Kloetinge doet zichzelf tekort WHS houdt zich Wemeldinge van het lijf en gaat als koploper de winterstop in SPORT 31 e Overlevingskans Zaamslag blijft intact na zege I Hi Van der Schee baalde - begrijpe lijk - van de afsluitende remise. In de eerste helft verzamelde Kloe tinge immers vijf opgelegde kan sen, waarvan er echter slechts ééntje werd benut. Na een klein kwartier rondde Jason Tjien Fooh een pass van Remco van Tiggele doeltreffend af. Door een veel mindere tweede helft werd Tjien Fooh niet voor de derde week op rij de matchwinnaar. Halverwege de competitie staat Kloetinge op de tiende plaats met tien punten achterstand op koplo per-Hoek. Met een overwinning in Vlaardingen was de aansluiting met de middenmoot bewerkstel ligd, nu is de marge met nummer elf slechts een punt. En die num mer elf ('s-Gravenzande) heeft nog een wedstrijd tegoed. Doelman Jaco van der Schee, on geslagen sinds zijn rentree, reken de voor dat Kloetinge er stukken florissanter voor had kunnen staan. „Tegengoals in blessuretijd, we hebben wedstrijden met tien man gespeeld; er zat meer in. We zijn zoekende geweest naar hoe we moesten spelen, maar daar zijn we nu uit. Na de winterstop verwacht ik dat we progressie zul len boeken." Vooral voorin was Kloetinge zoe kende. Trainer Diederik Hiensch heeft nu gekozen voor een sys teem met twee centrale aanval lers en twee snelle flanken. Daar bij is Tom Blomaard, vorig sei zoen topscorer met zestien goals, het kind van de rekening gewor den. Zijn kwaliteiten komen voor al tot uiting als hij gevoed wordt vanaf de zijkanten, maar daarvoor ontbeert Kloetinge de spelers. Het aanvallende kwartet wordt in de rug gesteund door twee mid denvelders. Sinds vorige week zijn dat de breker Aart Veldhof en de meer verfijnde Remco van Tig gele. Hoewel ze beiden klein van stuk zijn, vormen ze wel een match. Vooral door het inbrengen na zes wedstrijden van Van Tigge le heeft Kloetinge aan voetbal lend vermogen gewonnen. Van Tiggele stond zaterdag aan de basis van de openingsgoal. Tien minuten later soleerde hij zelf naar een kans, die in de rebound over werd geschoten door Daan Esser. En in de tweede helft zette hij kort na de t-i van Mitchell Drooduin (uit een scrimmage) Bart Deprez alleen voor de keeper, maar net als in de eerste helft miste hij oog in oog met de doelman van Deltasport. Na de pauze - Deltasport-trainer Ton Pattinama noemde de eerste helft van zijn ploeg 'dramatisch' en 'te afwachtend' - schakelde de thuisploeg een tandje bij. Met op portunistisch spel kwamen er kansjes. „Maar wij deden het niet goed", vond Van der Schee. „We gingen achteruit lopen, terwijl we juist van de goal af moesten spelen." En daarmee beloonde Kloetinge zichzelf niet. se wuifde de schreeuw om een strafschop weg, maar de rode stre pen op het lichaam van De Groo- te lieten na afloop aan duidelijk heid niets te wensen over. Nadat Zwaluwen bij een corner nog een keer dicht bij de t-i was geweest, stelde Clinckemaillie de zege veilig. Assistent Ramcharan vlagde niet toen de aanvaller bui tenspel leek te staan, waarna het een koud kunstje was om er 2-0 van te maken. De achtste overwinning was daar mee binnen, net als de kopposi tie. Het verschil met de achtervol gers is echter minimaal. Hoek krijgt na de winterstop wel de kans om de voorsprong uit te bou wen, met achtereenvolgens Oran je Wit, Heinenoord en Stedoco als tegenstanders. Dan zal ook dui delijk worden of de topklasse een reëel doel is voor de dorpsclub. ZAAMSLAC - Het degradatieduel in de eerste klasse C tussen Zaam slag en Zuidland kende zaterdag twee gezichten. De zwaarbevoch ten 2-1-winst van Zaamslag was te danken aan een sterke tweede helft, waarin Mario de Fouw, Michiel Leijte en Peter Dieleman de thuisploeg op sleeptouw na men. Voor rust overheerste de angst om te verliezen en hield Zaamslag-doelman Mitchell Braaf- hart met schitterende reflexen zijn ploeg in de wedstrijd. Zaamslag-trainer Hubert van den Hemel was zichtbaar opgelucht na de eerste thuiszege. „We heb ben gelukkig weer eens wat te vie ren. Het was belangrijk dat we de ze wedstrijd wonnen, want an ders hadden we zo goed als zeker een verloren seizoen gespeeld." Mario de Fouw en Ivo Verstraeten scoorden voor Zaamslag. Wemeldinge-WHS 3-4: De be zoekers vormden de betere ploeg, maar voetbalden slordig. Robin van Dijke opende de score en Pie- ter Bolle zorgde voor de gelijkmg- ker. Na de 1-2 van Patrick van Schetsen knalde Arvin de Witte hard de 1-3 in het doel. Dennis Wisse kon de achterstand verklei nen door een slordige terugspeel bal op te pikken en af te maken. Wemeldinge ging in de tweede helft op zoek naar de 3-3. Die viel niet, want De Witte maakte 2-4 en na de 3-4 van Bolle floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd. DHV-Krabbendijke 3-1: DHV was de eerste helft veel beter dan Krabbendijke. Toch kwamen de bezoekers op voorsprong. Elco Jan sen schoot van afstand raak. Hier na drukte DHV het veldover- wicht uit in drie doelpunten. Na de rust waren de ploegen gelijk waardiger doordat Krabbendijke veel feller was. Kansen waren er nog genoeg, gescoord werd er niet meer. Noad'67-Seolto 0-0: Een wed strijd om snel te vergeten. Noad'67 slaagde er gedurende de gehele wedstrijd niet in om een kans te creëren. Seolto was tot tweemaal toe dicht bij een treffer, maar beide keren werd de bal van de lijn weggewerkt. Kruiningen-Oosterhout 1-0: De toeschouwers zagen een draak van een wedstrijd. Hekkensluiter Oosterhout was niet bij machte om iets te laten zien en Kruinin gen was niet veel beter. De enige die een kans verzilverde, was Mat- thijs van Liere. Door de zege gaat Kruiningen als nummer acht de winterstop in. Halsteren-Kapelle 4-4: Het op portunistische voetbal van de thuisploeg werd beloond met een punt. Hans Tolhoek maakte in de eerste helft drie doelpunten, maar Halsteren kwam door toevalsvoet- bal telkens terug. Geen goede aan vallen, maar doelpunten uit scrim mages deden Kapelle de das om. Marco den Deurwaarder leek Ka pelle met drie punten terug naar Zeeland te sturen, totdat Halste ren wéér terugkwam. The Gunners-Yerseke 2-1: Voor de pauze had Yerseke weinig te vertellen. The Gunners had een veldoverwicht en kwam op voor sprong dankzij Martijn van Gas tel. Uit het niets werd het 1-1. Ar jen de Koeijer had aan een halve kans genoeg om met een hakbal voor de gelijkmaker te zorgen. In de tweede helft deed Yerseke veel beter mee en waren er kansen over en weer. Toch trok The Gun ners aan het langste eind door de tweede treffer van Van Gastel. MAANDAG 16 DECEMBER 2013 door Rudy Boogert VLAAROINCEN - De wedstrijd tegen Deltasport stond zaterdag symbool voor de eerste competitiehelft die Kloetinge draaide in de hoofdklas se. Er waren kansen op meer, er wa ren kansen op minder en uiteinde lijk was de score in evenwicht. „Normaal gesproken gaat het bij Kloetinge na de winterstop altijd beter", concludeerde doelman Jaco van der Schee na het 1-1-gelijk spel. KARAKTERISTIEK Deltasport-Kloetinge 1-1 (0-1). 14. Jason Tjien Fooh 0-1, 66. Mitchell Drooduin 1-1. Scheids rechter C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart Tiemen Noordam (Del tasport), Mark Schuit (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 110. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Bert den Hamer, Ru ben Hollemans, Timo Jansen; Mark Schuit (40. Sam Biester- bosch), Remco van Tiggele, Aart Veldhof, Jason Tjien Fooh; Daan Es ser, Bart Deprez. duel koploper Hakim Boucheta controleert de bal terwijl hij in de lucht hangt. Zwaluwen-verdediger Clint van Stee (links) wacht het vervolg af. foto Mark Neelemans door Robin Hamelink MIDDELBURG - WHS won in de der de klasse B van het zaterdagvoet bal met 4-3 bij Wemeldinge. Naas te belager DHV versloeg Krabben- dijke met 3-1. Noad'67-Seolto ein digde doelpuntloos, terwijl Halste ren en Kapelle erop los scoorden (4-4). Kruiningen won in een slech te wedstrijd met 1-0 van Ooster hout en Yerseke ging nipt met 2-1 onderuit bij The Gunners. Koploper WHS consolideert de voorsprong van vijf pun ten op nummer twee DHV in de derde klasse B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31