ZEELAND Puber Lenige Lichamen VVD en PvdA Middelburg staan lijnrecht tegenover elkaar over amendement op raadsvoorstel over schouwburg. Subsidie voor platteland almanak Shakespeare met een vette knipoog www.pzc.nl/columns We kopen graag, maar soms is weggeven beter MAANDAG 16 december 2013 middelburg - Het theaterdossier dat de Middelburgse politiek al ja ren in een wurggreep houdt, kan vandaag het einde betekenen van de coalitie van PvdA, CDA, VVD en LPM. Oorzaak is een amende ment dat de VVD zal indienen op het raadsvoorstel om een nieuwe overeenkomst aan te gaan met theaterexploitant Frans Lievens. De PvdA vindt dat amendement 'moeilijk te accepteren', zegt frac tievoorzitter Peter de Doelder. „Dat betekent niet per se dat we vandaag uit de coalitie zullen stap pen, maar het zal wel een span nende vergadering worden." De PvdA is uitermate tevreden over het voorstel dat de eigen wet houder Saskia Szarafinski heeft gedaan om een deal te sluiten met Lievens voor exploitatie en re novatie van de schouwburg. De VVD wil echter meer zekerheden inbouwen voor de gemeente, met name omdat Middelburg in 25 jaar tijd jaarlijks een half miljoen euro betaalt aan Lievens als ver goeding voor de renovatiekosten die hij zal voorschieten. „Hij krijgt 12,5 miljoen zonder dat dui delijk is voor hoeveel geld hij gaat renoveren", stelt fractievoorzitter Benno Nieuwenhuis. „De wethou der wil de vrije hand om nadere afspraken te maken met Lievens en ons daarover achteraf te infor meren." Ook het CDA vindt dat die 'vervolgstap' eerst voorgelegd moet worden aan de raad, aldus fractievoorzitter Jan Zwemer. Bij de oppositie is alleen Duurzaam Rood voor het raadsvoorstel. De LPM vindt dat het hele raads voorstel van tafel moet, omdat Lie vens vindt dat hij compensatie moet krijgen voor gemiste inkom sten als de nieuwe deal wordt af geschoten. „Het college moet dui delijkheid krijgen over het risico op een claim. We kunnen geen raadsvoorstel behandelen waar een claim boven hangt", vindt LPM-fractievoorzitter Piet Kraan. Volgens Lievens loopt hij zonder de nieuwe deal jaarlijks 415.000 euro mis, omdat er ook geen nieu we schouwburg komt. Die zou goedkoper zijn in exploitatie en meer geld opleveren dan de huidi ge schouwburg. De bestaande ex ploitatieovereenkomst heeft een looptijd van tien jaar. Over die pe riode zou hij dus minstens vier miljoen euro mislopen. Volgens Lievens zou een claim hoger of la ger kunnen uitvallen. „Er kan van- alles gebeuren. Het mag ook toch een nieuwe schouwburg zijn. Be langrijker is dat ik honderd pro cent vertrouwen heb ik het raads voorstel dat nu op tafel ligt." AUDITIE DANSVAKSCHOOL Wmu MIDDELBURG - De provincie trekt in totaal 540.000 euro uit om het platteland te versterken. Dat geld is voor een deel ook bedoeld om het platteland voor toeristen inte ressant te maken. In totaal 27 pro jecten komen voor een ondersteu ning in aanmerking. Elk project krijgt 20.000 euro van de provin cie. De subsidie komt voor de helft uit de pot Plattelands Ont wikkelingsprogramma 2 (POP2). De projecten variëren van restau ratie van de kerk te Burgh, opwaar dering van de kern van Sint Lau rens tot de realisatie van een agra risch themapark te Schoondijke. Guus is een puber van 15 met onver zadigbare eetlust. Uitjes met zijn ouders vindt Guus niet interessant meer. Hij ondereneemt liever iets met zijn vrienden. Af en toe proberen ze hem toch over te halen om iets met het hele gezin te doen. Zoals laatst, toen vader hem probeerde enthousiast te ma ken voor de open dag van Amels en Damen in Vlissingen. Guus wilde wel even naar de advertentie in de krant kijken. Tot grote vreugde van vader leek het Guus wel wat. „Er zijn vast veel lekkere hapjes", zei hij, toen hij in de krant zag staan: 'Zou jij graag eens een kijkje nemen in de keuken van de scheepsbouw?' CULTUUR t Zaterdag/zondag CONSUMENT Columns Maandag ,f~\ Dinsdag «WH mofrn Woensdag m Donderdag Scheuring dreigt over theater door Maurits Sep Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Veel kinderen waren er niet op afgeko men, op de auditie zaterdagochtend van het Haagse Ko ninklijk Conservatorium voor de dansvakopleiding. Maar de zeven meisjes en een jongen zijn wel waanzinnig goed, volgens Tineke van Zuijlen, die optreedt als scout van het conservatorium. Het is alweer een paar jaar geleden dat het conservatorium een auditie hield in Zeeland. De school is altijd op zoek naar talent Ouders mochten er za terdag niet bij zijn. „Die hebben meestal toch alleen maar aandacht voor hun eigen kind. Dat leidt af', zegt Van Zuij len. Naast een beoordeling van de bewegingen was er ook veel aandacht voor dans. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13