Volleyballers sportploeg SPORT Turner Epke Zonderland en wielrenster Marianne Vos uitgeroepen tot sportman en sportvrouw van 2013. www.pzc.nl/zeeuwsekelder Bestuur van FC Axel stuurt trainer Jacques Blijlevens weg Peter Aerts vecht zaterdag zijn laatste grote wedstrijd PEC Zwolle breekt ban in Rotterdam PEC Zwolle heeft als eerste ploeg de kwartfinales be reikt van het KNVB-beker- toernooi. De ploeg van trai ner Ron Jans was in Rotter dam met 1-4 te sterk voor Excelsior, de nummer zeven van de Jupiler League. Bayern München bereikte gisteravond de finale van het WK voor clubteams door Guangzhou Evergran- de te verslaan. De Duitsers wonnen in Agadir met 3-0. Dartster Krappen treft Russin op WK Dartster Karin Krappen uit Vlissingen treft in de eerste ronde van het WK darts voor vrouwen de als derde geplaatste Anastasia Do- bromyslova. De Russin greep de titel al twee keer. De veertigjarige Krappen staat op 5 januari in Frimley Green (bij Londen) voor de achtste keer in haar carrière op het WK-podium. Ze haalde twee keer de hal ve finale. Einde profcarrière wielrenner Mol Wouter Mol is niet langer professioneel wielrenner. De 31-jarige Noord-Hollan der kon na het stoppen van zijn werkgever Vacansoleil geen onderdak vinden bij een andere ploeg. Mol had contacten met continentale ploegen, maar die werden niet serieus. Mol gaat verder bij de amateurs. Hij boekte zijn grootste succes in 2010, toen hij de eindzege in de Ronde van Qatar pakte. Beenhakker helpt Sparta Leo Beenhakker treedt per direct toe tot de raad van commissarissen van Sparta. De 71-jarige oud-trainer krijgt de portefeuille techni sche zaken en volgt de on langs vertrokken Cor Pot op. 'Don Leo' wil de Rotterdam se club met zijn voetbalken nis bijstaan en hoopt dat hij Sparta naar promotie uit de Jupiler League kan helpen. „Deze club hoort op het hoogste niveau thuis." AMSTERDAM - Weer niet. Ook Ar jan Robben slaagde er gisteren bij de verkiezing van de sportman van het jaar als voetballer de be geerde Jaap Eden trofee in ont vangst te nemen. Ondanks zijn be klijvende winnende goal in de fi nale van de Champions League, gaven de kleine 600 stemgerech tigde olympische sporters in de RAI toch weer (voor de vierde keer) de voorkeur aan hun eigen Epke Zonderland. De zaal en de turner werden er een beetje stil van. Alle seinen om 25 jaar na de uitverkiezing van Ruud Gullit weer eens een voetballer op het schild te tillen leken immers op groen te staan. De verwachting was dat het sport- tribunaal zou afrekenen met een periode waarin het idee bestond dat olympische sporters niets moeten hebben van voetballers. „Ik ben er beduusd van", zei Zon derland, wiens wereldtitel aan de rekstok hem de derde opeenvol gende titel en de vierde in totaal opleverde. Ook Zonderland gun de het Robben immers. „Ik weet dat er mensen zijn die vinden dat AMSTERDAM - Beachvolleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen zijn gekozen tot sport ploeg van het jaar. Het duo pakte verrassend de wereldtitel. Marlou van Rhijn werd net als vo rig jaar uitgeroepen tot gehandi capte sporter van het jaar. Hock eyer Teun de Nooijer kreeg de teamsporters niet in aanmerkin gen kunnen komen voor de titel van sportman van het jaar. Maar waarom? Een speler als Arjen Rob ben heeft dit jaar laten zien hoe belangrijk zijn individuele kwali teiten voor zijn team waren. Zijn beslissende momenten lieten bij de mensen een heel intens gevoel achter." „Voetbal is toch ook een sport", vindt Robben het niet meer dan normaal dat hij dit'jaar tot de ge nomineerden behoorde. In de aan loop naar het Sportgala lieten Fanny Blankers-Koen Award. Hij ontving de prijs als eerbetoon voor zijn indrukwekkende loop baan. Gerard Kemkers, coach van schaatsploeg TVM, mag zich coach van het jaar noemen. Mathieu van der Poel werd talent van het jaar. De veldrijder won al les wat te winnen viel. steeds meer sporters blijken dat de voetballer in hun ogen de titel verdiende. Zelf bleef de Gronin ger zich tot het einde uiterst be scheiden opstellen. „Ik ga er niet van uit dat ik hem win. Als dat wel het geval is, is de verrassing al leen maar groter." Marianne Vos moest het opne men tegen twee onzichtbare te genstanders. Titelverdedigster Ra- nomi Kromowidjojo en Ireen Wüst ontbraken in Amsterdam vanwege trainingsbeslommerin gen. Tijdens de stemronde konden die twee haar dan ook onmogelijk af stoppen en ging de titel voor de derde keer naar de 26-jarige wiel renster. Ze won dit jaar twee we reldtitels: die in het veldrijden en op de weg. „Ik heb een heel goed seizoen gedraaid mee en daar ben ik heel erg blij mee. Dat het ook nog resulteerde in dit beeldje, maakt die tevredenheid nog gro ter", zei ze wijzend op de Jaap Eden trofee. „En als je hem wint temidden van twee zulke genomi neerden als Ranomi en Ireen, geeft het de uitverkiezing nog meer glans." - WOENSDAG 18 december 2013 VOETBAL KICKBOKSEN ROTTERDAM VLISSINGEN HEERHUGOWAARD ROTTERDAM Prijzen bij oude bekenden door Ad Pertijs Wielrenster Marianne Vos, turner Epke Zonderland en hockeyer Teun de Nooijer met hun trofeeën, foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29