Evenwichtig TOP brengt koploper eerste nederlaag toe Ook zonder captain Westmaas had Tjoba bij Avanti verloren SPORT 37 Waterpoloërs De Schelde doen goede zaken Handballers van Novitas gaan hard onderuit Overtuigende winst Luctor Jf vid Schrier, die na drie wedstrij den aan de leiding gaat in het crossklassement. Laurey van den Berge kon in het mannenveld goed mee en finishte als eerste vrouw op de twaalfde plaats overall Zij noteerde een tijd van 37.42 minuten. De uit Terrieu- zen afkomstige Esther Platteeuw terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde vestigden zich zater dag na een 11-3-zege op DZT 2 ste vig in de middenmoot van de eer ste klasse (district). De thuisploeg kwam na een mage re opening in de tweede periode op stoom. De Schelde strafte de fouten bij de tegenstander goed af en liep uit naar 5-0. Ook in de derde periode ging De Schelde sterk door, overleefde een ondertalsituatie en kwam op 6-0. DZT 2 spartelde hierna nog tegen, profiteerde van enkele slordighe den bij De Schelde en kwam te rug tot 6-2. Een snelle break vlak voor tijd bracht de 7-2 op het bord en de wedstrijd was ge speeld. Uiteindelijk werd het nog 11-3- hield de schade beperkt tot een kleine twee minuten. Zij bleef nummer drie Leonie Ton, woon achtig in Kamperland, nog voor. Op de korte cross heerste Marijke de Visser. De voormalige in woonster van Aagtekerke stond aan de start om weer wat snelheid op te doen, nadat ze tijdens het HULST - De handbalsters van Novi tas leden zaterdag een zware ne derlaag in de derde klasse. De Zeeuws-Vlaamse formatie ging bij Dongen met liefst 24-9 onder uit. Voor de ploeg uit Hulst gold het wegvallen van keepster Manuela de Jong (rugblessure) tijdens de warming-up als enig excuus. An ne de Cooker was haar vervanger. Trainer Erwin Bel vond het lastig spelen tegen de fysiek sterke Bra bantse tegenstander, die bij de rust een 12-2-voorsprong nam. In de tweede helft koos Bel voor een andere tactiek, waardoor het aanvallend iets beter liep bij Novi tas. Er werd in het tweede bedrijf negen keer gescoord. Een neder laag kon niet voorkomen worden. Score Novitas: Patricia Bel, Patty van Kerckhoven beiden 3, Caroline Burm, Marca Pijpelink, Petra Schelfaut 1. NK in Tilburg vanwege ziekte moest uitstappen. „Ik was vooraf even bang voor het plankier, maar dat ging prima", zei De Visser na de wedstrijd over 2600 meter. Ze zegevierde in 10.22 minuten. Ze was 61 tellen langzamer dan de Eindhovense winnaar Ruden Grim. TOP won doordat het vrouwen kwartet floreerde. Petra en Wil ma de Ridder, Jeanine Marijs en Nelleke van Belzen namen in het met 23-21 gewonnen duel dertien treffers voor hun rekening. Ze schoten goed van afstand en kwa men keer op keer met onver wachtse, snelle doorbraken. Hun vier opponentes wisten niet waar ze het zoeken moesten. Ondertussen haalden ook de man nen een hoog niveau, vooral in on dersteunend en verdedigend op zicht. Jordi Meulmeester steeg bo ven zichzelf uit met z'n vele on derscheppingen en nuttige ingre pen, Peter van Belzen bewees wëer één van de beste rebounders in Zeeland te zijn en de broers Corné en Remco Bezemer maak ten constant oorlog met hun te genstanders. „We zouden superlatieven nodig hebben om eenieders rol te be schrijven", zei coach Peter Crucq, mede namens Erik Maljers. „Maar voor alle acht zou je kunnen zeg gen dat ze evenwicht in hun hoofd hadden. Ze speelden alle maal vrijuit en maakten daardoor bijna de hele tijd de juiste keuzes. Ze durfden te wachten op de fout van DSC. Een week eerder tegen Albatros was dat heel anders. Toen móest er gewonnen worden van de nummer laatst en voelde iedereen de druk. Dat leidde niet tot ons beste korfbal." Zaterdag begon TOP, na vijf speel rondes de nummer zes, nog niet al te best. De ploeg kwam binnen acht minuten met 6-2 achter. DSC imponeerde met fraaie doel punten en twee vernederende blokacties in de defensie. Maar de thuisploeg liet zich opmerkelijk genoeg niet van de wijs brengen. De rood-witte equipe herpakte zich en kwam bij 7-7 weer langs zij. Juist daarna ging aanvoerster Jeanine Marijs voor de tweede maal door haar enkel. Het leek even alsof ze niet verder zou kun nen spelen, maar nadat ze minu tenlang was verzorgd kon de top- scoorster verder. En uitgerekend zij zorgde met de 8-7 voor de eer ste voorsprong voor TOP. De Arnemuidenaren hadden in de rest van de wedstrijd iets on verzettelijks. Ze koppelden goed aanvalsspel aan tamelijk fysiek de fensief spel. Dat ze daarbij soms op het randje zaten, was nodig. Want daarmee haalden ze DSC nog meer uit hun evenwicht. „Maar", zei Wilma de Ridder, „dat fysieke spel heeft bij ons niet de doorslag gegeven. Ik denk dat er door beide ploegen stevige duels werd uitgevochten. We lie ten ons gewoon niet wegzetten. Als je het aan mij vraagt, hebben we gewonnen door ons betere spel. Iedereen deed het heel goed vandaag." TOP haalde de rust met 12-12. In de tweede helft bleef het onge- meen spannend. Er hing een stunt in de lucht, maar voor het- zelfde geld zou DSC één versnel ling plaatsen en de winst naar zich toe trekken. „Ik vreesde even dat het ook zou gebeuren, nadat ze van 20-18 op 20-20 waren geko men", zei Maljers. „Maar tot meer waren ze niet in staat." Opvallend was dat uiteindelijk Jeanine Marijs het laatste woord had. Hoewel haar enkel flink inge pakt zat, gaf ze geen krimp. Zij maakte zowel het 22e als het 23e Arnemuidse doelpunt. Avanti-Tjoba 24-13: „Ook met de stootkracht van Dirk-Jan West maas hadden we van Avanti verlo ren", zei coach Bram van Geffen, die zijn ploeg zonder de gebles seerde aanvoerder in de tang geno men zag worden door de titelkan didaat. De grote achterstand bij rust (14-3) zei alles. Na rust liet Avanti de teugels ietwat vieren. Scores Tjoba: Niels Westmaas 5, Mar cel de Dreu en Dennis Broerse 2, Ro bert van Schaik, Demi Mondeel, Ma- non Braam en Anoek Braam 1 KCR-Fortis 20-16: Zowel bij aan vang van de eerste als van de tweede helft dwong KCR de Sou- De korfballers van Luctor won nen in de reserveklasse, terwijl BKC verloor. Luctor i-Togo 312-6. Scores Luc tor: Adrie de Jonge 4, Karlijn den Hollander, Jenni van Gelder en Pieter Kousemaker 2, Marit de Kok en Peter Durink 1. Fortis 6-BKC 113-9. Scores BKC: Anne de Koster 5, Marianne van Beek, Myrthe Faro, Sandra de Reu en David van der Plicht 1. burgse gasten tot meer zorgvul digheid. Tot twee keer toe werkte Fortis een achterstand weg. Maar uiteindelijk waren de Ridderker kers net iets doeltreffender dan de Souburgse koploper. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Jordy Sleijpen 4, Joyce Schoonaard 3, Rens van den Driest, Anita Wielemaker 2. Kinderdijk-Swift 17-20: In Alblas- serdam dwong eersteklasser Swift de overwinning af waar het naar snakte. De Middelburgse ploeg schrok even van het weggeven van een voorsprong van zes pun ten, maar had vervolgens een sterk laatste kwartier. „Dit geeft vertrouwen" concludeerde coach Dennis Plantinga. MAANDAG 16 DECEMBER 2013 stijl bevalt goed Scores De Schelde: Sven Schieman, Niek Kampman en Mertijn Looff allen 3 en Gijs Manhave 2 maal. door Roeland van Vliet ARNEMUIOEN - Natuurlijk was het een verrassing van jewelste. TOP bracht zaterdag DSC, de koploper in de overgangsklasse, immers de eerste nederlaag van het seizoen toe. „Maar wij wisten dat we dit konden", zei Wilma de Ridder, één van de uitblinkers in het duel met de Eindhovenaren, nuchter. „Vorig seizoen wonnen we thuis ook van DSC. We hadden afgelopen week allemaal het gevoel dat we nu weer bonuspunten konden pakken." Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Remco Bezemer 5, Petra van Belzen 4, Corné Bezemer 3, Peter van Belzen en Wilma de Ridder 2, Nelleke van Belzen 1. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - De korfballers van Tjoba gingen zaterdag in Pijnacker hard onderuit bij Avanti. De ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen zakte naar de zesde plaats in de over gangsklasse C. Eén niveau lager bracht Swift een wedstrijd weer eens tot een goed eind. Scores Swift Matthijs Pouwer 6, Len- nart Hoogenboom, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 3, Aisja Zuidweg 2, Kris Huisman, Richard Geldof en Eefje van de Berg 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67