Lievens voelt zich 'enorm belazerd' door politiek Onzekerheid museum Verbandkamer houdt aan WALCHEREN 21 ^euwenhuis Han Polman sluit DJ's van Serious Request 2013 op VVD MIDDELBURG - Theaterexploitant Frans Lievens voelt zich 'enorm belazerd' door de Middelburgse politiek, zo zegt hij een dag nadat de gemeenteraad een voorstel over de toekomst van de schouw burg afwees. Hij overlegt momenteel met zijn adviseurs en medewerkers hoe hij moet reageren. Maar hij bena drukt ook dat wat hij ook zal doen, de belangen van bezoekers, medewerkers en artiesten voorop staan. Lievens vindt het onbegrijpelijk dat een gemeenteraad 'zo solt' met een wethouder en haar amb tenaren en weer laat zien geen be sluit te durven nemen over de schouwburg. Hij schroomt niet om dat afwijzen van het college voorstel te betitelen als een 'mo tie van wantrouwen richting wet houder Saskia Szarafinski en haar ambtenaren.' Ook ziet hij het als wantrouwen richting hem. „Terwijl ik momen teel al bezig ben met onderhoud van de schouwburg. Ik wil dat het daar veilig en werkbaar is." Hij geeft aan dat hij als onderne mer geld wil verdienen. „Maar ik ga voor de lange termijn. Ik heb als ondernemer altijd gezorgd voor toegevoegde waarde. Ik heb winst gemaakt. Maar de gemeen ten ook. De gemeenten zijn nooit benadeeld door mij. Zij hebben profijt van de samenwerking met mij." Lievens werd in 2011 de nieuwe exploitant van de Middelburgse schouwburg. Hem was destijds beloofd dat hij kon gaan werken in een nieuw gebouw. Dat is er niet van gekomen en hij heeft ge accepteerd dat hij het nu moet doen met een bestaand gebouw dat opgeknapt moet worden. Hij zou, volgens het maandag verwor pen voorstel, van de gemeente geld krijgen om dat gebouw een grondige renovatie te geven. Maar maandagavond werd dat voorstel door een meerderheid van tafel geveegd. Lievens weet nog niet hoeveel tijd hij nodig heeft om te overleggen met zijn adviseurs en personeel. „Dan kan wel enige tijd duren." Voorzitter Conny Seijbel van de stichting Scheepsbouwgeschiede- nis heeft van het gemeentebe stuur geen antwoord gekregen op haar vragen. De stichting leeft in onzekerheid omdat een project ontwikkelaar plannen aan het ma ken is voor het hoekje van het Scheldeterrein waar de verbandka mer op staat. „De ontwikkelaar heeft van de ge meente Vlissingen tot 31 decem ber de tijd gekregen om een plan in te dienen", zegt Seijbel. „Dat plan is nu nog niet gemaakt. Als er straks wel een plan ligt waar de gemeente iets in ziet, dan moeten wij weg. We hebben dan drie maanden de tijd om te verkassen, we weten alleen niet waarheen." In de oude Verbandkamer heb ben vrijwilligers de afgelopen ja ren een klein museum gecreëerd: het pand op de hoek van de Van Dishoekckstraat en de Glacis- straat staat vol met allerlei voor werpen die aan de Schelde herin neren: gereedschap, bergen foto's, maar bijvoorbeeld ook de delfts blauwe borden die personeelsle den kregen bij een jubileum. Be zoekers stappen bij binnenkomst zó terug de tijd in. „Wat we te horen krijgen is dat er al een museum is in Vlissingen", zegt Seijbel. „Maar we zijn hele maal geen museum. We zijn een bezoekerscentrum. Vanuit de Ver bandkamer organiseren we rond leidingen over het Scheldeterrein. En er is een klein gebouwtje met wat voorwerpen erin. Dat ook." Het steekt de stichting dat de ont wikkelaar, terwijl het immense Scheidterrein braak ligt, nou net zijn oog heeft laten vallen op de oude Verbandkamer. „We hebben maar tweehonderd vierkante me ter van dat terrein. Het vertegen woordigt ook niet eens een groot bedrag, als je het in geld uitdrukt. En natuurlijk hebben we er be grip voor dat de gemeente kiest voor een plan dat geld oplevert, maar we hopen eigenlijk dat de projectontwikkelaar geen plan nen heeft voor ons gebouw. Het zou toch een enorme teleurstel ling zijn." De stichting wil een overeen komst voor tien jaar sluiten met de gemeente. „Als we meer tijd hebben, kunnen we op zoek gaan naar investeerders", zegt Seijbel. „Die kunnen we vinden, daar zijn we van overtuigd, maar dan heb ben we wel de tijd nodig." Taxatiemiddag oude boeken Taxateur Arie Molendijk houdt zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur een taxatiemiddag voor oude en zeldzame boe ken, handschriften, klooster boeken en of oude bijbels in hotel-restaurant Royal aan de Badhuisstraat in Vlissin gen. Taxatie kost 5 euro on geacht het aantal te beoorde len boeken. Levende kerststal bij Hofpleinkerk De oudste gevel van Middel burg, naast de Hofpleinkerk, is vrijdag en zaterdag voor de derde keer toneel van een levende kerststal. De stal wordt vrijdag om 19.00 uur geopend door Burge meester Harald Bergmann en is dan te bezoeken tot 21.30 uur. Op zaterdag van 15.30 - 18.00 uur en van 19.00 - 21.30 uur. Groep acht haalt geld op voor Filipijnen De leerlingen van groep acht van de Bergpadschool in Grijpskerke hebben gisteren 627,47 euro opgehaald voor de Filipijnen. Zij hadden op eigen initiatief een middag georganiseerd waar zij met spelletjes, hapjes, een verlo ting en een veiling geld inza melden voor giro 555. Kerstconcert Grootkoor Zeeland Grootkoor Zeeland geeft vrij dag om 20.00 uur een kerst concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het koor staat onder leiding van diri genten Etty van der Mei en Nan van Groeningen. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Tou rist Shop Middelburg, vanaf 19.30 uur bij de Nieuwe Kerk en via e-mail: zing@grootkoor.nl OOSTKAPELLE - Commissaris van de koning Han Polman en de Veerse burgemeester Rob van der Zwaag sluiten vanavond om acht uur de DJ's Jeroen Burgs, Jordy Conté en Ronald Mesu op in het Glazen Huis in Oostkapelle. Net als de DJ's van 3FM verblijven ze daar tot 24 december zonder eten, om geld in te zamelen voor de strijd tegen kindersterfte in ont wikkelingslanden. Ronald Mesu wordt na drie dagen afgelost door Reinier Wondergem. Samen ver vangen ze Hans Burgs, die door een ongeluk is uitgeschakeld. Rond het Glazen Huis in de Dorpsstraat vinden elke dag activi teiten plaats. Het programma staat op www.oostkapellesr.nl. Daarop zijn ook donaties moge lijk. Vanaf vanavond is het Glazen Huis te volgen via een livestream op www.pzc.nl/seriousrequest. WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 e eigen schaduw' Benno Nieuwenhuis (WD) overlegt met zijn fractiegenote Jolijn Delissen, maandagavond tidjens de raadsvergadering, foto Ruben Oreel Frans Lievens: De belangen van be zoekers, medewerkers en arties ten staan voorop. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Het is nog steeds on duidelijk wat er met het bezoekers centrum in de voormalige Verband- kamer van Scheepswerf de Schelde in Vlissingen gebeurt na de jaarwis seling. Het is nog steeds niet duide lijk of het bezoekerscen trum in de voormalige Verbandkamer kan blijven. VLISSINGEN MIDDELBURG GRIJPSKERKE MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21