Tom de Bonte haalt zijn gram HW'24 loopt verder uit op naaste achtervolgers I I 32 SPORT ZATERDAG EERSTE KLASSE Zeeuws-Vlamingen boeken belangrijke overwinning in de eerste klasse. ap Tom de Bonte speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen. Dat was vijf weken geleden tegen Westlandia voor trainer Gérard de Nooijer reden om hem buiten de basiself te houden. „Hij vond Sinan Coban op dat moment wat sterker", geeft De Bonte de reden voor die wijziging. „Ik wist dat ik me in de minuten die ik kreeg moest bewijzen. Vandaag speelde ik gelukkig weer negentig minu ten. De goal die ik vandaag maak te, voelde dan ook als een belo ning." Na vijf minuten kwam de thuis ploeg op achterstand. Tim Ruder kon voor de Amsterdammers bin nenschieten vanaf de linkerkant. Nog geen minuut later schoot Raymond Wolff de bal alweer in KARAKTERISTIEK het andere doel. Vanaf zo'n twin tig meter knalde de middenvelder de bafonberispelijk tegen de tou wen. In de tweede helft was het weer Ruder die De Dijk in de 74e minuut op voorsprong zette. Bij de gelijkmaker van De Bonte in de 86e minuut kwamen er wat emoties naar buiten. De doelpun tenmaker zelf had het over twee eerdere situaties waarbij hij de bal niet kreeg, terwijl hij wel vrij voor het doel stond. Dat was ook De Nooijer opgevallen. „Ik merk te dat er met name tussen Sinan en Tom wat irritaties waren", zei hij achteraf „Het zijn twee goede aanvallers. Ze kunnen elkaar ver sterken, maar ook afzwakken. En dat laatste was vandaag het geval. .Vandaar dat ik Coban ook later nog wisselde. Hij zeurde iets te veel; onder andere tegen Tom." Zonder Coban bleef De Bonte over als enige spits in een ploeg die nog maar uit tien man be stond. Tien minuten voor het ein de kreeg Frits Paap uit het niets een rode kaart. Scheidsrechter Coppens toonde hem eerst een ge le kaart, waarna hij ook de rode variant uit zijn borstzak haalde. Hij was van mening dat het Paaps tweede gele kaart van de middag was, maar die eerste werd door niemand waargenomen. Met een man minder en een' 1-2-achter- stand ging Goes nog op zoek naar de gelijkmaker, die er uiteindelijk ook nog kwam. Met de winterstop voor de deur is het voor De Nooijer zaak om de verhoudingen tussen bijvoor beeld De Bonte en Coban weer op orde te krijgen. Zaterdag staat een bekerwedstrijd tegen Peli kaan op het programma. Begin ja nuari een training en een oefen wedstrijd tegen FC Dordrecht. De Nooijer: „We zullen dan 's avonds ook vast nog wel wat onderne men met de groep. Dat is mis schien wel eventjes nodig ook. Het kost zo veel energie om die onderlinge verhoudingen tussen de spelers goed te houden, maar we hebben elkaar nog hard nodig de rest van het seizoen." zaamslag - Het degradatieduel in de eerste klasse C tussen Zaam slag en Zuidland kende zaterdag twee gezichten. De zwaarbevoch ten 2-1-winst van de Zeeuws-Vla mingen was te danken aan een sterke tweede helft, waarin Mario de Fouw, Michiel Leijte en Peter Dieleman de thuisploeg op sleep touw namen. Voor rust overheer- KARAKTERISTIEK ste de angst om te verliezen en hield Zaamslag-doelman Mitchell Braafhart met schitterende reflexen zijn ploeg in de wed strijd. Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel zocht na afloop naar een verklaring voor het zwakke optre den in de eerste helft. „Ik had ge kozen voor dezelfde tactiek als vo rige week tegen Pelikaan (1-1), maar het middenveld stond nu te kort op de verdediging en te ver weg van de aanvallers. Na rust speelden we verder van ons eigen doelgebied en sloten de linies be ter op elkaar aan." Van den Hemel was zichtbaar opgelucht met de eerste thuiszege. „We hebben ge lukkig weer eens wat te vieren. Het was belangrijk dat we deze wedstrijd wonnen, want anders hadden we zo goed als zeker een verloren seizoen gespeeld." De kentering in het spel van Zaamslag kwam met name door het doorschuiven van Leijte, die naast Joris Rademakers in het cen trum van de verdediging aan de wedstrijd begon, naar het midden veld. Die situatie ontstond na het uitvallen van Jordy Bakker (mi graine) vlak na rust. Invaller Mei vin Rijckaert ging centraal achter in spelen. „Jordy en ik zijn van na ture aanvallers. Omdat Michiel verdedigende middenvelder werd, kon ik aanvallender gaan spelen. Dat ligt me veel beter", zei De Fouw later. Met Leijte op het middenveld ontstond er bij Zaam slag ook meer diepgang. Zo was het geen toeval dat hij bij beide doelpunten was betrokken. Ook Peter Dieleman werd veel be ter benut. Hij liet zien tot de bes te spitsen in de eerste klasse te be horen. In de eerste helft moest de aanvaller zelf zijn kansen creëren. Victoria'o3-HW'24 1-2: HW'24 deed goede zaken in de strijd om het kampioenschap. Victoria'03 werd verslagen, terwijl Unitas'30 niet verder kwam dan 0-0 tegen Rood Wit W. Het verschil tussen de twee teams is nu vier punten. Het ging allemaal niet gemak kelijk, maar toch trok de ploeg van Luc Audenaerdt aan het langste eind. Na een dekkingsfout in de defensie van Victoria'03 kon Evert van de Berg vrij inkoppen, wat resulteerde in de 0-1 bij rust. De Zeeuws-Vlamingen hadden de -overhand, maar drukten dit niet uit in meer doelpunten. Na de pauze boden de Brabanders meer tegenstand. Toch was het HW'24 dat de voorsprong uitbreidde via Jari Vyaene. Tien minuten voor tijd deed Jerom Hermus nog wat terug. De thuisploeg kreeg nog wel wat kansjes, maar HW'24 hield stand. Philippine-Luctor'88 0-0: Luc tor'88 stond gehavend aan de start in de wedstrijd tegen Philip pine. Des te knapper was het dat de ploeg relatief makkelijk over eind bleef. De thuisploeg kreeg een aantal spaarzame mogelijkhe den, maar de Zuid-Bevelandse muur kon niet omver worden ge trokken. Randy Lauret was er het dichtste bij. Hij schampte in de eerste helft de buitenkant van de paal. Luctor'88 zette hier niets te genover. Bijkomende tegenvaller voor Phi lippine was het uitvallen van Nick Claassen. In een uiterste po ging om aan de bal te komen, kwam hij verkeerd op zijn arm te recht. Claassen moest direct naar het ziekenhuis. Daar bleek zijn arm uit de kom te zijn. Hontenisse-Alliance 3-5: Voor de pauze was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Alliance ging met een 4-0-voorsprong de rust in. Wes ley Smits was met een onverval ste hattrick de grote man bij Alli ance. Anwar Tarfit maakte het kwartet compleet. Ook in de twee de helft vond Smits het net. Vanaf dat moment lieten de bezoekers de teugels vieren en scoorde Hon- tenisse nog driemaal. Twee keer Tom Rijk en eenmaal Kris van Meele bepaalden de eindstand op 3-5- Aardenburg-Kruisland 0-5: Een eigenaardig tafereel voltrok zich op het Burgemeester van Dongen sportpark in Aardenburg. De wed strijd begon later, omdat de scheidsrechter niet kwam opda gen. Bij de zoektocht naar een ver vanger kwamen beide teams uit op de buschauffeur van Kruis land. Hij was de enige aanwezige die de gewenste papieren in zijn bezit had. Na een vertraging van een half uur kon er afgetrapt worden. Aar denburg had geen antwoord op het fysieke spel van Kruisland. De bezoekers hanteerden veelal de lange bal en bleken uiterst effec tief De ploeg scoorde vijf keer. Aardenburg miste, zoals al vaker dit seizoen, een aantal doelrijpe mogelijkheden. T door Mitchell Minnaard GOES - Bij hoofdklasser Goes leek een gelijkspel tien minuten voor tijd nog een utopie. De Bevelan ders keken gistermiddag in de wed strijd tegen De Dijk tegen een 1-2-achterstand aan, terwijl Frits Paap het veld moest verlaten na een (onterechte) rode kaart. Toch kon de getergde aanvaller Tom de Bonte vlak voor tijd nog met een doelpunt belangrijk zijn voor zijn ploeg: 2-2. Goes - De Dijk 2-2 (1-1). 4. Tim Ruder 0-1, 5. Raymond Wolff 1-1, 74. Tim Ruder 1-2, 86. Tom de Bonte 2-2. Scheidsrechter P.G.J. Coppens (Nijmegen). Gele kaart: Menancio Weeda (Goes). Mos- thapha El Aamrani, Alje Witten- burg en Said Bentohami (allen De Dijk). Rode kaart: Frits Paap (Goes). Aantal toeschouwers: 130. Goes: Matthew Lentink; Shannon Braafhart, Thijs van den Dries (77. Ray Kroon), Menancio Weeda, Roycel James; Raymond Wolff, Frits Paap, Dangelo Martien, Jona than Constansia; Tom de Bonte, Si nan Coban (74. Mahboeb Rahimi). Zaamslag recht na rust de rug door Aector Dooms Zaamslag-Zuidland 2-1 (0-0). 63. Mario de Fouw 1-0, 65. Jeffrey Duinstee 1-1, 77. Ivo Verstraeten 2-1. Scheidsrechter I. Roeland (Sl- eeuwijk). Gele kaart Joris Radema kers, Peter Dieleman (Zaamslag), Frank Molendijk, Carlyson Bazoer (Zuidland). Aantal toeschouwers: 150. Zaamslag: Mitchell Braafhart; Mai- kel Krans, Joris Rademakers, Michiel Leijte, Mare de Haas; Ivo Verstraeten, Mario de Fouw, Jordy Bakker (47. Meivin Rijckaert), Koen Post; Wesley Dieleman (60. Jorin Missu), Peter Dieleman. door Len Wolters MIDDELBURG - HW'24 is in de der de klasse A van het zondagvoetbal twee punten uitgelopen op naaste achtervolger Unitas'30. De Hulsten aren wonnen met 1-2 bij Victo- ria'03, terwijl Unitas'30 niet verder kwam dan een gelijkspel bij Rood Wit W. Luctor'88 hield knap stand bij Phillipine: 0-0. Jari Vyaene, hier op een archieffoto aan de bal, maakte het tweede doel punt voor HW'24 foto )zaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62