Trio geeft flets duel kleur Guus Hiddink weer aan 't roer, Ronald Koeman teleurgesteld I 66 Laat dit een les zijn. Je moet altijd hetzelfde geven, ik ben alleen blij met de punten r4 26 SPORT EREDIVISIE Amsterdammers ontsnappen op de valreep aan puntenverlies. Davy Klaassen is weer goud waard. FP hij er de humor van inzien. „Dan heb je dat maar gehad", besloot hij op weg naar de bus. De mid denvelder kon slechts gissen naar de oorzaak van zijn povere spel. Voor trainer Frank de Boer lag dat anders. Tijdens de rust, bij een voorsprong van 1-0, liet hij het donderen in de kleedkamer. Ajax speelde volgens hem met vuur. „Niet één maar zo'n zeven spelers acteerden ondermaats", gaf hij aan. Veel jongens dachten dat het wel op veertig of vijftig procent kon. Laat dit een les zijn. Je moet altijd hetzelfde geven. Ik ben al leen blij met de punten." De woe de van de coach viel goed te be grijpen. Ajax straalde lusteloos heid uit. Passes over korte afstand mislukten, spelers lieten zich de bal ontfutselen of verzuimden op tijd een vrijstaande ploeggenoot te bedienen. Lang bleef deze apa thie onbestraft. Eén van de eerste soepel lopende aanvallen leverde direct een doelpunt op. Lasse Schone kon op aangeven van Da vy Klaassen de score openen. Ook in de tweede helft was Cam- buur lang onmachtig om Ajax pijn te doen. Totdat een hoge voorzet van Mohamed El Makrani ongeveer tien minuten voor het einde voor de voeten van Michiel Hemmen belandde. In vrije posi tie schoot hij de bal achter doel man Jasper Cillessen (1-1). De in ternational, die eerder een kopbal van Ramon Leeuwin knap onscha delijk maakte, voelde zich in de steek gelaten. „Dat moment moe ten we goed nabespreken", zei hij na afloop met irritatie in zijn stem. De Groesbeker, een perfec tionist, had in de voorgaande vier Twee daarvan zullen nooit voor Oranje uitkomen, eentje hoopt stiekem dat hij op 5 maart in en tegen Frankrijk mag debuteren. Want Jean-Paul Boëtius behoorde in maart van dit jaar al eens tot de voorselectie van Louis van Gaal, maar is voorlopig nog niet verder gekomen dan Jong Oranje. Grazia- no Pellè, gisteren opnieuw trefze ker, heeft Italiaans bloed en zal het shirt van Oranje nooit aantrek ken. Terwijl Filip Kostic één van de spelers is waar Servië in de toe komst op hoopt te kunnen bou wen. Het trio sprong echter in het oog, omdat ze het duel op een ver der fletse middag nog enige kleur gaven. De conclusie trekken dat Feyenoord matig had gespeeld, was volgens Ronald Koeman niet terecht. Want, zo doceerde de trai ner, je bent als ploeg ook afhanke lijk van wat een tegenstander wel en niet toelaat. Die gedachtegang werd verduidelijkt bij een terug blik op de enige treffer van de middag. Pellè kon van dichtbij een voorzet van Boëtius binnen koppen, omdat hij veel agressie ver was dan directe tegenstander Johan Kappelhof. De rest van de middag had de Italiaanse aanvoer der het zwaar tegen de sterk spe lende Eric Botteghin. Pellè kreeg nog één goede kans, niet toevallig toen de Braziliaan even niet in de buurt was. Zijn schot teisterde de lat. De absolute hoofdrol in de Kuip ging deze keer daarom niet naar Pellè. Maar wie kwam of kwamen daar dan wel voor in aanmerking? Dat waren eigenlijk alleen de twee grillige buitenspelers. Boëtius (19) liet weer flitsen van zijn klasse zien en was bij vrijwel iedere actie dreigend. Zijn snel heid, zijn onvoorspelbaarheid, de passeerbewegingen binnendoor en buitenom; het zijn wapens die weinig voetballers in hun arse naal hebben. Kostic (21) is minder snel dan Boëtius, maar heeft ook dat onvoorspelbare in zijn spel. En de Serviër heeft een prachtig linkerbeen. Dat liet hij meteen na de aftrap zien. De indraaiende voorzet van Kostic werd half geraakt door Mi chael de Leeuw, waarna Tjaronn Chery na achttien seconden ver zuimde om er al 0-1 van te ma ken. In de ruim negentig minuten die volgden was Kostic soms afwe zig en soms onnavolgbaar, zoals je het vaker ziet bij begenadigde buitenspelers. Zijn ploeggenoot Andraz Kirm liet, vijf minuten na de knal van Pellè op de lat, de kans op de gelijkmaker liggen. De 1-1 was niet onterecht geweest want Feyenoord liet zich in slaap sussen en leek, zoals wel vaker, om problemen te vragen. Maar waar de ploeg eerder dit seizoen schade opliep, bleef dat nu uit. Kostic liet nog wel één flits zien, maar zijn vlammende schot ging net naast. „Dit zijn belangrijke punten", zei Pellè later. „Het is ook een goed begin van een belangrijke week." Woensdag gaat Feyenoord voor de beker op bezoek bij Heracles Almelo, zaterdagavond staat in de Kuip tegen PEC Zwolle het laatste duel van 2013 op het programma. LEEUWARDEN - Met een treffer in blessuretijd behoedde Davy Klaas sen gistermiddag Ajax voor pun tenverlies in Leeuwarden tegen SC Cambuur (2-1). Daarmee kreeg de landskampioen meer dan het verdiende. De selectie van Ajax deed geen po ging recht te praten wat krom was. Een paar dagen na de kraker tegen AC Milan (0-0) kwam de ploeg in Friesland weg met een collectieve wanprestatie. On danks de belofte dat de uitschake ling in de Champions League niet tot verslapping zou leiden, voet balde het merendeel ver onder zijn niveau. Het besef te zijn ont snapt aan gezichtsverlies, zorgde niettemin voor een besmuikte glimlach. Daley Blind, geen schim van zich zelf, verschool zich niet achter dooddoeners. „Dit was mijn slechtste wedstrijd in twee jaar", sprak hij zelfkritisch. Doordat Ajax op de valreep drie punten overhield aan de ontmoeting kon Na alle berichtgevingen van de laatste weken en de doorzichtige lobby van het kamp-Hiddink, is de aanstelling van de Achterhoe ker geen verrassing meer. Maar dat neemt niet weg dat de KNVB een opmerkelijke draai heeft ge maakt. Lange tijd leek de keus voor Ronald Koeman een uitge maakte zaak te zijn, maar iets heeft de beleidsbepalers doen be sluiten de andere kant op te gaan. De kant van het oude vertrouw de, de kant van een oude beken de, die net als zijn voorganger Louis al Gaal al eens eerder bonds coach was. Met de aanstelling van een 67-jari- ge coach gaat de KNVB opzichtig voorbij aan de jongere generatie. Het is namelijk geen toeval meer dat ze in Zeist kiezen voor een coach, die al dicht tegen het pen sioen aanzit. Je zou het een heuse trend kunnen noemen, want Hid dink wordt na Bert van Marwijk en Louis van Gaal de derde zesti ger op rij, die het hoogste ambt in de Nederlandse voetballerij gaat bekleden. Hiddink was tussen 1994 en 1998 ook al bondscoach en op het WK in Frankrijk haalde hij met Oranje de halve finales. Grote vraag is waarom Bert van Oostveen Koeman passeert en de keus op Hiddink heeft laten val len. Dat kan niet vanwege de re sultaten van Hiddink in het na bije verleden zijn, want als bonds coach van Rusland en Turkije liet hij geen indruk voor de eeuwig heid achter. Ook bij het Russische Anzhi waren de prestaties niet overdreven goed te noemen. Toen de geldkraan daar werd dichtgedraaid, wist Hiddink niet hoe snel hij de benen moest ne men. Wie had gedacht dat de er varen Hiddink na Anzhi wel klaar zou zijn voor een leven na het voetbal kwam bedrogen uit. Hid dink kan gewoon niet zonder het licht van de schijnwerpers en in de stilte van de luwte broedde hij met zijn gevolg op een grootse coup, die nu als geslaagd mag wor den genoemd. Interessant wordt hoe hij zijn staf gaat invullen. Bij de bond zijn ze heel tevreden over de huidige assistenten van Louis van Gaal, maar Hiddink staat er om bekend dat hij het liefst z'n 'eigen mensen' mee neemt. Dat hij zijn voormalige pu pil Ronald Koeman nu onder de duiven schiet, zal hem verder een zorg zijn. In de top geldt voor ve len alleen het eigen belang en Hiddink is daar zeker geen uitzon dering op. Dat Koeman not amu sed is, liet hij gisteren zonder al te veel woorden wel blijken. Of Hiddink nog de drive heeft om een groot project als Oranje te dragen, moet de toekomst uitwij zen. Door zich vast te klampen aan het verleden denkt de KNVB in elk geval op safe te gaan. Als die weinig revolutionaire lijn zich doorzet, kan Bert van Marwijk zich alvast gaan warmlopen voor een tweede periode als bonds coach. Aj ax zwi j nt door Geert Langendorff FC Croningen-speler Filip Kostic (links) en Feyenoorder Jean-Paul Boëtius vechten om de bal. foto Kay in 't Veen/ANP door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Edward Metgod had vijf minuten voor tijd genoeg ge zien. De scout van de KNVB gooide zijn tas over zijn schouder, daalde de stadiontrap af en liet de Kuip achter zich. Het Nederlands elftal speelt pas in maart de eerstvolgen de interland en veel nieuwe inzich ten zal Metgod gistermiddag niet hebben gekregen. Want Feye- noord-FC Groningen (1-0) was geen duel dat echt kon bekoren en eigenlijk vielen maar drie spelers echt op. Trainer Frank de Boer ANALYSE door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Het officiële jawoord moet voor de bühne nog worden gegeven, maar niets staat een te rugkeer van Guus Hiddink bij het Nederlands elftal nog in de weg. Beide partijen zijn het eens gewor den over een vierjarig contract, dat ingaat na het WK in Brazilië. Wel: Guus Hiddink Niet: Ronald Koeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26