Oostburg profiteert van misstappen concurrenten Uitduels niet aan Terneuzen besteed SPORT 33 Vierde klasse A Oostburg-Jong Ambon 3-0: Na de rode kaart op slag van rust voor Jong Ambon-speler Tjaka Pentury, was de wedstrijd ge speeld. De thuisploeg was al door Davy Maes en Mamadouba Gueye (straf schop) op voorsprong gezet. Na een uur spelen zorgde Davy Maes, die ook bij de verkregen straf schop betrokken was, voor de 3-0-eindstand. Patrijzen-Steen 2-2: Alles leek in kannen en kruiken voor Patrijzen. In de 52e minuut opende Jeroen Weststrate de score. Vijf minuten later schoot Nick van Craenen- broeck opnieuw raak voor Patrij zen. De wedstrijd kantelde zo'n twin tig minuten voor tijd. Serge Mer- ckx benutte een strafschop. Steen ging vervolgens allesofniets spe len om de gelijkmaker te forceren. Piet van Looy zorgde in de 89e mi nuut voor de 2-2. Clinge-Schoondijke 1-3: Schoon- dijke bewees dat voetbal heel simpel kan zijn. De ploeg kreeg drie kansen en schoot ze voor het gemak alle drie binnen. Een foute terugspeelbal aan Clinge-zijde leidde de 0-1 van Nouredina Zaha in. Tien minuten na de rust kopte Giel-Jan de Neve raak: 0-2. Pas in de 70e minuut zette Clinge één van de kansen om in een doelpunt. Marnix van Sonsbeek was trefzeker. Clinge ging op zoek naar de gelijkmaker. Tien mi nuten voor tijd maakte Andrew Wesbeek aan alle hoop een einde. Hij tekende voor de 1-3-eind- stand. Breskens-Sluiskil 4-0: Het was eenrichtingsverkeer in Breskens. Tweemaal Johnny de Jaeger en één keer Kjeld Verschoore zorgden voor de 3-0-ruststand. In de tweede helft stond het vizier bij Breskens niet bepaald op scherp. De enige goal na de pauze viel in de 70e minuut. Op aange ven van de zestienjarige Niels Gouka maakte Meivin Boone de 4-0. RIA Westdorpe-Koewacht 4-1: Of het nou door het ontslag van trainer Arjo den Dekker komt of niet, sinds zijn afwezigheid heeft RIA Westdorpe alle wedstrijden gewonnen. Jorden Takidine zorgde met een prachtige omhaal voor de ope ningstreffer: ï-o. Twee minuten la ter stond het alweer gelijk door Jeffrey Kox. Na een uur spelen counterde Can Kiran RIA West dorpe naar 2-1. Soufian Doorns maakte de andere twee treffers voor de thuisploeg. Rissendoor schoot Koewacht-doelman Jelle Bonte nog een strafschop tegen de touwen. Biervliet-Zeeland Sport 1-3: In de rust bracht Zeeland Sport een aantal snelle mensen in de voorhoede. Toch kwam Biervliet op 1-0 door Derek de Booij. Vanaf dat moment kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer onder de druk van de bezoekers uit. Azdine Boufrahi, Arnoud Stok en Wouter van Belzen scoor den vervolgens voor de Vlissin- gers. Vogelwaarde-Groede 3-1: In een gelijk opgaande wedstrijd opende Michael de Nijs de score. Twee minuten later trok Maxim Wille de stand gelijk. Rick Moens maakte uit een rebound de 2-1. Dylan van Hout zorgde voor het slotakkoord. In de 88e minuut pas seerde hij twee man, waarna hij vervolgens de beslissing maakte: 3-1- Vierde klasse B Steenbergen-Vosmeer 4-2: Steen bergen speelde niet haar beste wedstrijd, waardoor Vosmeer bij kon blijven. Uit een strafschop van Jeffrey Kruf kwam Vosmeer nog terug tot 2-1, maar voor rust was de wedstrijd af gespeeld: 4-1. Na de pauze zorgde Joshua van Willigen voor de 4-2. Zo stuitte hij na een actie op de Zuidland-doelman Marcus van Merrienboer. Voor de rest waren het de Zuid-Hollanders die de bo ventoon voerden en met snelle balcirculaties en positiewisselin gen de Zaamslag-verdediging aan het wankelen brachten. Zaamslag kon in die fase rekenen op zijn doelman Braafhart, die prima red dingen verrichtte op schoten van Runell Martes en Carlyson Ba- zoer, die nog een keer de lat raak te. Na rust waren de rollen omge draaid. Peter Dieleman deelde een eerste waarschuwing uit, maar zijn schot ging net naast. Een vrije trap van De Fouw be landde tegen de lat, waarna de te rugspringende bal door Ivo Ver- straeten werd overgekopt. Het was uitstel van executie. Een ge kraakt schot van Leijte kwam bij De Fouw, die met een halve om haal de bal over de doelman stift te: 1-0. „Ik zag de keeper net voor zijn doel staan. Ik had zelf liever uit de vrije trap gescoord, maar dit doelpunt kon ook wel", zei de 31-jarige uitblinker, die aan zijn laatste seizoen bezig is. Twee mi nuten later greep de verdediging van Zaamslag niet goed in, zodat de vrijgelaten Jeffrey Duijnstee voor de 1-1 tekende. Zaamslag toonde veerkracht en werd hier voor beloond met een treffer van Verstraeten na een fraaie aanval. Peter Dieleman sneed langs twee tegenstanders, bediende Leijte die de bal aflegde op de vrijstaan de Verstraeten. Daarna speelde Peter Dieleman invaller Jorin Mis- su vrij, maar zijn inzet werd ge stopt. Verdedigend stond het ook beter. De Fouw: „We hebben er keihard voor gewerkt. We zijn van de laatste plaats af. Dat geeft een beter gevoel." Na afloop van het overigens sportieve duel was er nog een opstootje, waarbij Ra demakers was betrokken. Scheidsrechter Roeland bezwoer het incident. „Ik heb niets gezien. De spelers hebben mij een hand gegeven. Daar laat ik het bij." Jeka-Terneuzen 2-0: Jeka kwam al vroeg op voorsprong door een doelpunt van Merijn Notenboom, maar daarna knokte Terneuzen zich terug in de wedstrijd. Dat re sulteerde in drie opgelegde kan sen. Bij de eerste schoot Bart van den Hemel tegen de lat, bij de tweede en derde slaagden Timon van der Hooft en Hasan Basagac er niet om vrij voor doel de keeper van de thuisclub te ver schalken. „Van die drie kansen hadden we er zeker twee moeten benutten", vond trainer Henk Ot- tens na afloop. Na de hervatting zakte Terneuzen steeds verder weg. Jeka kreeg greep op de wed strijd en stond de Zeeuws-Vla mingen geen enkele kans meer toe. „In de tweede helft waren we aanvallend machteloos", gaf Ot- tens toe. In de 59e minuut sloeg Jeka nog eens toe en werd het 2-0 door Koen Verhaaren. Inval ler-doelman Hidayet Ertoy (die na ruim een uur spelen Dennis Wondergem was komen vervan gen) hield met een aantal puike reddingen Jeka daarna van meer treffers af. Zeelandia Middelburg-RCS 1-3: Het duel werd voor rust al beslist. De Souburgse formatie had meer individuele kwaliteit en profiteer de van zwak verdedigen bij Zee landia Middelburg. In de 24e mi nuut opende Morad Bobouh het bal en in de 31e minuut schoot Ge- raldi Geerman zijn ploeg naar 0-2. Nog voor de pauze werd het 0-3 via Remco Felius. In de twee de helft kreeg Geerman zijn twee de gele kaart. RCS bleef met tien man overeind. Alberto Conde Morgado bepaalde in de 85e mi nuut de eindstand op 1-3. door Len Wolters MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal zette Oost burg Jong Ambon met 3-0-opzij, en meldt zich daardoor in de top. De Zeeuws-Vlaamse ploeg profi teerde gisteren optimaal van de misstap van Clinge en het gelijke spel tussen Patrijzen en Steen. In het degradatieduel tussen Vogel waarde en Croede trok de thuis ploeg aan het langste eind. Bres- kens won thuis overuigend van Sluiskil. De thuisploeg won met 4-0. Oostburg staat na de winst op Jong Ambon samen met Patrijzen drie punten achter kop loper Clinge. gp MAANDAG 16 DECEMBER 2013 BREDA - Uitwedstrijden zijn deze weken niet aan Terneuzen besteed. Nadat de zondag-tweedeklasser eerder nederlagen leed tegen Uni- tas (2-0) en SC 't Zand (1-0), was er gisteren ook verlies tegen Jeka: 2-0. Zaamslag-speler Wesley Dieleman gaat op volle snelheid op zijn tegenstander af. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63