENOORP Gemeente: Borsele Ligging: Twee kilometer ten zuiden van Hoedekenskerke aan de Westerschelde Aantal huizen: 11 Aantal inwoners: circa 25 Netwerksignaal: Zwak Wie vervallen of vergeten waardevol erfgoed tegenkomt doet er goed aan dit door te geven aan het Meldpunt Erfgoed Zeeland (MEZ), www.Meldpunterfgoedzeeland.nl De welput, die nog altijd aan de Kerkepolderweg ligt, doet nu nog dienst als brandput. Jan-den Herder staat bij zijn huis aan de Bakendorpseweg. Het Veerhuis, huidige situatie. foto Willem Heijbroek Bakendorp vanuit de lucht. Naar linksboven loopt de Kerkepolderweg naar Hoedekenskerke; van boven naar beneden ligt de Bakendorpseweg tussen de Wes terschelde en Baarland, luchtfoto Skypictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39