Tom de Bonte haalt zijn gram Specialist Mallie zorgt voor zege Vlissingen Kwadendamme in de slotfase naast Corn Boys I 4 I I 32 SPORT TWEEDE KLASSE E Zeelandia Middelburg staat alleen op de laatste plaats na 3-1-nederlaag in Walcherse derby. Gehavend Oostkapelle verliest in beker Tom de Bonte speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen. Dat was vijf weken geleden tegen Westlandia voor trainer Gérard de Nooijer reden om hem buiten de basiself te houden. „Hij vond Sinan Coban op dat moment wat sterker", gaf De Bonte de reden voor die wijziging. „Ik wist dat ik me in de minuten die ik kreeg moest bewijzen. Vandaag speelde ik gelukkig weer negentig minu ten. De goal die ik vandaag maak te, voelde dan ook als een belo ning." Na vijf minuten kwam de thuis ploeg op achterstand. Tim Ruder kon voor de Amsterdammers bin nenschieten vanaf de linkerkant. Nog geen minuut later schoot Raymond Wolff de bal alweer in KARAKTERISTIEK het andere doel. Vanaf zo'n twin tig meter knalde de middenvelder de bal onberispelijk tegen de tou wen. In de tweede helft was het weer Ruder die De Dijk in de 74e minuut op voorsprong zette. Bij de gelijkmaker van De Bonte in de 86e minuut kwamen er wat emoties naar buiten. De doelpun tenmaker zelf had het over twee eerdere situaties waarbij hij de bal niet kreeg, terwijl hij wel vrij voor het doel stond. Dat was ook De Nooijer opgevallen. „Ik merk te dat er met name tussen Sinan en Tom wat irritaties waren", zei hij achteraf. „Het zijn twee goede aanvallers. Ze kunnen elkaar ver sterken, maar ook afzwakken. En dat laatste was vandaag het geval. Vandaar dat ik Coban ook later nog wisselde. Hij zeurde iets te veel; onder andere tegen Tom." Zonder Coban bleef De Bonte over als enige spits in een ploeg die nog maar uit tien man be stond. Tien minuten voor het ein de kreeg Frits Paap uit het niets een rode kaart. Scheidsrechter Coppens toonde hem eerst een ge le kaart, waarna hij ook de rode variant uit zijn borstzak haalde. Hij was van mening dat het Paaps tweede gele kaart van de middag was, maar die eerste werd door niemand waargenomen. Met een man minder en een 1-2-achter- stand ging Goes nog op zoek naar de gelijkmaker, die er uiteindelijk ook nog kwam. Met de winterstop voor de deur is het voor De Nooijer zaak om de •verhoudingen tussen bijvoor beeld De Bonte en Coban weer op orde te krijgen. Zaterdag staat een bekerwedstrijd tegen Peli kaan op het programma. Begin ja nuari een training en een oefen wedstrijd tegen FC Dordrecht. De Nooijer: „We zullen dan 's avonds ook vast nog wel wat onderne men met de groep. Dat is mis schien wel eventjes nodig ook. Het kost zo veel energie om die onderlinge verhoudingen tussen de spelers goed te houden, maar we hebben elkaar nog hard nodig de rest van het seizoen." De rode loper werd voor VC Vlis singen niet zomaar uitgerold door Moerse Boys. De Brabanders leg den veel fysieke strijd in het spel. De weinige kansen die de Walche- naren in de eerste helft creëerden, werden om zeep geholpen. Zo miste Abdoe Abdenbi voor open doel. Mallie zette zijn ploeg als nog op een i-o-voorsprong. Zijn vrije trap was onhoudbaar voor de Brabantse doelman. Na de pau ze kwam Vlissingen beter voor de dag. Kansen werden echter niet benut (Randy de Dreu raakte de paal) en dat kwam Vlissingen duur te staan. Rudo Gommers kopte vijf minuten voor tijd raak uit een corner: 1-1. Mallie werd uit eindelijk matchwinnaar door in blessuretijd opnieuw een vrije trap tegen de touwen te schieten. Trainer Ruud Pennings was kri tisch. „We speelden in de eerste helft in de tweede versnelling. Dan red je het niet tegen Moerse Boys." De trainer miste Khalid El Khattach, die zaterdag gebles seerd raakte bij een zaalvoetbal wedstrijd van Groene Ster. Pen nings kan er niet wakker van lig gen. „Groene Ster en Vlissingen houden rekening met elkaar. Met deze selectie kan ik zo'n blessure gewoon opvangen. Dat spelers én voor Vlissingen én in de zaal spe len, vind ik een win-winsituatie." MIDDELBURG - Zo ben je kampioen en zo ben je rode-lantaarndrager. Zeelandia Middelburg voelt in het kalenderjaar 2013 als geen ander dat er een groot verschil is tussen de derde en tweede klasse in het zondagvoetbal. Gisteren werden de zorgen nog groter door een onthutsende 3-1-nederlaag in de derby tegen RCS. En toch houdt trainer Daan Eiken hout de moed erin. Hij is ervan overtuigd dat zijn discipelen na de winterstop de schade kunnen KARAKTERISTIEK repareren. Hoe? „Door hard te blij ven werken", zei Eikenhout: „Het is een cliché, maar ik blijf vertrou wen houden in deze groep. We kunnen heus wel goed voetbal len." In de derby tegen RCS was daar afgezien van de slotfase geen spra ke van. De spelopvatting was goed, maar in alle linies zakte de jonge thuisploeg door het ijs. Voorin kon de bal geen moment worden vastgehouden, op het middenveld ontbrak het aan fines se en zorgvuldigheid, terwijl het achterin onzekerheid troef was. Het was dat de ervaren doelman Rick Wiegmans voor rust nog en kele keren ingreep anders hadden er nog grotere cijfers op het bord gestaan. Nu was het bij de pauze 'slechts' 0-3. RCS bleek op de moeilijk be speelbare zandvlakte technisch vaardiger en daadkrachtiger. Daar naast had de Souburgse formatie al heel snel in de gaten dat de de fensie van Zeelandia Middelburg op omvallen stond. De backs Jona than Pleijte en Daniel Tukker za gen hun directe tegenstanders voortdurend langs zich heen snel len en ook in het centrum was Kwadendamme-Corn Boys 3-3 (1-2): De thuisclub kwam in de eerste helft op voorsprong via Dennis Bek, waarna Sebastian de Meijer met twee treffers (één-uit een strafschop) voor 1-2 zorgde. Nadat Mohammed Kilic Corn Boys op 1-3 had gezet, werd de spanning teruggebracht door op nieuw Bek. Uiteindelijk benutte Erik de Groéne nog een straf schop: 3-3. Corn Boys beëindigde de wedstrijd met negen man na rode kaarten voor Joris Neijt en Victor Roegiers. Hoofdplaat-Volharding 2-1 (2-0): Hoofdplaat kwam al vroeg voor door een doelpunt van Loek Tho- maes. Halverwege de eerste helft werd het 2-0 door Thomas van Merode. Na rust kwam Volhar ding uit het niets op 2-1 door Ke vin van Ierssel. Volharding bleek echter niet in staat om ook een tweede goal te maken. Hansweertse Boys-Terhole 2-2 (1-0): Tot tien minuten voor tijd leek niets een zege van Hans weertse Boys in de weg te staan, maar een sterke slotfase leverde Terhole een punt op. Damien Donkersteeg bracht de thuisclub voor de rust op 1-0, waarna Jim Paauwe in de tweede helft voor 2-0 zorgde. Tien minuten voor tijd blies Onno Hoek de wedstrijd nieuw leven in. Michael van Ham zorgde in de 90e minuut voor 2-2. Aaron Sass een bron van onrust. In de 24e minuut knapte het draadje en was Morad Bobouh het eindstation van een goed lo pende aanval:'0-1. Aan het tweede doelpunt van RCS - een prachtig afstandsschot van Geraldi Geerman - kleefde een smetje. De aanvaller van RCS was even daarvoor het veld uitge gaan om zich te laten verzorgen. Hij had daar echter geen toestem ming voor gevraagd en kwam plots het veld weer in toen de wedstrijd daar om vroeg. Niet veel later haalde hij venijnig uit en was de 0-2 een feit. Het hele OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle hebben zaterdag een zware thuisnederlaag geleden iri het bekertoernooi. De ploeg van Irma de Witte ging met 1-8 onderuit tegen RCL. Het was een bekerwedstrijd waar voor Oostkapelle niets meer op het spel stond. De Witte kon slechts over elf speelsters beschik ken en nadat er eentje uitviel was er geen houden meer aan. Tot de aansluitingstreffer van Inge Lug- tenburg deed Oostkapelle redelijk goed mee met topklasser RCL. Na de 1-3 viel er een speelster gebles seerd uit en liep RCL uit naar een 1-8-zege. „De winterstop is meer dan welkom, want door verschil lende pijntjes is het lastig om een elftal op te stellen. Deze wedstrijd ging nergens meer om en ik ben blij dat we geen verdere schade hebben opgelopen." r-F -sy~ door Mitchell Minnaard GOES - Bij hoofdklasser Coes leek een gelijkspel tien minuten voor tijd nog een utopie. De Bevelan ders keken gistermiddag in de wed strijd tegen De Dijk tegen een 1-2-achterstartd aan, terwijl Frits Paap het veld moest verlaten na een (onterechte) rode kaart. Toch kon de getergde aanvaller Tom de Bonte vlak voor tijd nog met een doelpunt belangrijk zijn voor zijn ploeg: 2-2. Goes - De Dijk 2-2 (1-1). 4. Tim Ruder 0-1, 5. Raymond Wolff 1-1, 74. Tim Ruder 1-2, 86. Tom de Bonte 2-2. Scheidsrechter P.C.J. Coppens (Nijmegen). Gele kaart: Menancio Weeda (Goes). Most- hapha El Aamrani, Alje Witten- burg en Said Bentohami (allen De Dijk). Rode kaart: Frits Paap (Goes). Aantal toeschouwers: 130. Goes: Matthew Lentink; Shannon Braafhart, Thijs van den Dries (77. Ray Kroon), Menancio Weeda, Roycel James; Raymond Wolff, Frits Paap, Dangelo Martien, Jona than Constansia; Tom de Bonte, Si nan Coban (74. Mahboeb Rahimi). door Bob Maes VLISSINGEN - Etiënne Mallie was gis teren van cruciaal belang voor VC Vlissingen in het met 2-1 gewon nen duel met Moerse Boys. De kop loper in de eerste klasse kwam maar moeizaam tot voetballen en had twee standaardsituaties nodig om de winst veilig te stellen. RCS deelt tik uit aan buurman door Jan Dagevos Zeelandia Middelburg-RCS 1-3 (0-3). 24. Morad Bobouh 0-1, 31. Geraldi Geerman 0-2,42. Remco Felius 0-3, 85. Alberto Conde Mor- gado 1-3. Scheidsrechter: M. Brug geling (Alkmaar). Gele kaart: Ge raldi Geerman, Steven Visser (bei den RCS) en Sander Ouwerkerk (Zeelandia Middelburg). Rode kaart (twee keer geel): 55. Geraldi Geerman (RCS). Aantal toeschou wers: 450. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - IJzendijke blijft zon der puntenverlies in de vijfde klas se A van het zondagvoetbal. De koploper rekende op eigen veld overtuigend af met Graauw: 8-1. Corn Boys en Kwadendamme speel den gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32