onderuit tegen de leider: 2-1 Terneuzense Boys blijft in spoor van Dinteloord ch 30 SPORT HOOFDKLASSE B Zaamslag speelt zaterdag restant gestaakt duel Zeeuws-Vlaamse ploeg wint van Zwaluwen, mede dankzij prachtige redding van keeper Jordi de Jonghe. mms Arnemuiden-FC Axel 2-1: Colin van Koeveringe zette de koploper, op aangeven van Davy Schroe- vers, na veertien minuten op 1-0. Nick van der Velden hielp FC Axel nog voor rust aan de 1-1. Bas- tiaan Grootjans bezorgde Arne muiden, na een afgeslagen vrije trap, opnieuw een voorsprong. FC Axel was daarna dicht bij de 2-2, maar een inzet werd van de Arne- muiden-doellijn gehaald. Via Jas per Pruijssers (schot onderkant lat) kreeg Arnemuiden nog een grote kans. Spui-VCK 0-3: Het duel begon een kwartier later omdat VCK de spelerspassen was vergeten. In de 28e minuut kwam VCK via Julian van der Meulen op 0-1 en in bles suretijd van de eerste helft maak te Luc Martens er 0-2 van. De ver diende zege kreeg in de 74e mi nuut, met de 0-3 van Martens, nog meer gestalte. Hekkensluiter Spui (acht punten) blijft zo in de hoek waar de klappen vallen. Oüsïkapelle-Walcheren 5-2 f3-1); Robin Struijk 1 -0 (eigen doelpunt), Ar jen Pattenier 2-0, Wouter Verduijn ZAAMSLAG - Het restant van het eerder gestaakte duel tussen Zaamslag en Alblasserdam wordt zaterdag gespeeld. Zaamslag heeft nog twintig minuten om een 2-1- achterstand tegen Alblasserdam weg te werken. De wedstrijd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal werd 2 no vember gestaakt, omdat scheids rechter Richard van de Rest conti nu werd beledigd door supporters van Alblasserdam. Het restant van twintig minuten wordt nu za terdag uitgespeeld. Het duel begint om half drie en staat onder leiding van scheids rechter Harold van de Ketterij, die 9 november het duel tussen Rijs- oord-Heerjansdam staakte. Zaamslag staat met tien punten uit twaalf duels op de voorlaatste plaats in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. hoek - Wat als hij de andere hoek had gekozen? Dan was alles en ie dereen bij Hoek waarschijnlijk met een ander gevoel de winter stop ingegaan. Maar Jordi de Jong he koos zaterdag ruim een kwar tier voor tijd de goede hoek en ranselde de strafschop van Zwalu wen-middenvelder Jesper Gudde uit de bovenhoek. De i-o-voor- sprong bleef daardoor op het sco rebord en kon in de slotfase nog worden uitgebouwd: 2-0. De twee treffers kwamen op naam van Guillaume Clinckemail- lie, één uit een strafschop en één nadat de Belg op het randje van buitenspel een vrije doorgang had gekregen. Dat beide doelpun ten in de tweede helft vielen, was KARAKTERISTIEK geen toeval. Hoek was in het duel met de directe concurrent lange tijd niet zichzelf. Dat was vooral de verdienste van Zwaluwen, dat in de eerste 45 minuten overtui gender voetbalde. Achter alles zat een gedachte, iedereen deed mee en dat kon van Hoek niet gezegd worden. Pas na een kwartier werd de thuisploeg voor het eerst drei gend en daarna werd nog maar eens duidelijk dat Hoek ook een ploeg is die soms weinig nodig heeft. Want Zwaluwen mocht dan mooi voetbal laten zien zonder echt dreigend te worden, de beste kan sen waren voor Hoek. Birgen Mar tens krulde de bal op de lat, Nick de Groote stuitte op doelman Nic ky Sanders. Na de rust stond er een heel ander Hoek op het veld. Kenny Verhoene gooide er een zeldzame donderspeech uit en bracht aanvaller Kyle Doesburg in voor centrale verdediger Giovanni Siereveld. „Dat was vooral om de tegenstander te verrassen", zei de trainer. „Voor de spelers was het op het veld ook duidelijker zo, met Kyle als diepste spits en Guillaume als echte 'io'." Hoek liet een ander gezicht zien, raakte soms wat gefrustreerd door het warrige werk van assis tent-scheidsrechter Ramcharan, maar brak al na tien minuten de ban. Doesburg kopte aan de eer ste paal een vrije trap van Tho mas van den Houten strak bin nen, maar scheidsrechter Jobse had al gefloten voor een overtre ding op Gert-Jan van Leiden. Clin ckemaillie benutte de strafschop: 1-0. „Het was een vreemd mo ment", zei Verhoene. „Hij moet gewoon eerst het voordeel afwach- - -SP'fedÉifeff ten. Stel dat Guillaume die straf schop mist. Dan krijg je weer een heel andere wedstrijd." Jobse had tot dat moment nog geen gele kaart gegeven, maar toverde die vanaf de eerste penal ty zeven keer uit zijn borstzakje. Eén keer ging de kaart naar Lio nel Fitsch, na het neerleggen van Bradley El Idrissi. Die overtreding leverde Zwaluwen een strafschop en een uitgelezen kans op de ge lijkmaker op. Maar dankzij de sa ve van De Jonghe bleef het even wicht in de stand uit. Een rode kaart bleef uit, maar die had Jobse ook makkelijk kunnen geven. Tien minuten voor tijd was De Groote eerder bij de bal dan doelman Sanders, die niet de bal maar wel het lichaam van de Belgische aanvaller vol raakte. Job- GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 0-1: Het GPC van trainer Mi chel Leonhart werd in de eerste helft op instelling afgetroefd door de mannen van Alexander van Keulen. Na twintig minuten leid de een inworp van GPC tot de eni ge treffer. GPC leed onnodig bal verlies waarna de bal voor het doel belandde en door Ruben de Haas tot goal werd gepromoveerd. Voor rust hield GPC-doelman Max Leijer de bezoekers tot twee keer toe van de 0-2 af. In de twee de helft waren de meeste kansen voor GPC, maar Robin de Pagter (2x), Ricardo de Nooijer en Jesper de Vlieger kwamen niet tot sco ren. Tholense Boys-Dauwendaele 6-2: Op een belabberd veld hiel pen eigen goals van Kevin Ouwer- kerk en Guus Toornstra Tholense Boys in het zadel. De bezoekers kwamen door toedoen van de thuisploeg nauwelijks aan voetbal len toe. Via Matthijs van Stee, Koen Nieuwkoop en weer Van Stee werd het 5-0. Door goals van Stefan Joosse en Peter van Gorsel kwam Dauwendaele terug tot 5-2, maar het slotakkoord was via Joey Deurloo van Tholense Boys. SSV65-VVC68 3-1: Erik Jansen zette SSV65 in de eerste helft met twee goals op 2-0. Richard Schouten hielp zijn ploeg in de tweede helft aan de 3-0. Gijs Adriaansen scoorde daarna nog wel tegen, maar SSV65 kwam on danks dat de ploeg zelf slordig met alle kansen omging niet meer in de problemen. Serooskerke-Duiveland 2-0: Alex Jobse schoot Serooskerke tegen een gehavend Duiveland in de tiende minuut naar de 1-0. In de 52e minuut kregen de Oosterlan- ders een grote kans op de 1-1, maar doelman Jordi Suurmond redde op de inzet van Tabesh Os- manie. Vijf minuten later gooide Alex de Visser met de 2-0 het duel op slot. Dinteloord-MZVC 3-0: Dinte loord speelde niet groots, maar de koploper kwam tegen de hekken sluiter geen moment in de proble men. Wessel Verschuren, Jorik Mijnhijmer en Brandon Schip- pers zetten voor rust de eind stand al op het scorebord: 3-0. Bruse Boys-De Fendert 1-1: Bru- se Boys verspeelde onnodig twee punten. Uit een vrije trap van Mats Willemse kopte Robin Meer- tens 'Bru' na twaalf minuten naar de 1-0. Via Domenique van den Berge en Dennis Hoep had de Duivelandse ploeg voor rust het duel al op slot moeten gooien. In de zeventigste minuut maakte Co lin Schilperoord uit een van de spaarzame kansen de 1-1. Zwaluwe-De Meeuwen 2-0: In een niet al te beste maar gelijk op gaande wedstrijd creëerden beide ploegen voor rust nauwelijks iets. In de tweede helft leken de teams op weg naar een doelpuntloze eindstand, maar in de laatste vijf minuten sloeg Zwaluwe alsnog toe. Eerst profiteerde Janick Vos van knullig balverlies bij De Meeuwen en daarna maakte Joey Konings handig gebruik van de ruimte die hij kreeg: 2-0. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Arnemuiden is in de derde klasse A 'herbstmeister' ge worden. De ploeg van Carlos de Jonge boekte een zwaarbevochten 2-1-zege op FC Axel en profiteerde van de 2-1-zege van MZC'11 bij Nieuwdorp. Spui ging op eigen veld onderuit tegen VCK (0-3). 3-0 en 4-1, Mark van der Eijk 3-1, Tim Smulders 4-2, Robbie de Nooijer 5-2. De Noormannen-DFS 4-1 (2-1): Dylan Maljers 1-0, 2-1, 3-1 en 4-1, Or lando Brito Monteiro 1 - (strafschop). Veere-Domburg 2-1 (1-0): Robin de Rijke 1 -0 en 2-0, Martijn Minderhoud 2-1. Nieuwland-Heinkenszand 2-1 (1-1): André Goedhart 1-0, Rens Baas 1-1, Dennis van Belzen 2-1. Nieuwdorp-MZC'11 1-2 (0-1): Mar tijn van Grunsven 0-1, Ruud la Grand 1-1, Ramon Janson 1-2. Hoek na enerverend door Barry van der Hooft Hoek-Zwaluwen 2-0 (0-0). 55. Guillaume Clinckemaillie 1-0 (straf schop), 86. Guillaume Clinckemail lie 2-0. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: Thomas van den Houten, Lionel Fitsch, Gert-Jan van Leiden (allen Hoek), Edwin van Bueren, Marlon Oranje, Frank Stienstra, Adair Veiga Lopes (allen Zwaluwen), Aantal toeschou wers: 700. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch, Giovanni Siere- veld (46. Kyle Doesburg), Thomas van den Houten; Birgen Martens, Gert-Jan van Leiden, Reguillo Van- depitte, Hakim Boucheta (75. Ibra him Eryürük); Nick de Groote (88. Thomas van Renterghem)'en Guil laume Clinckemaillie. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Tholense Boys gaat, na een 6-2-zege op Dauwendaele in de tweede klasse van het zater dagvoetbal met een goed gevoel de winterstop in. Koploper Dinte loord boekte tegen MZVC (3-0) de dertiende seizoenszege. Terneuzen se Boys, dat met 1 -0 won bij GPC Vlissingen, staat met acht verlies- punten meer tweede. 9 Terneuzense Boys boekt tegen GPC de negende zege van het seizoen. Ruben de Haas is matchwinnaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60