ftBBiJKHBR Boogschuttershof Latvian Voices in Kapelle Ontvang 10,- /mnd korting op elk extra abonnement 18 ZEELAND Voorpremière film Enough Said kpn zeeland in de vorige eeuw Het Middelburgs Theater voert in de kerstvakantie tien keer de minimusical Wintersprookje op in het Minitheater. kpn winkel kpn.com 0800 0115 Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Yerseke kent een van de oudste boogschuttersgil- des van het land. Ge noemd naar de schutspa troon van de boogschutters, voert Sint Sebastiaan trots '1624' op de gevel van het clubgebouw. De raad kaan van de vorige week toont het Schuttershof in Yerseke. De straat naam is een verwijzing naar de eeuwenoude vereniging, weet ook J. Cornelissen uit Yerseke te mel den. „Yerseke was vanouds een (betrekkelijk klein) landbouwdorp- je- Dat verandert als vooral na 1870 de oestercultuur tot bloei komt. Daar zijn veel arbeidskrachten bij nodig. Die moeten ook gehuisvest worden. Tussen het dorp Yerseke en de Oosterscheldedijk, waar haven en oesterputten komen, ligt nog open land. Die grond was voor een deel eigendom van het oude schutters gilde St. Sebastiaan. In 1875 verpacht het gilde een deel van die grond voor de bouw van een hele rij eenvoudige woningen: zie de linkerkant van de straat. De ze straat wordt het Schuttershof ge noemd. Dit 'oude' Schuttershof heeft onge veer een eeuw bestaan. Samen met andere straten is het gesloopt en vervangen door hedendaagse MIDDELBURG - Voor het eerst in zijn bestaan brengt het Middel burgs Theater met Wintersprookje een speciale kerstproductie ge schikt voor de hele familie. Het verhaal is gebaseerd op A Win ters Tale van William Shakespea re. „Maar wel met een heel vette knipoog hoor", zegt regisseur Ron Thiry. In zijn zoektocht naar een mogelijke bewerking van dit niet zo bekende Shakespeare-stuk stuitte hij op de versie die Sytze Schalk vorig jaar maakte voor het M-Lab, een musicalgezelschap in Amsterdam. „Het duurde even voor de zaak rond was, want het M-Lab wor stelde op dat moment met onze kerheid over het eigen voortbe staan en had bovendien geen erva ring met een verzoek om opvoe ringsrechten en de mogelijkheid tot bewerken", memoreert Thiry. nieuwbouw. Wèl is één van de 'nieuwe' straten weer Schuttershof genoemd." Het bleek een vrij pittige raad- kaart. Lang niet alle inzenders had den het bij het rechte eind. Er is dan ook sindsdien veel veranderd in Yerseke. Op de foto is de 51-me- ter hoge toren van de Hervormde Kerk nog te zien. De uit de middel eeuwen daterende kerk en de iets jongere toren werden in de begin dagen van de Tweede Wereldoor log in puin geschoten. F. Zoeteweij uit Yerseke schrijft: „In de loop der jaren is dit aan zicht heel sterk veranderd. Het huis links vooraan was rond 1950 een winkeltje waar men kruide nierswaren en petroleum kon ko pen en jaren later stond er een benzinepomp en het huis rechts daar woonde aannemer Bruijnzeel en dan rechts verder de straat in was de kuiperij van de gebroeders van Es. Naast de kuiperij was het kruidenierswinkeltje van Marie Daane waar ik elke week een paar boodschappen moest halen van mijn moeder want zij was van on ze kerk zo ging dat, ik ben van 1943 en was in die tijd 12 jaar." KAPELLE - Het Letse a-capellakoor Latvian Voices zingt vanavond in de Hervormde Kerk in Kapelle. Het ensemble won vorig jaar in Cincinnati de wereldtitel in de ca tegorie vrouwelijke kamerkoren. Latvian Voices bestaat pas vier jaar. Eind 2009 werden de zeven net aan het conservatorium afge stuurde Letse zangeressen uitge nodigd om enkele concerten in Duitsland te verzorgen. Dat werd zo'n succes, dat ze verder gingen als Latvian Voices. Het ensemble treedt inmiddels over de hele we reld op. Momenteel maakt het een tournee door Nederland. Het repertoire is breed, met hoog tepunten uit de Renaissance en de Barok, maar ook met uitstapjes naar pop en jazz. In deze tijd ont breekt kerstrepertoire zeker niet. Het concert in Kapelle begint van avond om 19.30 uur. Uiteindelijk kreeg hij alle vrijheid de musical op te voeren en tevens de beschikking over de muziek van Jan Groenteman. Wintersprookje is geen specifiek kerstverhaal en speelt zich zelfs niet nadrukkelijk afin de winter. „Het betreft echter wel een ver haal om op een lange wintera vond te vertellen en het draait om thema's die met Kerstmis te ma ken hebben: afgunst, leiderschap, liefde, vergeving en zorg om een kind. Het is een geestig verhaal over liefde en vriendschap, die uit eindelijk overwinnen", laat de re gisseur weten. Van de oorspronkelijk versie wordt nogal eens een opmerkelij ke regie-aanwijzing van Shakespe are aangehaald: 'Exit, achtervolgd TERNEUZEN - De film Enough Said, met James Gandolfini en Julia Louis-Dreyfus, is vandaag en mor gen als voorpremière te zien bij Film by the Sea door het Jaar. De voorstellingen zijn vandaag om 20.00 uur in CineCity Terneuzen en morgen (14.00 en 19.30 uur) in CineCity Vlissingen. De op brengst van de kaartverkoop van dinsdag is voor Serious Request. /mnd* Met FamilieVoordeel Korting op elk extra mobiel abonnement op hetzelfde adres Een mobiel abonnement is er al vanaf 17,50/mnd Ook in combinatie met Sim Only, Tablet of Hi-abonnement Alles-in-1 Mobiel Standaard 2000 MB Onbeperkt bellen en sms'en Gratis LG G2 Shakespeare met een vette knipoog door Ali Pankow De winnaars van deze week zijn: Jan Lamper uit Goes, J. de Rooij uit Yerseke en Suzan Beun uit Oostburg. Reno IKftóKKK. ulll 11.00 AM tto» Wednesday, Aug 7 doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58