Specialist Mallie zorgt voor zege Vlissingen Kloetinge doet zichzelf tekort Eigen doelpunt Bax kost Terneuzen punt SPORT 31 Jos de Wilde blijft langer bij Hoofdplaat se wuifde de schreeuw om een strafschop weg, maar de rode stre pen op het lichaam van De Groo- te lieten na afloop aan duidelijk heid niets te wensen over. Nadat Zwaluwen bij een corner nog een keer dicht bij de t-i was geweest, stelde Clinckemaillie de zege veilig. Assistent Ramcharan vlagde niet toen de aanvaller bui tenspel leek te staan, waarna het een koud kunstje was om er 2-0 van te maken. De achtste overwinning was daar mee binnen, net als de kopposi tie. Het verschil met de achtervol- Vlissingen kreeg de rode loper niet zomaar uitgerold door Moer se Boys. De weinige kansen die de Walchenaren in de eerste helft creëerden, werden om zeep gehol pen. Zo miste Abdoe Abdenbi voor open doel. Mallie zette zijn ploeg alsnog op een i-o-voor- sprong. Zijn vrije trap was on houdbaar voor de Brabantse doel man. Na de pauze kwam Vlissingen be ter voor de dag. Kansen werden echter niet benut - Randy de Dreu raakte de paal - en dat kwam Vlissingen duur te staan. Rudo Gommers kopte vijf minu ten voor tijd raak uit een corner: 1-1. Mallie werd uiteindelijk matchwinnaar, door in blessure tijd opnieuw een vrije trap tegen de touwen te schieten. Trainer Ruud Pennings was kri tisch. „We speelden in de eerste helft in de tweede versnelling. Dan red je het niet tegen Moerse Boys." De trainer miste Khalid el Khattach, die zaterdag gebles seerd raakte bij een zaalvoetbal wedstrijd van Groene Ster. Pen nings kan er niet wakker van lig gen. „Groene Ster en Vlissingen houden rekening met elkaar. Met deze selectie kan ik zo'n blessure gewoon opvangen. Dat spelers én voor Vlissingen én in de zaal spe len, vind ik een win-winsituatie." gers is echter minimaal. Hoek krijgt na de winterstop wel de kans om de voorsprong uit te bou wen, met achtereenvolgens Oran je Wit, Heinenoord en Stedoco als tegenstanders. Dan zal ook dui delijk worden of de topklasse een reëel doel is voor de dorpsclub. MIDDELBURG - Jos de Wilde is ook volgend seizoen trainer van Hoofdplaat. De oefenmeester heeft zijn overeenkomst bij de zondag-vijfdeklasser met één jaar verlengd. De Wilde is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig bij Hoofdplaat. Het afgelopen sei zoen was hij actief als trainer bij Breskens en Terhole. Adil Fertoute vertrekt aan het einde van dit voetbalseizoen bij Tholense Boys. De trainer is aan zijn eerste jaar bezig bij de zater dag-tweedeklasser, die zaterdag een klinkende 6-2-overwinning behaalde op Dauwendaele. Na een moeilijke start pakte Tholen se Boys negen punten uit de laat ste vijf duels. Voor Fertoute is Tholense Boys de vierde club die hij onder zijn hoede heeft. Eerder had hij de leiding bij Hansweert- se Boys, Robur en Heinkenszand. Van der Schee baalde - begrijpe lijk - van de afsluitende remise. In de eerste helft verzamelde Kloe tinge immers vijf opgelegde kan sen, waarvan er echter slechts ééntje werd benut. Na een klein kwartier rondde Jason Tjien Fooh een pass van Remco van Tiggele doeltreffend af. Door een veel mindere tweede helft werd Tjien Fooh niet voor de derde week op rij de matchwinnaar. Halverwege de competitie staat Kloetinge op de tiende plaats met tien punten achterstand op koplo per Hoek. Met een overwinning in Vlaardingen was de aansluiting met de middenmoot bewerkstel ligd, nu is de marge met nummer elf slechts een punt. En die num mer elf ('s-Gravenzande) heeft nog een wedstrijd tegoed. Doelman Jaco van der Schee, on geslagen sinds zijn rentree, reken de voor dat Kloetinge er stukken florissanter voor had kunnen staan. „Tegengoals in blessuretijd, we hebben wedstrijden met tien man gespeeld; er zat meer in. We zijn zoekende geweest naar hoe we moesten spelen, maar daar zijn we nu uit. Na de winterstop verwacht ik dat we progressie zul len boeken." Vooral voorin was Kloetinge zoe kende. Trainer Diederik Hiensch heeft nu gekozen voor een sys teem met twee centrale aanval lers en twee snelle flanken. Daar bij is Tom Blomaard, vorig sei zoen topscorer met zestien goals, het kind van de rekening gewor den. Zijn kwaliteiten komen voor al tot uiting als hij gevoed wordt vanaf de zijkanten, maar daarvoor ontbeert Kloetinge de spelers. Het aanvallende kwartet wordt in de rug gesteund door twee mid denvelders. Sinds vorige week zijn dat de breker Aart Veldhof en de meer verfijnde Remco van Tig gele. Hoewel ze beiden klein van stuk zijn, vormen ze wel een match. Vooral door het inbrengen na zes wedstrijden van Van Tigge le heeft Kloetinge aan voetbal lend vermogen gewonnen. Van Tiggele stond zaterdag aan de basis van de openingsgoal. Tien minuten later soleerde hij zelf naar een kans, die in de rebound over werd geschoten door Daan Esser. En in de tweede helft zette hij kort na de 1-1 van Mitchell Drooduin (uit een scrimmage) Bart Deprez alleen voor de keeper, maar net als in de eerste helft miste hij oog in oog met de doelman van Deltasport. Na de pauze - Deltasport-trainer Ton Pattinama noemde de eerste helft van zijn ploeg 'dramatisch' en 'te afwachtend' - schakelde de thuisploeg een tandje bij. Met op portunistisch spel kwamen er kansjes. „Maar wij deden het niet goed", vond Van der Schee. „We gingen achteruit lopen, terwijl we juist van de goal af moesten spelen." En daarmee beloonde Kloetinge zichzelf niet. SJJUUTTEHBll E K In de vierde klasse ging FC Axel op eigen veld met 2-7 onderuit te gen Moerse Boys. Derde klasse. Hilvaria-Terneu- zen 1-0: Hoewel het krachtsver schil vooraf groot werd veronder steld, deed Terneuzen nauwelijks onder voor Hilvaria. Dankzij een voorbeeldige inzet bleef Terneuzen vrij gemakkelijk overeind. Pas halverwege de twee de helft tekende de dreigende ne derlaag zich af. Silvie Bax werkte de bal toen ongelukkigerwijs in ei gen doel. De ploeg van Patrick de Meijer kreeg daarna nog wel enke le kansen, maar liet die onbenut: 1-0. Oostkapelle-RCL 1-8: Trainster Ir ma de Witte kon in dit bekerduel slechts over elf speelsters beschik ken en nadat er eentje uitviel was er geen houden meer aan. Tot de aansluitingstreffer van Inge Lug- tenburg deed Oostkapelle redelijk mee tegen topklasser RCL. Na de 1-3 viel er een speelster ge blesseerd uit en liep RCL simpel uit naar een 8-1-zege. „De winter stop is meer dan welkom, want door verschillende pijntjes is het lastig om een elftal op te stellen." MAANDAG 16 DECEMBER 2013 duel koploper Hakim Boucheta controleert de bal terwijl hij in de lucht hangt. Zwaluwen-verdediger Clint van Stee (links) wacht het vervolg af. foto Mark Neelemans door Bob Macs VLISSINGEN - Etiënne Mallie was gis teren van cruciaal belang voor VC Vlissingen in het met 2-1 gewon nen duel met Moerse Boys. De kop loper in de eerste klasse kwam maar moeizaam tot voetballen en had twee standaardsituaties nodig om de winst veilig te stellen. door Rudy Boogert VLAARDINGEN - De wedstrijd-tegen Deltasport stond zaterdag symbool voor de eerste competitiehelft die Kloetinge draaide in de hoofdklas se. Er waren kansen op meer, er wa ren kansen op minder en uiteinde lijk was de score in evenwicht. „Normaal gesproken gaat het bij Kloetinge na de winterstop altijd beter", concludeerde doelman Jaco van der Schee na het 1-1-gelijk spel. Deltasport-Kloetinge 1-1 (0-1). 14. Jason Tjien Fooh 0-1, 66. Mitchell Drooduin 1-1. Scheids rechten C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Tiemen Noordam (Del tasport), Mark Schuit (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 110. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Bert den Hamer, Ru ben Hollemans, Timo Jansen; Mark Schuit (40. Sam Biester- bosch), Remco van Tiggele, Aart Veldhof, Jason Tjien Fooh; Daan Es ser, Bart Deprez. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De vrouwen van Ter- neuzen moesten gistermiddag in hun voorlaatste wedstrijd voor de jaarwisseling opnieuw genoegen nemen met een nederlaag. De hek kensluiter in de derde klasse van het vrouwenvoetbal (zondag) ver loor in Hilvarenbeek nipt met 1-0 van Hilvaria, de nummer drie van de ranglijst. Vierde klasse. FC Axel-Moerse Boys 2-6 (1-5). Alicia Huijsman 1-0, Silke Costers 2-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61