issaas Remi Kulik pakt zege bij selectiewedstrijden Blind ziet Groene Ster verliezen SPORT 35 Kulik behaalde in het hippisch centrum De Herenpolder met de met veel uitstraling door de baan gaande Painted Black-zoon via een score van 62,86 procent de overwinning. De Koewachtse Stephanie de Frel eindigde met de wat spanning tonende Jazz-zoon VMF Winston met 60,57 procent op de tweede stek. „Caruso wil zich graag laten zien", zei Kulik. „Daardoor kan je hem vrij makkelijk naar boven rij den. Hij maakt ook veel progres sie. Hij is pas zes. Voor zijn leef tijd kan hij al erg veel." Annika Roodhart uit Oudelande sleepte in Mi met de expressief be wegende Robin-Royal-dochter Be- gijnhoeve's Wondergirl met 66,50 procent de overwinning in de wacht met het geringst mogelijk verschil. Maaike Zeeveld uit Elle- woutsdijk eindigde met de Pain ted Black-afstammeling Daquiri met 66,33 procent als tweede. „Hier ben ik erg blij mee", was de eerste reactie van Roodhart. „Wondergirl is een echte merrie, een zeikertje. Ik werk als full-prof bij Stoeterij de Begijnhoeve in het Belgische Riete. Ik krijg daar les van olympisch jurylid Francis Ver beek. Die leert je wel hoe je met zulke paarden moet omgaan. Na een blessure van vier maanden startte ik Wondergirl in Axel weer voor het eerst. Daar toonde ze nog wat spanning. Vandaag liep ze super." In Zi was de Middelburgse Jessica Nijpjes met de Balougran Z-zoon Balorig Z met 62,65 procent de beste. Zoe de Booij stuurde in Z2 de schimmelruin Ziezo met 61,28 procent naar de overwinning. De Axelse liet de gedoodverfde favo riet Chantal Nijpjes met Ala- trichta (59,26 procent) verrassend achter zich. In de dressuurwedstrijd van de RV Allround in Heinkenszand eis te de NT Horse Stal uit Kwaden- damme een hoofdrol voor zich op. Doenja Bleyie liep in Zi met de Krack C-zoon NT Stijn met 63,53 procent naar de zege. In L2 behaalde ze met de merrie NT Belmyra met 65,33 procent een af getekende overwinning. Yvonne Goetheer, die Belmyra met Doenja Bleyie moet delen, maak te het succes van de NT-stal com pleet door de lohnson-dochter in Li met 69,33 procent met een straatlengte voorsprong naar de overwinning te sturen. In Z2 was Bianca Relyveld. uit Heinkens zand met de Obelisk-zoon Bolero met 67,35 procent overtuigend de beste. scoort hij heel makkelijk. Len mag dan niet altijd superveel spe len, maar zijn rendement is héél hoog." Benhammou volgt het zaalvoet bal al sinds zijn twaalfde en heeft daardoor veel feeling met het spel letje. „Het is vooral heel tactisch. Daar heb ik mezelf in moeten ont wikkelen." Is zijn wil wet bij Groene Ster? „Nee. Ik schets een kader en mijn spelers kunnen daar elementen aan toevoegen of zaken wijzigen. Ook dan doen we het samen. Zo hebben we veel energie in het omschakelen gesto ken. Net als in het meer vanuit een taak voetballen. Dat gaat steeds beter, al zijn we nog wel wat te wisselvallig." Halverwege staat debutant Groe ne Ster in het linkerrijtje. „Maar eigenlijk kijken we niet naar de ranglijst. We zijn nog niet veilig, dat weet ik wel. Handhaven blijft nog steeds onze eerste doelstel ling. Zodra we veilig zijn kunnen we verder kijken." Het moet af en toe nog wat zake lijker, weet Benhammou, die in het dagelijks leven zelfstandig on dernemer is en bedrijven advi seert op het gebied van commer cie. „Met Groene Ster proberen we de komende jaren stappen te zetten. Met deze spelersgroep kun nen we nog jaren vooruit." Een avondje Groene Ster moet steeds een belevenis zijn, vindt hij. „Een soort Avondje NAC, met een vol huis." Te beginnen aan staande vrijdag als CFE/VDL Groep op bezoek komt, al is het dan zonder de geblesseerde ster speler Karim Bali. „Dat is jammer, maar het blijft een geweldig affi che", weet Benhammou. „In een vol Baskensburg willen we 2013 op een mooie manier afsluiten." Barry van der Hooft „Het was een teleurstellende avond", vond Hicham Benham mou. „AORC is normaal echt een goede ploeg, hoor. Maar ze misten nu Zaid El Morabiti en Adil Salih, twee belangrijke schakels. Thuis wonnen we de eerste wedstrijd van het seizoen met 5-2, maar nu brachten we niet hetzelfde." Saïd Bouzambou zette Groene Ster op een o-i-voorsprong en na dat de thuisploeg twee keer had gescoord zorgde Khalid El Hat- tach na een ééntweetje met André Siereveld voor de 2-2. Voor de rust maakte AORC echter nog het verschil. De 3-2 viel snel en na de 4-2 mocht de thuisploeg twee keer aanleggen voor een tienme- tertrap. Eén van de twee was raak, waardoor het halverwege 5-2 stond. Hicham Benhammou: „We zetten na rust eerder druk en dat pakte goed uit." Abdoe Abdenbi teken de voor de 5-3, El Hattach maakte er 5-4 van. „Je zag toen dat AORC een beetje in paniek raakte. Hun coach vroeg meteen een time-out aan." Met nog dertien minuten op de klok was de grote vraag wel ke ploeg als eerste zou scoren. Werd het 6-4 of 5-5? Len Evers- dijk kreeg een uitgelezen moge lijkheid om die 5-5 te maken, maar miste. Bij de volgende aan val van AORC schoot Eversdijk de bal vervolgens ongelukkig ach ter zijn eigen doelman Tim Blind en hadden de Amsterdammers weer een marge van twee treffers. Hoessein Bouzambou tekende daarna voor de 6-5, maar een zege behoorde niet meer tot de moge lijkheden. AORC scoorde nog twee keer en pakte zo de volle winst. De Amsterdammers stegen naar de achtste plaats. Groene Ster heeft nog altijd vijf punten meer dan AORC. „Het doet me pijn om te zien dat 'de baan'op een dieptepunt is beland. We zijn zo ver dat de bond geen achtervolgingsploeg meer naar het WK in Co lombia kan sturen. Doodzonde, vind ik." Wielrenner Theo Bos in het Algemeen Dag blad. „Ajax was de betere ploeg. Ze kunnen gewoon goed voetballen. Ze kennen geen angst. Denken niet, maar doen. Die flair, dat is mooi aan jong zijn." AC Milan-middenvelder Nigel de Jong in het Algemeen Dagblad. „We hebben een mevrouw in Australië die gaat gigantisch hard. En er schijnt nog een goede trai ner naar toe te verhuizen. We kunnen niet stilzit ten." Christiaan Sloof, zwemcoach van Ranomi Kromowidjojo, in de Volkskrant over Cate Campbell en haar coach Jacco Verhaeren. „Ik kan iedereen wel Ieren om met een hoge elleboog over te halen bij de borstcrawl. Maar hoe iemand op een gezonde manier met verlies of winst omgaat valt moeilijk aan te leren." Zwemcoach Jacco Verhaeren in Trouw. „Ik heb al jaren een zwak voor Oranje. Of ze een outsider zijn voor de WK-titel? Nee, een kanshebber." De Braziliaanse verdediger David Luiz in Voetbal International. „Het begint potsierlijk te worden. De rede die hij onlangs hield bij het iso-jarig bestaan van de En gelse voetbalbond was bijvoorbeeld tenenkrom mend. Ik vind het nu onderhand ook wel genoeg geweest met hem." KNVB-voorzitter Michael van Praag in het Algemeen Dagblad over Fifa-baas Sepp Blat ter. MAANDAG 16 DECEMBER 2013 wat zakelijker* door Lucien Roelandt OUDE-TONCE - Evenals in de eerste selectiewedstrijd om het Zeeuws kampioenschap dressuur in Axel toonde Remi Kulik zich ook zater dag met APG Caruso in het ZZ-Licht in Oude-Tonge de beste. i Hicham Benhammou viert eerder dit seizoen een doelpunt met verzorger Sjaak Goedegebure (links), Abdoe Ab- denbi (geel hesje), Hoessein Bouzambou en Etienne Mallie (rechts), foto's Paul ten Hacken AMSTERDAM - Danny Blind was za terdagavond aandachtig toeschou wer bij het duel tussen AORC/Le- bo Vastgoed en Groene Ster.Vlissin- gen (8-5). De uit Oost-Souburg af komstige assistent-bondscoach zag in Sporthallen Zuid hoe de Zeeuw se ploeg de rekening betaalde voor een matige eerste helft. "717"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65