inruil-actie €300 korting!!! Goeree-Overflakkee staat onder toezicht Terzijde geschoven SP-raadslid blijft strijden tegen onrecht 22 WALCHEREN t/m 31 december 2013 Bij inlevering van uw oude fiets ontvangt u €300,- korting op een elektrofiets van Giant of Sparta PROFILE VAN DEN DRIEST DNA-ONDERZOEK Van 40 onbekende doden op Schouwen- Duiveland is DNA-materiaal afgenomen. Besloten voorlichtingsbijeenkomst Kijk op profile-vandendriest.nl voor meer informatie Giant Lite Power van voor €1499 Sparta C3 van f4993'voor €1699 Zusterstraat 24 - 4331 KK - Middelburg - 0118 612410 MIDDELHARNIS - De gemeente Goe ree-Overflakkee is door de provin cie Zuid-Holland onder repressief begrotingstoezicht geplaatst. Dat is gebeurd omdat de provin cie de begrotingen van de ge meente niet reeël in evenwicht vindt. De gemeente heeft dit gis teren bekendgemaakt. Fusiegemeente Goeree-Overflak kee ging in januari met flinke te korten van start. Die tekorten blij ven nog tot en met 2015. Voor 2016 dient de gemeente zwarte cij fers te schrijven. Daartoe een be zuiniging van 12 miljoen per jaar voorzien. Het begrotingstotaal van de Zuid-Hollandse gemeente bedraagt 106 miljoen euro. Repres sief toezicht houdt in dat de ge meente nog steeds zonder vooraf gaande goedkeuring van de pro vincie de begroting mag uitvoe ren. Repressief toezicht behelst toezicht achteraf en is daarmee de lichtste vorm. OUWERKERK - Het Nederlands Fo rensisch Instituut heeft van 25 on bekende slachtoffers van de Wa tersnoodramp een DNA-profiel kunnen vaststellen. Van drie slachtoffers is dat nog niet gelukt. Ook het DNA-profiel van het lichaam dat gisterochtend is opge graven op de begraafplaats in Ou- werkerk moet nog worden vastge steld. Dat gebeurt aan de hand van materiaal dat weggenomen is van een dijbeenbot en een paar kiezen. In september hebben deskundi gen van het NFI 28 lichamen van onbekende slachtoffers van de Watersnoodramp opgegraven in een poging de doden alsnog de naam te kunnen geven. Bij alle li chamen is materiaal weggeno men en in de afgelopen maanden zijn daarmee DNA-profielen opge steld. Alle gevonden profielen worden ingevoerd in de databank vermiste personen. Daarnaast is een oproep gedaan aan directe na bestaanden van vermiste perso- - nen van de Watersnoodramp. Aan die oproep hebben tot nu toe vijftig personen gehoor gegeven. Bij hen is wangslijm afgenomen om een DNA-profiel op te kun nen stellen en dit wordt vergele ken met de profielen van de onbe kende doden. Dit proces loopt nog en waarschijnlijk wordt in ja nuari bekend of er 'matches' zijn gevonden. Omdat er nu DNA-profielen zijn gemaakt, is ook bekend geworden dat onder de slachtoffers negen volwassen mannen en dertien vol wassen vrouwen waren en nog eens twee jongens en één meisje. De drie slachtoffers waarvan nog geen profiel is gemaakt zijn een volwassene en twee kinderen. Alle onbekende rampslachtoffers liggen begraven op de begraaf plaatsen van Ouwerkerk, Nieu- werkerk en Serooskerke. Daar naast heeft het NFI ook graven ge opend op de begraafplaatsen van Haamstede en Zierikzee. Op deze begraafplaatsen liggen elf andere onbekende doden. Dit zijn veelal mensen die zijn aangespoeld. Van deze doden is ook een DNA- profiel gemaakt en ingevoerd in de databank vermiste personen. Als dit niets oplevert, zal ook in het buitenland gekeken worden of een match kan worden gevon den. Toen het NFI in september aan het werk ging op Schou- wen-Duiveland, werd nog uitge gaan van 45 onbekende slachtof fers, maar gaandeweg bleek dat zes graven leeg waren. Daarnaast werd een extra graf ontdekt in Ou werkerk. Dat maakt dat 40 onbe kende doden begraven liggen op Schouwen-Duiveland. Het project om deze slachtoffers alsnog te identificeren maakt deel uit van een groot landelijk project. zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland houdt op dinsdag 14 januari 2014 een tweede beslo ten voorlichtingsbijeenkomst over het project identificatie onbe kende doden. Belangstellenden kunnen deze avond terecht in het gemeente huis in Zierikzee met vragen over de opgravingen, maar ook over het hele proces wat daarop volgt rond het vaststellen van DNA. Tij dens de bijeenkomst is burge meester Gerard Rabelink aanwe zig en er zijn deskundigen van de politie en het Nederlands Foren sisch Instituut om vragen te kun nen beantwoorden. De besloten bijeenkomst begint om 19.30 uur. Voor de buitenwacht mag het als een verrassing zijn gekomen, voor Van Limpt was het dat niet. Thuis aan de Coehoornstraat in Sas van Gent vertelt hij dat 'er al jaren sprake was van een haat-liefde verhouding met de landelijke SP'. De SP Terneuzen zou te weinig ac ties hebben gevoerd, tegen bij voorbeeld de 'giftreinen' door Sas van Gent en voor behoud van geldautomaten in de dorpen. „Nou", reageert Van Limpt, „we hebben daar wel degelijk actie op ondernomen, maar probeer maar eens veel mensen bij elkaar te krij gen. De SP Terneuzen telt dan wel zo'n 135 leden, maar de mees- De SP Terneuzen mag niet meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen. Onte recht, vindt Fons van Limpt. ten zijn slapend lid. Het komt op de schouders neer van enkele mensen." Als er één SP'er in Terneuzen het vuur uit z'n sloffen heeft gelopen, is het Van Limpt wel. Alleen al het bijwonen van vergaderingen van de gemeenteraad kost hem tientallen uren per maand. Dat is voor hem bovendien grotendeels liefdewerk oud papier. Een raads lid in Terneuzen krijgt bruto 1172 euro per maand. De SP vraagt haar vertegenwoordigers de ver goedingen over te maken aan het landelijk bureau, waarna zij een kwart van het netto bedrag krij gen. In het geval van Van Limpt is dat 168 euro. Nogal wat SP'ers von den dat te weinig en stapten daar om uit de partij. „Voor mij is dat nooit een punt geweest. Je weet dat van te voren." Van Limpt heeft zich aan de par tijlijn gehouden en vindt dat hem ook helemaal niets te verwijten valt wat betreft het voeren van ac ties. Integendeel.' „Wij hebben ook een hulpdienst. Wekelijks worden we gebeld door mensen die er niet doorheen komen bij in stanties als de gemeente. Ik heb me steeds voor die mensen inge zet, vaak met succes." Vincent Mulder, lid van het lande lijke scholingsteam en het lande lijk partijbestuur van de SP, prijst Van Limpt daarvoor. „We willen Fons ook niet diskwalificeren. Dit jaar hebben we drie gesprekken gevoerd met de SP Terneuzen, vooral over het ontbreken van ac ties. Dat is niet veranderd. Het draagvlak van de afdeling is te klein. Het is daarom goed dat er tijd wordt genomen om de basis te verstevigen, zodat de SP in 2018 versterkt aan de raadsverkiezin gen kan meedoen." Mulders woor den maken Van Limpt boos. „Wij hebben zelfs volop meegeholpen om in Sluis een afdeling van de grond te tillen en die mag nu wel deelnemen aan de verkiezingen." Van Limpt heeft geen idee wie de SP-kar in Terneuzen nu moet gaan trekken. Het afdelingsbe stuur is opgestapt. Van Limpt denkt dat meer leden zijn voor beeld volgen en hun lidmaat schap zullen opzeggen. Zijn ter mijn als raadslid maakt hij wel vol. WO Lichtgewicht Gesloten kettingkast Krachtige uitneembare accu 7 versnellingen 1 Giant Twist Lite Power NFI hoopt in januari op eerste matches door Melita Lanting 25 Van 25 slachtoffers van de Waters noodramp is een DNA-profiel ge maakt. Aan het profiel van vier wordt nog werkt. Ook van elf andere onbe kende doden is een profiel gemaakt. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Het lidmaatschap van de Socialistische Partij (SP) zegt hij op, maar Fons van Limpt blijft zich inzetten voor 'de mensen die een beroep op me doen'. „Ik kan namelijk slecht tegen onrecht." En onrecht is hem aangedaan, vindt het Terneuzense raadslid uit Sas van Gent. De SP landelijk be paalde eind vorige week dat de SP Terneuzen maart 2014 niet mag meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22