Paul Haarhuis nieuwe captain Fed Cupteam Van der Wal naar Sotsji Winters genieten in Tirol! Opnieuw medaille Dekker 32 SPORT EK ZWEMMEN Ranomi Kromowidjojo gaat onder nieuwe trainer verder waarmee ze bezig was: winnen. pharosreizen.nl De bedoeling is dat Haarhuis de Nederlandse vrouwen de komen de jaren intensief zal begeleiden tijdens toernooien in binnen- en buitenland. Haarhuis was al sinds april actief bij de bond op het ge bied van jeugd. Die functie gaat hij combineren met zijn nieuwe baan als captain van het Fed Cup team. Directeur-sportief Jan Siemerink denkt dat de ervaring van Haar huis de speelsters veel zal helpen. „Ik heb vertrouwen dat Paul de ge wenste invulling kan geven aan de intensievere begeleiding van de speelsters", meldt hij. „Hij weet als geen ander wat het bete kent voor een tennisser om in teamverband uit te komen. Zijn ervaring en expertise zijn van gro te waarde voor het Fed Cupteam." Haarhuis, die met Jacco Eltingh al le vier de Grand Slamtoernooien won in het dubbelspel, is blij met de uitbreiding van zijn takenpak ket. „Ik weet hoe leerzaam en mooi het is om als tennisser in teamverband je land te mogen ver tegenwoordigen, dat hoop ik ook op de speelsters van het Fed Cup team over te brengen. Ik zie veel perspectief in het Nederlandse vrouwentennis en lever daar dan ook graag een bijdrage aan." De 27-jarige Nederlander verover de zijn startbewijs gisteren door als vierde te eindigen in de finale van de wereldbekerwedstrijd in het Finse Ruka. De Nederlandse Ski Vereniging moet Van der Wal nog voordra gen, maar als NOCNSF akkoord gaat, is hij de vijfde Nederlandse snowboarder in Sotsji. Ook Nico- lien Sauerbreij (parallelslalom en parallelreuzenslalom), Cheryl Maas (slopestyle), Bell Berghuis (boardercross) en Dimi de Jong (freestyle) hebben zich geplaatst. >-daarrangement Hotel Ëggerbrau Prijzen 2/3/4-pk 299 319 329 359 359 299 herning - In een sterk bezette fi nale op de EK kortebaan in Her ning toonde Ranomi Kromowid jojo zich een ijskonijn. Iedereen verwachtte een zege op de 100 meter vrije slag. En die kwam er ook. Door de overwinning van Kromo widjojo op het koninginnennum- mer pakte haar nieuwe coach Christiaan Sloof zijn eerste inter nationale medaille. Op de vraag of deze gouden plak belangrijk is voor zijn status als coach ant woordde Sloof: „Nou, ik zie het vooral als een bevestiging dat we samen op de goede weg zijn. Ik heb het in zes weken tijd in ieder geval niet weten te verknallen. Ik ben vooral blij dat Ranomi pre cies de race heeft gezwommen zo als we hadden bedacht. Het is een fantastische prestatie. Tuurlijk, dat geeft mij een moöi gevoel", al dus Sloof die niet wilde spreken van een opluchting. Kromowidjojo tikte na 100 meter aan in een tijd van 51,78 secon den. De Zweedse Sarah Sjöström werd tweede (51,99) en Aleksan- dra Herasimenia uit Wit-Rusland derde in 52,34- Zelf toonde 'Kro- HERNING - Inge Dekker heeft giste ren bij de EK kortebaan in Her ning op de 50 meter vlinderslag opnieuw een medaille veroverd. De Nederlandse zwom achter de Zweedse Sarah Sjöström en de Deense leanette Ottesen naar de bronzen plak. Dekker tikte aan in een tijd van 25,29 seconden. Dekker bouwde op de 50 meter vlinderslag al een behoorlijke ere lijst op bij de EK's in het 25 meter- bad. In 2005, 2006 en 2007 behaal de ze het zilver. In 2009, samen met Hinkelien Schreuder, en 2010 was ze de Europees kampioene. „Het is super om weer op het po dium te staan", zei Dekker. mo' zich in de catacomben van het lyske Bank Boxen-stadion zeer opgetogen. „Het leek qua deelnemersveld wel een WK-fina- le. Alleen de Australische zusjes Campbell ontbraken. Dus ik ben echt heel blij met mijn overwin ning." De olympisch kampioene toonde zich mentaal bijzonder sterk, le dereen verwachtte dat zij goud zou pakken, en dat deed ze ook. „Ik ben rustig gebleven. Ook na mijn niet zo'n sterke halve finale van donderdag." Toen zwom ze een tijd van 52,52 seconden. Kromowidjojo noemde .haar zege 'lekker voor Christiaan'. „Vooral voor de buitenwereld was het be langrijk om hier te winnen." Dat besefte Sloof zelf ook. „Als Rano mi tweede of derde was gewor den, zou ik natuurlijk vragen krij gen als: wat ging er mis?" Femke Heemskerk kon op het ko- ninginnennummer niet impone ren. Ze eindigde op de achtste plaats in een tijd van 52,77. „Ik was gewoon niet goed genoeg. Ik heb toch wat moeite met de om schakeling van de lange- naar de kortebaan", aldus de pupil van Marcel Wouda. Heemskerk zou als voorbereiding op de EK in no vember enkele World Cups korte baan afwerken in Azië. Maar door de onrust in Eindhoven-^ na de breuk van Kromowidjojo met coach Wouda - besloot ze daar van af te zien. Uit de trainingsgroep van Christi aan Sloof in Eindhoven verdwijnt op korte termijn zeer waarschijn lijk Dion Dreesens. Het 20-jarige Limburgse talent zet zijn carrière vrijwel zeker buiten Eindhoven voort. De 200 en 400 me ter-zwemmer wist dit jaar onvol doende progressie te boeken. Dreesens is momenteel bezig aan een teleurstellend EK. door Haytxe Teerink AMERSFOORT - Paul Haarhuis is van af 1 januari de nieuwe captain van het Nederlands Fed Cupteam. Dat heeft de Nederlandse tennisbond KNLTB gisteren bekendgemaakt. De 47-jarige oud-tennisser volgt Manon Bollegraf op, die aan het eind van het jaar stopt. RUKA - Snowboarder Dolf van der Wal mag bij de Olympische Spelen in Sotsji in actie komen op het on derdeel halfpipe. i^aniub Wel heerlijk skiën, niet de drukte? Het gemoedelijke en overzich telijke skigebied Hoch-lmst (tot ca. 2100 m hoogte) biedt volop mogelijkheden voor zowel begin ners als gevorderde skiërs. Ook voor ander winterplezier zit u hier prima: wat dacht u van rodelen, schaatsen, langlaufen en winter- wandelen? Kom genieten in dit prachtige decor van besneeuwde bergen en witte bossen! euro pp. zoek boekcode 99184 Inbegrepen 5x overnachting met ontbijtbuffet 5x driegangenmenu 4-daagse skipas Hoch-lmst Uw verblijf Het gemoedelijke hotel Eggerbrau ligt in het centrum van Imst. In het restaurant worden heerlijke drie gangendiners geserveerd. Inns bruck ligt op ongeveer 60 km. Uw comfortabele kamer is voorzien van o.a. tv, radio en badkamer met bad of douche en toilet. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 99184 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. 15/12-21/12 05/01-18/01 19/01-01/02 02/02-15/02 23/02-08/03 09/03-22-03 Kinderkorting (bij minimaal 2 volbetalenden op de kamer) kids 0 t/m 5 jaar: gratis kids 6 t/m 15 jaar: 50% korting personen v.a. 16 jaar: 30% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: kosten Calamiteitenfonds 2.50) en reserverings- kosten 20,- p.p.). Sloof: Ik heb het i niet verknald door Natasja Weber Ranomi Kromowidjojo. I Tom van 't Hek (rechts) interviewt Guus Hiddink tijdens het Nationaal Coach Congres in Zwolle. Hiddink bekende een eerste gesprek te hebben gevoerd met de KNVB over het bondscoachschap. foto Ferdy Damman/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 94