Vier goals Van Hulle, acht in totaal voor koploper IJzendijke Voorwaarts stijgt plek 36 SPORT TRAILCROSS Deelnemers, toeschouwers en sponsor zijn blij met toevoeging van verschillende trailelementen aan wedstrijd in Kruiningen. mZÊtsi IJzendijke-Graauw 8-i: IJzendijke was een klasse beter dan het ge handicapte Graauw, dat heel wei nig in te brengen had. Nadat Dwight van Hulle de score had ge opend, zorgde Tom Heijens met een prachtige lob nog wel voor de ï-i, maar daar hield het ook mee op. Binnen een tijdsbestek van ze ven minuten nam IJzendijke ver volgens afstand. Opnieuw Van Hulle, Sander van Buuren en Joel van Overloop bepaalden de rust stand op 4-1. In de tweede helft werd de score verder opgevoerd door Dwight van Hulle (2x) en Lo- dewijk van Keeken (2x). Vivoo-Hulsterloo 2-5: Hulsterloo ondervond voor de rust nog enige tegenstand van Vivoo, maar liep in de tweede helft van 1-2 vlot weg naar 1-5. Joeri Smet en Remie van Iteghem zorgden in de eerste helft voor 0-2, voordat het door Maikel van Velthoven 1-2 werd. Björn Luijckx (2x) en Sietse Goossen voerden in de tweede helft de score op naar 1-5, waarna Dimitri Ceuppens de eindstand uit een strafschop op 2-5 bepaalde. Kwadendamme-Corn Boys 3-3: Corn Boys waande zich kort na de hervatting al winnaar toen de 1-2- ruststand uitgebouwd werd naar 1-3. In het restant van de wedstrijd kwam Kwadendamme echter sterk terug en werd het nog 3-3. De thuisclub kwam in de eerste helft op voorsprong door een doel punt van Dennis Bek, waarna Se bastian de Meijer met twee tref fers (één uit een strafschop) voor 1-2 zorgde. Nadat Mohammed Ki- lic Corn Boys op 1-3 had gezet, werd de spanning teruggebracht door opnieuw Dennis Bek. Uitein delijk benutte Erik de Groene een strafschop: 3-3. Corn Boys eindigde de wedstrijd met negen man na rode kaarten voor Joris Neijt (2x geel) en Victor Roegiers. Hoofdplaat-Volharding 2-1: Hoofdplaat kwam al vroeg door een doelpunt van Loek Thomaes op 1-0 en halverwege de eerste helft werd het 2-0 door Thomas van Merode. In de zeventigste mi nuut kwam Volharding op 2-1 dankzij Kevin van Ierssel. SDO'63-SIuis 2-0: De wedstrijd werd al voor de rust beslist. Nadat Sluis de paal had geraakt, was het Ruud van Driessche die in de ne gentiende minuut de score open de. Vijf minuten voor de rust werd het 2-0 door Joris Freijser. In de evenwichtige tweede helft kre gen beide ploegen kansen, maar werd er niet meer gescoord. Hansweertse Boys-Terhole 2-2: Tot tien minuten voor tijd leek niets een overwinning van Hans weertse Boys in de weg te staan, maar een sterke slotfase leverde Terhole alsnog een punt op, het vierde van dit seizoen. Damien Donkersteeg bracht de thuisclub voor rust op 1-0, waarna Jim Paauwe in de tweede helft voor 2-0 zorgde. Tien minuten voor tijd blies Onno Hoek de wed strijd opnieuw leven in. Michael van Ham schoot in de negentigste minuut de 2-2 binnen. kruiningen - De parkoersbouwers liepen zaterdag na de wedstrijd met een brede glimlach rond, want de nieuwe hindernissen bij de Den Inkelcross konden op waardering van de atleten, het pu bliek én sponsor Floris Jan Koole rekenen. Vooral het plankier van 25 centimeter breed en 25 meter lang over het Stroomgat, dat ont stond bij de Watersnoodramp van 1953, trok veel publiek. De toe schouwers hoopten er stiekem op dat de lopers een nat pak zouden halen. Deelnemers die de over steek te link vonden, konden overi gens een alternatieve route kiezen en omlopen. „Ik heb er zin in", zei Martijn de Kok al voor de wedstrijd. De atleet uit Heinkenszand ging er ook als een haas Vandoor toen eenmaal het startschot had geklonken. Na de eerste doorkomst had hij al een halve minuut voorsprong op Mi chel Schrier, Wouter van Caspel, Maarten Harthoorn, Niels Gouds waard en David Schrier. „Ik heb de veilige weg om het plankier ge nomen", verklaarde Schrier zijn achterstand op De Kok, die in de volgende twee ronden zijn voor sprong alleen maar groter zag wor den. Na negen kilometer finishte de Dynamica-atleet in 33 minuten en 26 seconden. „Dit is zeker een ver- betering ten opzichte van vorig jaar", zei De Kok. „Het is vooral een technisch parkoers met smal le paden en scherpe bochten. Het is moeilijk inhalen." Schrier gaf op de tweede plaats bijna twee minuten toe, maar was toch tevreden. „Het is een lastig en pittig parkoers, voor herhaling vatbaar." Van Caspel maakte het erepodium vol. Hij eindigde voor Maarten Harthoorn (H35) en Da- Voorwaarts-Voltena 4-0 (26-24 25-t3 25-18 25-13): Een cruciaal duel voor de Axelse mannen, die vooraf vier punten minder had den dan Voltena. De eerste maxi male overwinning werd in het Zeeuws-Vlaamse kamp dan ook gevierd. „Het was geen goede wedstrijd, maar voor de punten heel belangrijk", vond Ton Begijn. Slechts de eerste set was span nend. Voorwaarts had daarin voortdurend het initiatief, maar moest toestaan dat de bezoekers tot in de slotfase aanklampten. Daarna viel Voltena ver terug. „Als de tegenstander veel rom melt, dan is het moeilijk om je ei gen spel op peil te houden. Als je met 15-5 voor komt, sluipt er al tijd gemakzucht in een ploeg", verklaarde de Axelse oefenmees- ter het niveau van zijn eigen team." Wouter Bonte vierde na langdurig blessureleed in de vier de set zijn rentree. De Sterre-Gepidae 4-0 (25-9 25-12 25-4 25-19): Een spel van kat en muis tussen de ongenaakbare koploper en één van de staartploe- gen. Van een echte wedstrijd was nooit sprake, zelfs niet in de laat ste set. In de eerste drie sets scoor de de povere opponent in totaal niet meer dan 25 punten. De Ster- re serveerde, Gepidae incasseerde. Na een demonstratie van service- druk in de derde set sloop noncha lance in de Zuiddorpse gelederen, zonder dat het tot. puntverlies leidde. -j*; Inkelcross nieuwe door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - IJzendijke'is na der tien wedstrijden nog altijd zonder puntenverlies in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De koplo per rekende gisteren (dankzij on- der meer vier doelpunten van Dwight van Hulle) op eigen veld overtuigend af met Graauw: 8-1. Hulsterloo herstelde zich van de 4-1-nederlaag van vorige week te gen IJzendijke door Vivoo met 5-2 te verslaan. IJzendijke staat na dertien van de 22 speelrondes in de vijfde klasse A ne gen punten los van nummer twee Hulsterloo. De ploeg won alle dertien keer. door Sjaak Sinke i Een deelnemer aan de Den Inkelcross op het plankier over het Stroomgat. Wie bang was een nat pak te halen, kon omlopen, foto Huib Boogert I Voorwaarts-volleyballer Lennart Arends haalt uit in het duel met Voltena. foto Mark Neelemans door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts deden in de promotie klasse uitstekende zaken. Door een 4-0-overwinning op Voltena werd de voorlaatste plaats verlaten en aan de ploeg uit Werkendam over gedaan. De vrouwen van De Sterre gaan in de eerste klasse na de afge tekende 4-0-overwinning op Gepi- dae de winterstop in als koploper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66