Puber ZEEUWS-VLAANDEREN Haastige kerstmannen Werkgroep onderzoekt efficiënter gebruik van zwembaden in Terneuzen en inzet van vrijwilligers in Zaamslag en Koewacht. SP Hulst vraagt om wijkagenten almanak www.pzc.nl/columns We kopen graag, maar soms is weggeven beter Lees de bijdragen van uw favoriete PZC-columnist terneuzen - De bezoekers van zwembaden in de gemeente Ter neuzen moeten rekening houden met verdere bezuinigingsmaatre gelen. De gebruikers worden daar nauw bij betrokken. Ze nemen zit ting in een werkgroep die door sportwethouder Pim Broekhuy- sen in het leven is geroepen. Na de ingrijpende renovatie van de openluchtbaden in Koewacht, Axel, Sas van Gent en Zaamslag, waarmee ruim twee miljoen ge moeid was, braken prompt slech tere tijden aan. De duikplanken moesten weg (het toezicht op het gebruik daarvan was te duur) en vervolgens werd ook een voor Ne derland nieuw systeem ingevoerd om de vijf openluchtbaden (ook dat in Terneuzen) bij slecht weer simpelweg dicht te houden. Dat werd en wordt bepaald door de weersverwachting. Volgens Broek- huysen heeft dat dit eerste sei zoen doeltreffend gewerkt. „Het was onze bedoeling met die slecht weer-sluiting 70.000 euro uit te sparen, maar daar schieten we waarschijnlijk overheen. En, ook belangrijk: het heeft absoluut niet geleid tot klachten van zwem mers. Trouwens, het systeem blijkt een voorbeeld voor gemeen ten elders in het land. Die vinden het een vondst." Door de slecht weer-regeling wordt bespaard op personeels- én energiekosten. Maar volgens Broekhuysen moet er meer gebeu ren. „Ik moet voor volgend jaar en de jaren daarop verder bezuini gen. Dan heb je het over anderhal ve ton voor 2014 en volgende ja ren. Daarom is er die werkgroep met belanghebbenden. De baden moeten simpelweg efficiënter worden gebruikt; er moet slim mer worden omgesprongen met het water. Het kan niet zo zijn dat vijf duikverenigingen vijf avon den claimen in de baden. Dat moet beter op elkaar worden afge stemd. Ook de zwemverenigin gen moeten het gebruik beter af stemmen. Dat scheelt ons perso neelskosten en allerlei andere kos tenposten." Eén van de maatrege len is een beperkingen van het vrij zwemmen voor gemeen te-ambtenaren in het overdekte bad in sportcomplex De Vliegen de Vaart in Terneuzen. Broekhuy sen: „Die maatregel is op zich niet zo ingrijpend, want het gaat om een uurtje in de week. Ze kunnen wel terecht tijdens de recrea- tie-zwemuren." Volgens de wet houder wordt ook onderzocht of de kassa en andere werkzaamhe den in de openluchtbaden in met name Zaamslag en Koewacht kun nen worden beheerd door vrijwil ligers uit het dorp. „Daarover zijn we met de dorpsraden in gesprek en dat verloopt allemaal erg hoop vol. Ik denk dat dat lukt." HULST - Bijna alle Zeeuwse ge meenten beschikken over wijka genten. Het zijn er 19 in totaal. Fractievoorzitter Mildred van der Poorten van de SP in Hulst wil van burgemeester en wethouders weten waarom Hulst als enige Zeeuwse gemeente nog niet over wijkagenten beschikt. Volgens de wettelijke regels zou Hulst er vijf moeten hebben. Ze wijst in een toelichting op de verzuchting van voorzitter Pieter van Vollenhoven van de Stichting Maatschappij en Veiligheid dat het aantal wijkagen ten 'bedroevend' is. Guus is een puber van 15 met onver zadigbare eetlust. Uitjes met zijn ouders vindt Guus niet interessant meer. Hij gaat liever iets onderne men met zijn vrienden. Af en toe proberen ze hem toch over te halen om iets met het hele gezin te ondernemen. Zoals laatst, toen va der hem probeerde enthousiast te maken voor de open dag van Amels en Damen in Vlissingen. Guus wilde wel even naar de advertentie in de krant kijken. Tot grote vreugde van vader leek het Guus wel wat. „Er zijn vast veel lekkere hapjes" zei hij, toen hij in de krant zag staan: 'Zou jij graag eens een kijkje nemen in de keuken van CONSUMENT Opnieuw bezuinigen op baden door Wout Bareman Columns Maandag Woensdag Vrl|dag Ë&3- Zaterdag/zondag trc*t ;»i «tc zeotU» HULST - Bijna zestig kerstmannen en -vrouwen stonden zaterdagavond bij de basiliek van Hulst aan de start voor de eerste editie van de Kerstmannenrace. De evenemen tencommissie Hulst Vestingstad bedacht de run als onder deel van de kerstmarkt nieuwe stijl op de Markt. De mees te deelnemers hielden zich aan de dresscode van een rood-wit pak. Het traject van ruim 800 meter liep via de SteenstraatVismarkt over de brug bij de Nieuwe Bier kaai via taverne de Meerpaal weer naar de Markt. Jur Ber tram kwam als eerste over de finish. De elegante kerst vrouwtjes Eva en Saïda werden door de 'echte kerstman' als mooiste deelnemers aangewezen, foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl MAANDAG 16 december 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53