Ontdek TURKIJE 259 KRAS.NL f Rooms-Katholieke Kerk zet stap verder in misbruikdossier en roept iedereen op informatie over misbruik nu te melden. Schouwburg zet coalitie op scherp Insluiper valt in slaap bij raadslid Met begrafenis van Mandela komt er een einde aan een tijdperk PSV schudt frustraties van zich af met ruime overwinning op Utrecht UTRECHT - Iedereen die informatie heeft over seksueel misbruik in de Rooms-Katholieke Kerk, moet dat nu melden. Dat geldt voor slachtoffers, maar ook voor pries ters, religieuzen en andere mede werkers van kerkelijke instellin gen die getuige of dader zijn. Die oproep doen kardinaal Wim Eijk en broeder Cees van Dam, voorzit ter van de Konferentie Nederland se Religieuzen, vandaag in een in terview met deze krant. Het is uitzonderlijk dat de kerk zo nadrukkelijk oproept tot het mel den van misbruik. Ze doet dat op verzoek van slachtofferverenigin- gen als Klokk. Klokk noemt de op roep 'baanbrekend' en hoopt dat er veel gehoor aan wordt gegeven. De kerk wil een punt zetten ach ter het enorme misbruikschan daal. Na 1 juli 2014 worden geen nieuwe klachten meer in behan deling genomen. „Het gaat om za ken die verjaard zijn of waarin de dader overleden is. Nieuwe, recen te misbruikzaken worden bij het Openbaar Ministerie gemeld", al dus Eijk, de hoogste Nederlandse katholieke geestelijke. Het is vandaag twee jaar geleden dat de commissie-Deetman haar rapport presenteerde over groot schalig seksueel misbruik van minderjarigen in de Rooms-Ka tholieke Kerk. Er kwamen de afge lopen twee jaar nog ruim 2800 meldingen van seksueel misbruik binnen bij het Meldpunt Mis bruik RKK, 1300 daarvan werden een officiële klacht. Inmiddels heeft de compensatie commissie van het meldpunt zo'n 8 miljoen euro uitgekeerd aan in totaal driehonderd mensen. De twee katholieke leiders roepen ook op de vermeende 'zwijgcul tuur' te doorbreken. MIDDELBURG - Het voortbestaan van de coalitie in Middelburg is in het geding. Aanleiding is het voorstel over de schouwburg dat vandaag wordt behandeld. De coa litie is verdeeld, waardoor er niet automatisch een meerderheid voor het collegevoorstel is. De PvdA vindt een amendement van de WD 'moeilijk te accepteren'. NIEUWERKERK - Hij keek wel even raar op, CU-raadslid Wim Dorst. Na een late dienst in het zieken huis kwam hij 's avonds laat thuis en vond een dronken insluiper. De man in kwestie, vermoedelijk een Pool, was op de bank in slaap gevallen. Dorst belde 112. Bij het horen van het woord 'politie' was de insluiper wakker geschrokken en hals over kop gevlucht. De poli tie wist hem een paar straten ver der in de kraag te vatten. MAANDAG 16 december 2013 Zacht en wisselvallig 9° DESTELLING UW MENING 171 reacties Middelburg moet theaterkwestie maandag definitief oplossen BUITENLAND Zie www.kras.nl/72852 Pwen 2\rnp.p., excl res.hosten en tater- 'dienfonds waarom zou je meer betalen ^age""anar I Rondreis Cappadocië 8 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: van 11-1-2014 t/m 29-3-2014 Deze "sprookjesachtige rondreis laat u kennis maken met een uniek stukje Turkije. Met o.a. een bezoek aan Alanya, de historische stad Konya en Cappadocië. dat bekend staat om het maanland schap, de mysterieuze grotwoningen en onder grondse steden. We eindigen met een stadstour door Antalya \/f A|- j-t p-t- nrPTTl NEELTJE JANS - Op Neeltje Jans werd zondag het eerste Nederlands Kam- traprem, zonder versnellingen. Olympisch kampioen mountainbike Bart tlllj pioenschap Tegenwindfietsen gehouden. Honderdzesenveertig enthou- Brentjens won de wedstrijd op de Weg over de Stormvloedkering in rj Am ypi*Cn 1 I 1"3 Cf siastelingen fietsten tegen een wind van 6 beaufort in het 8,8 kilometer 17.51 minuten. Tweede werd Jan de Jager uit Wolphaartsdijk. Toproeier Vtl Jlldlll lg |ange wedstrijdtraject. Dat gebeurde op een gewone fiets met terug- Kaj Hendriks legde beslag op de derde plaats, foto Ronald den Dekker Doorbreek zwijgcultuur Kerk: door Cyril Rosman pagina 2 en 3: Katholieke kerk luidt bel voor laatste ronde O pagina 13: Scheuring dreigt over theater editie: Walcheren 255e jaargang nr. 300 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Oproep Rooms-Katholieke Kerk is een goede stap Reageer op pzc.nl "NS ■■■■■■91% ONEENS 9%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1