Miljoenen verlies bij verlaging grondprijs College ziet niets in nieuw bod op oeverweitje in De Schotsman 'Controle Stelleplas is te zwaar aangezet' Waterkoud winterwonderland 66 Ongeluk zit in een klein hoekje en gebeurt meestal niet tijdens kantooruren 66 We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd met meer opgenomen 20 BEVELANDEN en THOLEN BEREIKBAARHEID HUISARTS Bereikbaarheid artsen verbetert als openingstijd huisartsenposten wordt vervroegd naar 17.00 uur. Wethouder Ad Schenk waar schuwde daar de fracties van Lo kale Partij Borsele, D66 en WD voor. Die dienden donderdaga vond tijdens de raadsvergadering een motie in om de grondprijs te verlagen. De motie was in eerste instantie gericht op de grondprijzen van de percelen in Colenshoek II in 's-Heer Abtskerke die volgens Roel Boekholt (WD) met een ge middelde grondprijs van rond de 180 euro per vierkante meter niet marktconform zijn. „Ik weet wel dat grondprijzen regionaal zijn af gesproken, maar daar hebben we niets aan als geen kavel wordt ver kocht. Niet in 's-Heer Abtskerke, niet in 's-Heerenhoek en ook niet in Heinkenszand." Nico Werry (Lokale Partij Borse le) voegde daaraan toe dat ge meenten als Goes (uitgifte van gronden in erfpacht), Kapelle (re ductie op de bouwleges) en Tho- len (korting op de grondprijs tij dens woonbeurzen) 'cadeautjes' weggeven om klantjes binnen te halen. De PvdA vond echter dat de indie ners van de motie voor Sinter klaas spelen. „Die korting van vijf tien •procent op de grondprijs moet wel worden gefinancierd. En op een perceel van vierhon derd meter waarop een huis wordt gebouwd van drie ton bete kent die vijftien procent korting op de bouwgrond nog geen vier procent op de totale bouwsom. Mensen laten het daar echt niet van afhangen om wel of niet in 's-Heer Abtskerke te wonen." Schenk rekende uit dat vijftien procent korting op de grondprijs van beschikbare percelen in heel Borsele de gemeente miljoenen euro's kost. „Bouwplannen in Borssele, 's-Heerenhoek en Ove- zande schieten dan direct in de ro de cijfers." Daarnaast pakt de gemeente vol gens Schenk nu al een dikke ton verlies op Colenshoek II. OLYMPISCHE WINTERSPELEN ZIERIKZEE - „Ik heb het al een paar keer gehad dat ik de huisarts bel de na 17.00 uur en dat ze tot 18.00 uur gewoon niet bereikbaar wa ren", zegt Renee Nijssen uit Zie- rikzee. „Dat kan toch niet? Zeker met kinderen zit een ongeluk in een klein hoekje en dat gebeurt meestal niet tijdens kantoor uren." Huisartsenpraktijken zijn volgens informatie op de websites meest al tot 17.00 uur bereikbaar. De cen trale huisartsenpost op Schou- wen-Duiveland opent pas om 18.00 uur. Hoewel veel praktijken wel een spoednummer hebben, blijkt de bereikbaarheid niet al tijd gegarandeerd. „We hebben het een keer gehad dat ik voor het eten de kinderen nog even onder de douche zette en dat mijn zoon tje viel. Heel zijn kin kapot en bloeden en z'n tanden door de lip. Dan wil je toch even laten kij ken of het gehecht moet worden. We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd niet meer opgeno men. Mijn man zei, we rijden er naar toe, en we hebben het kind in de auto gezet en zijn naar de huisartsenpost gereden. De assis tente kon het niet hechten omdat het in zijn gezicht zat en we moes ten met een kind van twee naar Goes naar het ziekenhuis. Geluk kig werden we daar snel gehol pen." Volgens Nijssen is zij beslist niet de enige die deze ervaringen heeft met de huisartsenpost. „Je hoort het vaker op school. Ik sprak iemand die vertelde dat hij om tien voor zes belde en dat er niet meer werd opgenomen. Dan krijg je het antwoordapparaat. Hij heeft gewacht tot na zes uur, maar dat kan niet altijd. Nijssen vindt het onbegrijpelijk dat de huisartsenzorg aan het ein de van de dag een uur onbereik baar is. Maar ze heeft ook als eens erva ren dat het in de ochtend mis ging. Ze belde voor een afspraak vanaf 8.00 uur maar kreeg telkens het antwoordapparaat. Bleek dat iemand vergeten was om de tele foon om te schakelen. „En nu was het voor mij geen spoed, maar je zal maar wel met spoed iemand nodig hebben. Dan moet je maar 112 bellen. Dan komt er tenminste een ambulance." ONDERZOEK KLAVERBLAD BEREIKBAARHEID HUISARTS Dat blijkt uit het historisch over zicht over de onderhandelingen tussen omwonenden, Bremmer en de gemeente. De gemeente raad had daar wethouder Adrie van der Maas om gevraagd voor de raad beslist of ze mee wil wer ken om de bouw mogelijk te ma- ke.n. Het weitje aan de Veerse Meeroever is nu recreatiegrond waar veel Schotsmanbewoners verkeren en met hun boot aan de publieke aanlegsteiger komen. Twee omwonenden, J.E. Ames en Harry Luykx, boden eerder drie ton voor de grond. Zij verhoog den hun bod begin november tot vier ton, maar Van der Maas vond dat nog te weinig. Bremmer kocht de grond dit jaar voor 477.000 eu ro, met uitzondering van een vijf meter brede strook om de vrije doorgang naar de publieke aanleg steiger te behouden. De koop wordt ongedaan als Bremmer geen toestemming krijgt om er een huis te bouwen. De bewoners- vereniging De Schotsman heeft de gemeente beloofd geen rechts procedure te beginnen tegen de bouw in ruil voor de doorgang en de belofte dat twee andere, kleine re oeverweitjes vrij blijven. Don derdag 19 december wordt de ge meenteraad gevraagd of de ge meente de bouwbestemming kan voorbereiden. In die procedure zit een inspraakperiode. Daarna moet de raad nog een verklaring van geen bezwaar geven. „Die beperken we niet tot Stelle plas of Hof van Zeeland maar een dergelijke actie kunnen we ook doen in een dorp als 's-Heeren hoek. Maar ik zeg natuurlijk niet wanneer", zei wethouder Jan Zan- dee donderdagavond tijdens de vergadering van de gemeente raad. Nico Werri (Lokale Partij Borsele) vond de controle op illegale bewo ning, openstaande boetes en belas tingschulden op Stelleplas veel te zwaar aangezet. „Het is nogal wat om achter de voordeuren van mensen te gaan kijken. Of is er meer aan de hand op Stelleplas? Is er wellicht sprake van een drugs lab of vrouwenhandel. Gaan we straks ook in 's-Gravenpolder ach ter de voordeurtjes kijken? We glijden af naar een politiestaat en daar maak ik me zorgen over." Wethouder Zandee baseert zich op signalen over tweede wonin- genbezit en andere zaken als be lastingschuld en openstaande boe tes. „Er zit voor de rest niets ach- t ter." door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele lijdt een verlies van bijna 2,5 miljoen euro op de exploitatie van het grondbedrijf als de grondprij zen in de hele gemeente met vijf tien procent worden verlaagd. Je zult maar met spoed iemand nodig hebben door Melita Lanting KORTCENE - Olympisch badmintonner Virgil Soeroredje uit Wissenkerke en burgemeester Henny van Kooten stookten gisteren het vuur op voor de kinde ren van De Zuidvliet op de opening van het driedaagse winterfeest in Kortge- ne. Zij mochten badmintonnen en spelen in de feesttent. Vanmiddag is er een kerstmarkt, zondag een kerstconcert (14.00 uur), foto Marcelle Davidse Renee Nijssen Renee. Nijssen Het Klaverblad belde zeventien huisartsen boven de Westerschel- de tussen vijf en zes uur 's mid dags. In twee gevallen ging het mis: de beller kreeg geen huisarts aan de telefoon. In alle andere gevallen kwam er (uiteindelijk) wel een huisarts aan de lijn. Regelmatig werd de telefoon be antwoord door een apparaat dat een noodnummer doorgeeft. In sommige gevallen kreeg de bel ler een bandje met een keuzeme nu; de assistente kon vervolgens de beller doorverbinden met de huisarts. Het onderzoek wordt volgende week gepresenteerd. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het college van Noord-Beveland houdt vast aan de verkoop van het oeverweitje aan de Sternlaan in Kamperland aan projectontwikkelaar F. Bremmer voor de bouw van een villa. Twee nieuwe biedingen die twee omwo nenden op de grond aan de Veerse Meeroever hebben gedaan, om te voorkomen dat de grond bebouwd wordt, vindt het college te laag. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele herhaalt grootscheepse contro les zoals onlangs op vakantiepark Stelleplas in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 96