KEUKEN OUTLET WINKEL Consternatie na brand in appartement Gasthuis Popular FM maakt bezwaar tegen zendmachtiging Origineel FM Kerstmannenloop levert 750 euro op I Sea Sound Singers is beste koor 16 BEVELANDEN en THOLEN Voetjesactie ZEEUWSE KLIPPER Bijna honderdjarige klipper heeft vrijwilligers en 'vrienden' nodig om schip in de vaart te houden. EP kapelle - De politie en de ge meente houden woensdag in Ka pelle en Wemeldinge een voetjes actie om de 'gelegenheidsdiefstal len' te verminderen. Bij inbraakge- voelige situaties wordt een 'voet je' achtergelaten; een flyer in de vorm van een voetafdruk met in braakpreventietips. De brand brak even na half twaalf 's ochtends door nog onbekende oorzaak uit in de keuken van de woning. Omdat het om een bin nenbrand in een appartementen complex ging, werd direct opge schaald naar middelbrand. Dat be tekent dat hulpdiensten met groot materiaal uitrukken. De ve le hulpverleningsvoertuigen in de straat en fikse rookontwikkeling zorgden voor behoorlijke conster natie. De bewoonster kon haar woning tijdig verlaten. Na onge veer twintig minuten was de brand onder controle. Zorgcen trum Gasthuis bestaat uit een ver zorgingshuis, waar zo'n negentig ouderen wonen in appartemen ten voor zelfstandig wonende ouderen. GOES - In de kombuis van de Avontuur hangt een geur van lak- verf. Het roer leunt tegen een ta fel en glimt als nieuw. De twee mast zeilklipper ligt op zijn vaste stek aan de Houtkade in het Goe- se havenindustriegebied, voor het jaarlijkse winteronderhoud. Avontuur wordt op 26 maart (een datum die is geprikt omdat op die dag in 1914 de eerste meetbrief is afgegeven) volgend jaar 100, en hoe ouder een schip, hoe meer werk eraan is. Stichting Zeeuwse Klipper Avontuur heeft er de han den vol aan. Maar voor het stich tingsbestuur staat vast dat het eeuwfeest gevierd moet worden, al is nog niet helemaal duidelijk hoe. „In elk geval met een promo tievaartocht", zegt voorzitter Jan Dieleman. „Maar dan moet het schip er nog wel ietsje beter uit komen te zien." Er is op dit moment sprake van wat achterstallig onderhoud, pro bleem is echter dat de groep van zo'n 45 vrijwilligers vergrijst. „We hebben bijvoorbeeld een las ser van in de tachtig", zegt Diele man. „Die mensen weten veel van zo'n schip, maar na een paar uur werken is het wel op." De stichting heeft dus behoefte aan nieuwe mensen. „Je hoeft niet eens per se iets met boten of varen te hebben, ook cateraars, matrozen en schilders zijn wel kom", zegt Adrie Koppejan. Hij stelde enkele jaren geleden samen met Dennis Helmich de hele ge schiedenis van de vier overgeble ven Zeeuwse klippers, waaronder Avontuur, te boek. Het vinden van vrijwilligers is lastig, zeker omdat mensen steeds langer (moeten) werken. WW'ers of mensen die gedeeltelijk zijn afge keurd komen bijvoorbeeld wel in aanmerking, danwel voor de on- derhoudsgroep (elke maandag) of We hebben bijvoorbeeld een lasser van in de tachtig de varende groep (schippers en eerste en tweede matroos moeten rekening houden met ongeveer zestig dagen inzetbaarheid per jaar). Naast mensen is er ook geld no dig. De mogelijkheden voor subsi die worden minder en hoewel de Avontuur te huur is en regelmatig door particulieren en bedrijven wordt geboekt, gaan die inkom sten volledig op aan het onder houd. Ze zijn dus niet genoeg om de vol ledige kosten te dekken. „We zijn een commercieel bedrijf en vallen onder de beroepsvaart, we moe ten aan alle eisen die daar bijho ren voldoen", weet vrijwilliger Jaap Spaans. „Alles is gecertifi ceerd." Daarnaast merkt ook Avontuur de crisis, met name het aantal bedrijfsboekingen loopt te rug, zegt Spaans. „Dat merken we." Om extra inkomsten te gene reren, is recent de mogelijkheid in het leven geroepen om 'Vriend van Avontuur' te worden. Voor een bijdrage van 30 euro per jaar (inclusief gratis vaartocht a 22,50) kan Avontuur in de vaart worden gehouden. Want het spreekwoord 'de boot missen', dat wil het stichtingsbestuur als het even kan geen werkelijkheid zien worden. DE AVONTUUR Origineel FM zendt al drie jaar uit via de ether en krijgt daarvoor subsidie van de gemeenten Goes, Borsele en Kapelle. Een gemeente is verplicht een lokale radiozen der te bekostigen, mits die aan de voorwaarden van het Commissa riaat voor de Media voldoet. Dat houdt onder meer in dat er een zogeheten Programma Beleidsbe palend Orgaan (PBO) moet zijn. Popular FM wil ook graag in aan merking komen voor een zend machtiging, maar erkent in het be zwaarschrift dat het nog ont breekt aan een PBO. Wel wordt dat momenteel gevormd, maar Po pular zegt niet op de hoogte te zijn van de aanvraag van Stich ting Radio Midden-Zeeland (voor een nieuwe periode van vijf jaar) en de datum waarop een aanvraag binnen moet zijn bij gemeente en Commissariaat voor de Media. Po pular FM vindt dat de plannen die het platform heeft te snel ter zijde zijn geschoven en betwijfelt of Origineel FM wel aan alle voor waarden voldoet. Goes zou dat bo vendien niet adequaat controle ren. Ook vindt Popular FM het vreemd dat Goese commissiele den amper bekend blijken te zijn met Origineel FM. Origineel FM is in de ogen van Popular FM voor al een muziekzender en het is vol gens het platform in strijd met de Mediawet om daar positief over te adviseren (lees: te bekostigen) richting het Commissariaat voor de Media. De werkgroep had tijdens de kerstmarkt ook een kraam waar onder meer zelfgemaakte lekker nijen en kerstcadeaus werden ver kocht. Ook beginnen de sponso ren binnen te druppelen, meldt MR-ouderlid Franciëlla Chamu- leau van De Tlinnel. Het voortbe staan van de school wordt be dreigd doordat de gemeente Ka pelle de extra bekostiging van ba sisschool mogelijk wil stopzetten in 2017. Door een fout van de ge meente is de school in 1996 haar zelfstandige status verloren, waar door zij niet meer in aanmerking kwam voor ondersteuning van het Rijk. De gemeente Kapelle heeft deze verantwoordelijkheid overgenomen, maar wil daar nu vanaf. De ouder- en dorpsraad vragen om steunbetuigingen via de site. Goedkoper kan niet... leuker wel! Spoorstraat 18c 4431 NK 's-Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie wuiw.keukenoutIetwinkel.nl GOES - Een binnenbrand in een ap partement van zorgcentrum Cast huis aan de Oude Singel in Goes heeft zaterdagochtend flinke scha de aangericht. Niemand raakte ge wond. De Avontuur wil de boot niet missen door Luc Oggel GOES - Koor de Sea Sound Singers heeft zaterdagavond de eerste editie van Korenslag Goes gewonnen. In een volle Grote Kerk streden vier koren tegen elkaar, naast Sea Sound Singers waren dat Koor A58 (foto), Seaside Ren dezvous en You Name It!. Sea Sound Singers kreeg zowel de jury- als pu blieksprijs. Korenslag Goes is georganiseerd door Serviceclub Kiwanis Goes-de Bevelanden, die een evenement wilde opzetten dat veel geld oplevert voor een van de goede doelen die worden ondersteund, namelijk de Stichting Hoog vliegers in Soest. Die laat ernstig zieke en gehandicapte kinderen één dag pi loot zijn en kan dus een flink bedrag tegemoet zien. foto johan van der Heijden Voorzitter Jan Dieleman De Avontuur is in 1983 gekocht door de stichting als motorschip. Het is zoveel mogelijk in authen tieke staat gerestaureerd. Het is nog steeds een van de grootste charterschepen in de Zeeuwse wateren. De Avontuur heeft de titel 'varend monument' en is bovendien een officiële trouwlocatie. door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes neemt overhaast een besluit over de ver lenging van de zendmachtiging voor de Stichting Radio Midden Zeeland/Origineel FM. Dat stelt het vanuit Goes opererende multi mediale platform Popular FM in een bezwaarschrift aan het Goese college van burgemeester en wet houders. door Luc Oggel SCHORE - De kerstmannen sponsor loop die zaterdag is gehouden tij dens de Schoorse kerstmarkt in Schore, heeft zo'n 750 euro opge bracht. Het geld zal door de de werkgroep Behoud OBS de Tunnel worden gebruikt voor acties om de school in het dorp te redden. www.hartvoorschore.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50