I I I I Sfeervol concert in Engelse stijl Goed slapen en fit weer op molenaar ZEELAND 19 V Boekpresentatie 'Zeeland belicht' Hü door een beer'. Of de schrijver hier een levende beer op het oog had, blijft in het ongewisse. Thiry lacht: „Nou in onze versie komt ook een beer voor hoor, maar meer kan ik daar niet over prijsge ven om enigszins de verrassing te bewaren." Naast die beer draait het in deze voorstelling vooral om domme en onhandige volwassenen die fou ten maken, maar die inzien en vergeving krijgen. In het verhaal worden flinke sprongen in tijd en plaats gemaakt. „Een sprookje biedt daar de ruimte voor. Dat vergt immers niet zoveel logica", aldus de regisseur. Hij had graag met live-muziek gewerkt, maar daarvoor was het budget te krap. Met een orkestband gaat het ook, maar hij deed wel een beroep op zangcoach Jenny van Kampen. „De spelers beschikken wel over veel enthousiasme, maar hebben geen echt geschoolde stemmen. Daar is dus wel professionele be geleiding bij vereist", vindt Thiry. Hij legt zichzelf vooral toe op de spelregie en op vloeiende overgan gen tussen spel en zang. De productie wordt bewust om schreven als 'minimusical' omdat het geen groots opgezette voor stelling is. „De cast bestaat uit acht spelers en we werken met een simpel decor met diverse ver hogingen, maar ook met een uit gekiende belichting om diverse lo caties te verbeelden. Er zitten veertien liedjes in en Sylvia van Dam Merrett heeft kleurrijke en sprookjesachtige kostuums ge maakt. We hopen als Middel burgs Theater hiermee eens een breder publiek te trekken." MIDDELBURG - In De Drvkkery in Middelburg wordt woensdag de driedelige fotoboekenserie Zee land belicht van Ruden Riemens en Jan van Damme gepresen teerd. Het eerste exemplaar wordt om 13.30 uur overhandigd aan commissaris van de koning Han Polman. De trilogie - Kust, Land en Feest - belicht vele facetten van het leven in Zeeland, met ruim 150 foto's van Ruden Riemens. PZC-journa- list Jan van Damme heeft elke fo to van een voetnoot voorzien. AGENDA FF Dat het concert van het En gelse koor, gekleed in ro de toga's, begon met een processie zal niemand verwonde ren, dat is traditie. Het optreden zelf bestond uit vier scènes van het evangelie van Lucas: de ver kondiging, de geboorte, het be zoek van de herders en het be zoek van de drie wijzen. Liederen uit verschillende muziekperio- den, afgewisseld met blokfluit- spel, carols en Gregoriaans, zodat afwisseling verzekerd was. Het concert gisteren in Vlissingen was het eerste van het kersttour nee, Het koor treedt nog op in Maastricht, Amsterdam, Brugge, Antwerpen en Utrecht, het optre den in Amsterdam wordt 18 de cember live uitgezonden op Ra dio 4. De Sint Jacobskerk zat goed vol en dat is gunstig voor de akoes tiek. Het Choir of New College Oxford streeft de perfectie na en door de gedreven leiding van diri gent Edward Higginbottom klinkt alles sereen en bijna vol maakt. De koorklank is geweldig, echt Engels. Het enthousiasme is groot en de voordracht is profes sioneel. Dat bleek onder meer uit het brengen van strofische liede ren waarbij de coupletten nooit identiek gezongen werden, uit de knappe manier waarop de crescen do's en diminuendo's werden ge zongen en de soms verrassende invulling van slotzinnen. De sopranen klonken helder, de basstemmen sonoor en de mid denstemmen zorgden voor extra kleur zodat de samenklanken bij zonder waren. Het Jesulein süss van J.S. Bach klonk puur en sober, maar o, zo mooi en met gevoel. Ik vond ik de 20ste-eeuwse liederen spannend en heb ik genoten van de speciale harmonieën. Het vier de deel was afwisselender omdat er enkele soli werden gezongen. INRUILKORTING MAANDAG 16 DECEMBER 2013 Scène tijdens een repetitie voor Wintersprookje door het Middelburgs Theater, foto Lex de Meester Zaterdag 21 dec., Minitheater, Middel burg, 19.00 uur (première), zon. 22 dec. en don. 26 dec., 14.30 u.; verder ook op: 27, 28, 29 dec. en 4 en 5 jan. Meer agendanieuws vindt u op onze website. Goes Open repetitie in kerstsfeer van Chr. Oratorium Vereniging Goes, Oosterkerk, 20.00-22.00 uur Kapelle Concert Latvian Voices, Herv. Kerk, 19.30 uur I -) door Jeanette Vergouwen Deze week 150,- retour voor uw oude matras!' Wordt u wakker met rugpijn? Kunt u moeilijk een prettige lighouding vinden? Hebt u soms het gevoel dat u moe uit bed komt? Dan is de kans groot dat u en uw bed niet meer bij elkaar passen. Misschien is dat ooit wel zo geweest. Maar een slaapsysteem gaat niet eindeloos mee. Gun uzelf het beste slaapcomfort. Gratis uitgebreide brochure Lees alles over fit en vitaal wakker worden. Bel 0800 27 40 400 of vul de antwoordbon in. Vraag naar de voorwaarden. Niet geldig i.c.m andere acties. Bon voor gratis uitgebreide brochure over bedden Naam Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail Dhr Mevr Molenaar helpt u graag om zoveel mogelijk te blijven doen wat u het liefst doet. Een goede nachtrust draagt daaraan bij. U voelt zich overdag weer fitter. Bij Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteiten de beste service voor de laagste prijs. Molenaar adviseert u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. Hoogwaardige slaapsystemen Wij adviseren het bed dat het beste past bij u Nu v.a. 290,- Winkels bij u in' de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Gratis thuisadvies wk51_M1_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19