Kloetinge en Vlissingen niet in Sloepoort Cup Bestuur FC Axel stuurt trainer Blijlevens weg Cattuso verdacht van matchfixing Cennaro 30 SPORT KICKBOKSEN Kickbokser Peter Aerts (43)vecht zaterdag zijn laatste grote wedstrijd. In Tokio is de jonge Rico Verhoeven (24) zijn tegenstander. Hoek was vorig jaar ook al niet van de partij en dit keer hebben ook Kloetinge en Vlissingen dus afgezegd. De laatste clubs houden in de voorbereiding op het nieu we seizoen een eigen toernooi. „Het is jammer dat die ploegen zijn afgevallen", stelt organisator Peter de Vos. „We streven naar het hoogste, maar soms maken de clubs andere afwegingen en daar hebben we nu eenmaal mee te maken." Het deelnemersveld bestaat nu uit Goes, Zeelandia Middelburg, RCS, FC Dauwendaele, GPC, Het bestuur en de technische commissie van de fusieclub bera den zich de komende weken over wie de taken van Blijlevens voor de rest van het seizoen moet over nemen. Deze week worden de trainingen waargenomen door de trainer van het tweede elftal, Piet de Vries. De beslissing om Blijle vens te ontslaan is volgens voor zitter Jack Kouwijzer het gevolg van een optelsom van kleine din getjes. „Het heeft niet alleen te maken met de prestaties van ons eerste elftal", stelde Kouwijzer gis teravond. „Blijlevens moest na de fusie van AZVV en Axel dit jaar twee selecties ineen schuiven. Dat gaat niet zo makkelijk. We hebben gesproken met de selectie en van de meeste spelers hoefde hij niet weg." FC Axel staat na een goede start zesde in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Jaques Blijlevens reageerde gister avond teleurgesteld op zijn ont slag. Hij had het niet zien aanko men. „Ik zag het werken bij een fusieclub als een uitdaging en wil de het seizoen graag afmaken. De verhouding met de spelers was goed. Ook zij zijn teleurgesteld." Nieuwdorp, Oostkapelle en Arne muiden. Er worden twee groepen gevormd en de poulewedstrijden worden op doordeweekse dagen afgewerkt. Zaterdag 16 augustus is de finaledag. Nieuw is dat de organisatie ook nog een derde poule met Nieuw- land (3e klasse), Lewedorpse Boys, Zeeland Sport (4e klasse) en IJzendijke (5e klasse) heeft ge vormd. Die ploegen spelen don derdag 14 augustus hun 'eigen', toernooi op de velden van Lewe dorpse Boys. Op zaterdag spelen de winnaars en verliezers uit die groep tegen elkaar in Nieuwdorp. „We hopen op die manier de be trokkenheid te vergroten", zegt Peter de Vos. „Het is een experi ment. Als het aanslaat, kunnen we er op voortborduren en bij voorbeeld de winnaar mee laten doen aan de Borsele Sloepoort Cup. Naast het hoofdtoernooi om de Borsele Sloepoort Cup is er tij dens de finaledag ook weer een toernooi voor de A-junioren en vrouwenteams. De loting voor al le toernooien is 26 maart 2014. ENSCHEDE - Kickbokser Peter Ae rts mag dan 43 jaar oud zijn, hij heeft nog altijd iets van een kwa jongen. De goedlachse zwaarge wicht geint en maakt grappen, steevast gevolgd door die kenmer kende, aanstekelijke bulderlach van hem. Kortom: Aerts is zo'n ty pisch voorbeeld van een stoere ke rel met een klein hart. Een paar maanden geleden, toen kickboksorganisatie Glory zijn af scheidspartij aankondigde, ver ging het lachen hem echter wel eventjes. De oud-Bestenaar kreeg zonder overleg te horen dat op 21 decem ber in Tokio voor hem het doek valt. En dat terwijl hij nog een contract had voor drie wedstrij den meer. De deal met het Japan se tv-station was echter reeds be klonken, de lawine niet meer te stoppen. De naam 'Aerts' in com binatie met 'afscheid' had wonde ren gedaan bij de verkoop van de uitzendrechten. The Dutch Lum berjack, allerminst blij met de gang van zaken, weet dat dit soort dingen - zeker in de kickbokswe- reld - gebeuren. „Ik heb me er nou bij neergelegd. Het was al leen wel fijn geweest als ze het mij van tevoren hadden ge vraagd", stelt hij onderkoeld. In de keuze van zijn tegenstander werd hij evenmin gekend. Overi gens lijkt de oude kampioen best KICKBOKSER PETER AERTS content met de bijna twintig jaar jongere Rico Verhoeven, de huidi ge nummer één op de ranglijst van het machtige Glory. „Hij is de nieuwe kampioen, hè", weet Ae rts. „Hij wordt steeds beter. Ik heb in principe niets te verliezen, ik ben de underdog. Dat vind ik niet erg. Hij is 24 jaar, ik 43. Als hij mij klopt, is dat normaal. Maar ik vecht natuurlijk wel om te win nen. Ik train gewoon goed op mijn conditie en dan gaan we knallen." De partij in Japan zaterdag wordt een uitputtingsslag, is zijn ver wachting. Een botsing van stijlen ook. De stilist Verhoeven tegen straatvechter, 'knock-outer' Aerts, die vooral op z'n ervaring vertrouwt. In zijn carrière bracht de publiekslieveling 79 van zijn 137 partijen vroegtijdig tot een einde, vaak met een fatale high-kick. Ruim 25 jaar topsport hebben zijn lijf getekend. Op internetforums wordt druk over zijn naderende afscheid ge sproken. De meningen zijn eens gezind: Aerts krijgt veel sympa thie, is een levende legende, maar het is tijd voor zijn pensioen. Sommigen vragen zich af of hij niet al genoeg klappen heeft ge had. In zijn directe omgeving dringt zijn moeder er al jaren op aan dat hij moet stoppen. De zwaarge wicht is zelf duidelijk in twee strijd. „Ik kan het lichamelijk nog wel aan. Maar het wordt wel tijd om terug te treden. Ik zal het wel gaan missen." De vraag rest of hij eigenlijk wel zonder kan? „Het zal wel móeten. Het zal best even moeilijk worden. Vooral de disci pline die bij dit leven hoort, vind ik fijn; op m'n eten letten, hard trainen, vroeg naar bed. Als ik niet boks dan ga ik sneller rotzooi „De prijzen die de heren vroegen aan de goksyndicaten voor een ge manipuleerde wedstrijd varieer den van 250.000 tot 700.000 eu ro", zegt de magistraat Roberto Di Martino. De 'heren' zijn Salvatore Spadaro en Francesco Bazzani, die in alle vroegte van hun bed werden ge licht. Ze waren de bemiddelaars tussen de vooral in Azië actieve il legale gokkers en de Italiaanse spelers, trainers en zelfs clubvoor zitters. Volgens de magistraten, die eer der al vijftig personen arresteer den en tegen 120 een onderzoek startten, is er tot arrestatie overge gaan omdat anders de nu in gang zijnde Italiaanse competities, maar zelfs ook het WK van vol gend jaar in Brazilië, gevaar zou den kunnen lopen. Di Martino maakt zich overigens geen illu sies: „Ondanks alle arrestaties en onderzoek, gaan de meeste perso nages door met wat ze vroeger de den". Vast lijkt te staan dat de resulta ten in voorgaande jaren zijn gema nipuleerd, zelfs tot in mei van 2012. Negentig wedstrijden uit de slotfase van het vorige seizoen zijn 'verdacht', waaronder een do zijn uit de Serie A. Die wedstrij den betroffen onder andere Juven- tus, Inter en AC Milan, ploegen die tot nu buiten het onderzoek waren gebleven. De magistraten hebben gebruik gemaakt van afluisterapparatuur en ook geturfd wanneer spelers contact hadden met de bemidde laars. Gennaro Gattuso (AC Mi lan) en Cristian Brocchi (Lazio), de grote namen uit het laatste deel van het onderzoek en beiden actief in de Serie A tot vorige zo mer, blijken veelvuldig met de be middelaars te hebben gebeld of ge- smst, kort voor bepaalde wedstrij den. Het OM beschikt niet over de inhoud van die gesprekken, maar is zo overtuigd van de kwade opzet, dat het bij beiden huis zoekingen heeft laten verrichten. Ze worden officieel verdacht van 'deelname aan georganiseerde misdaad met als doel het plegen van oplichting en sportieve fraude'. In een van de omstreden wedstrijden, in 2011, speelden Gat tuso en Brocchi tegen elkaar. Gattuso zei gisteravond alles te zullen uitleggen. „Ik wil geen smetten hebben op mijn carrière. Ik heb nog nooit in heel mijn le ven gegokt." 'Ringhio' is nog steeds populair in Italië vanwege zijn humor en directe, simpele manier van praten. Een beroemde uitspraak van hem, tevens titel van een boek over zijn leven was 'als je vierkant wordt geboren, sterf je niet rond'. door Jan Dagevos NlEUWDORP - Het voetbaltoernooi om de Borsele Sloepoort Cup moet het volgend jaar doen zonder de inbreng van Kloetinge, Hoek en VC Vlissingen. Het evenement, dat 12,13 en 16 augustus wordt ge houden, past niet in de voorberei ding van die clubs. De organisatie heeft inmiddels RCS, FC Dauwen- daele en Arnemuiden als vervan gers weten te strikken. door Koen de Vries AXEL - Het bestuur van FC Axel heeft gisteravond besloten om trai ner Jacques Blijlevens met onmid dellijke ingang te ontslaan. 'Ik kan eigenlijk niet verliezen' door Anneke Liebrand 79 Peter Aerts bracht in zijn carrière 79 van zijn 137 partijen vroegtijdig tot een einde, vaak met een fatale high-kick. Peter Aerts werd op 25 oktober 1970 geboren in Eindhoven. Hij groeide op in Best Hij geldt met Ernesto Hoost als één van de grondleggers van het kickboksen in Nederland. De jaren negentig waren zijn hoog tijdagen. Tussen 1993 en 2010 nam hij onafgebroken deel aan het officieuze WK, de K1 World Grand Prix. Hij won dat prestigieuze 8-mans- toernooi in Japan drie keer; in 1994,1995,1998. In 2010 was hij nog verliezend fi nalist, Alistair Overeem won toen. The Dutch Lumberjack woont in Borne en heeft met Esther een tweeling van twaalf jaar oud. Aerts kreeg in zijn beginjaren 10.000 dollar startgeld, later werd dat een veelvoud. Gennaro Gattuso in 2012, huilend na zijn laatste wedstrijd voor AC Milan. foto ANP door Eelco van der Linden ROME - Het einde is na drie jaar on derzoek nog steeds niet in zicht, de verleiding blijkt eenvoudigweg te groot. De Italiaanse politie arres teerde gisteren vier sleutelfiguren in wat het matchfixing-schandaal 'Last Bet' is gaan heten. Tegen twin tig personen loopt een onderzoek. Onder hen oud-Milan-ster en inter national Gennaro Gattuso, die liet weten 'kwaad en beledigd, maar se reen' te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30