Orthodoxie is positief over tien jaar PKN SERVICE 31 Éi on ni ken werk AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Donderdag 12 decem ber 2003 was konin gin Beatrix promi nent aanwezig tij dens een feestelijke dienst in de Domkerk van Utrecht. De aanleiding mocht er ook zijn. Op die dag besloten de synodes van drie kerken namelijk om zich te herenigen. Sinds het samensmelten van de Evangelisch-Lutherse Kerk, de Ne derlandse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in Neder land tot Protestantse Kerk in Ne derland (PKN) is dus tien jaar ver streken. Dick Westerneng, domi nee van de Protestantse gemeente van 's Gravenpolder-Baarland en voorzitter van de landelijke Vere niging Confessioneel Gerefor meerd Beraad (CGB) blikte deze week tijdens een CGB-vergade- ring in Colijnsplaat terug op tien jaar PKN. De CGB vertegenwoor digt de vleugel in de kerk van mensen die niet zwaar op de hand zijn (vrouw in het ambt is bijvoorbeeld geen probleem), maar die geen loopje nemen met de leer. 'Confessioneel' verwijst naar belijdenisgeschriften waar aan de vereniging wenst vast te houden. Westerneng zei in Colijnsplaat dat de PKN inhoudelijk is meege vallen. Voor de totstandkoming is veel afgestreden over de vraag of er in de kerk ruimte zou zijn voor orthodoxe stromingen, waaron der behalve de confessionele ook de evangelische richting valt en die van de meer behoudende Ge reformeerde Bond. In 2003 gingen overigens ruim 50.000 'bezwaar de' leden niet mee in de fusie. Zij stichtten de Hersteld Hervormde Kerk. Westerneng constateert anno 2013 dat de kerk beter dan voor heen uitstraalt waar het volgens hem om gaat: een heldere bijbelse boodschap, gericht op de buiten wereld. De dominee uit 's Graven polder zet wel kritische kantteke ningen bij de bureaucratie in de kerk. Hij doet ook voorstellen om daarin verbetering te brengen. Een uittreksel van zijn toespraak staat op monnikenwerk. Op het weblog is ook de column van de week te vinden die de titel draagt: 'Godslastering maakt plaats voor hysterische hypes'. Ri- nus Antonisse bekijkt daarin hoe de samenleving omgaat met het begrip godslastering, sinds dit arti kel is geschrapt uit het Wetboek van Strafrecht. Hoe tolerant is on ze samenleving eigenlijk? ZATERDAG 14 DECEMBER 2013 Veere Adventsmarkt met Goede doelen- markt. Kleine Kerk, Kapellestraat. Van 10.00- 16.00 uur. ZONDAG 15 DECEMBER Arnemuiden Zangdienst met thema Het licht van de wereld.' m.m.v. gospelkoor The Messa ge uit Bruinisse. Gereformeerde kerk, 19.00 uur. PODIUM ZATERDAG 14 DECEMBER Domburg Podium-Z, open podium, workshop- acts en presentatie vijf jonge Zeeuwse popacts, Het Schuttershof, 19.30 uur Goes Kerstconcert Zeeuws Jeugdorkest met Studentenorkest en Kamerorkest Archi Amici uit Breda, De Hoogte, Populierenstraat 29, 20.00 uur Korenslag met A58, Seaside Rendez Vous, Sea Sound Singers, You Name It, Grote Kerk, 20.00 uur Misa Criolla met Huygens Vocaal En semble en Javier Rodriguez, De Mythe, 20.00 uur. Maikel Harte: 'Het zijn de lichte dagen voor Kerst', De Mythe, 20.00 uur. (uitverkocht) Kloosterzande Kerstconcert Madrigaalkoor Middel burg, Hof te Zandkerk, 20.00 uur Middelburg Singer-songwriter Herman Brock Jr. en zijn Brockettes, De Drvkkery, Brasserie, 15.30 uur Toneelvoorstelling 'Lang leve de ko ning', Het Middelburgs Theater, Minitheater, 20.00 uur Cabaret Tineke Schouten 'Moet niet gekker worden' Schouwburg, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart (première), 't Spiegeltheater, 20.00 uur Kerstconcert, Kamerkoor Resonance, 20.00 uur, Koorkerk Braken Brass Ensemble Pushin Wood Soundsystem, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en SL Joosland Hippieband CCC Inc. met o.a. Ernst i kerst ZATERDAG 14 DECEMBER Oost-Souburg Liefdemaal Aglow Oost-Souburg. Frists Rouvoet spreekt over zijn bijzonde re roeping. De Ark, 13.00 uur. Het Zeeuwse Jeugdorkest verzorgt zaterdag in De Hoogte in Goes een kerstconcert, samen met het Studenten orkest en Kamerorkest Archi Amici. Jansz De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Kerstconcert en samenzang met het Walchers kerstkoor, De Historische Kerk, 20.00 uur Oud-Vossemeer Theaterproductiehuis Zeélandia speelt 'De Uitvreter', De Vossenkuil, 20.15 uur Renesse Kerstconcert Luctor et Emergo en kerkkoor Renesse, Dorpskerk, 20.00 uur. Terneuzen Music from da lowlands, Café Markant, De Pit, 19.00 uur Muziek: Groot Niet te vermijden: 'For once in my life (live)', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Winterconcert met live-cd opname Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje, Sint Jacobskerk, 19.30 uur Rockband Naughty Oil, Café De Concurrent, 22.30 uur Westkapelle Kerstconcert Zangvereniging Looft den Heere met het Noordbevelands Man nenkoor. Begeleid door orgel en trompet. Moriakerk, Markt, 19.30 uur Wilhelminadorp Kerstconcert muziekverenigingen de Echo en Oefening en Uitspanning, PKN kerk 20.00 uur Zaamslag Jan Rot met 'Nummerrrrrr 1 Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Concert vocaal ensemble Musica Delia Speranza, Dikke Toren, 20.00 uur 'Ode aan de opera', Nel van den Broe- ke-Lensen (mezzo-sopraan) en Natalia Pa vlova (piano), De Rode Kamer, Havenpark 13-15, 20.00 uur ZONDAG 15 DECEMBER Domburg Kerstconcert brassband Apollo, zaal Schuttershof, 15.30 uur Goes Fred Toody Unplugged, 't Beest, 17.15 uur (voorafgaand film, 15.30 uur) Groede Trees Verwilligen vertelt 'De Driekonin- ging Triptiek' van Felix Timmermans, Theater-galerie De Twee Duiven, 15.00 uur Hulst Circus Reinardi, Den Dullaert, 14.00 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Lang leve de ko ning', Het Middelburgs Theater, Minitheater, 14.30 uur Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart, (première) 't Spiegeltheater, 14.30 uur Lezing Sanne Terlouw over haar boek 'De verdwenen Menora', Synagoge, 15.15 uur Jazzmiddag met Mojam, East Of The Sun en Earfood, Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Nieuw- en SL joosland Hippieband CCC Inc. met o.a. Ernst Jansz De Wegwijzer, 15.00 uur Oostburg Akoestisch optreden, The Lane, 16.00 uur Terneuzen jazzconcert Chambertones, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Blue Jeans Big Band, Ter Reede, 14.30 uur Kerst met 50+ Koor De Zilvermeeu:<> wen, Het Majoraat, 14.30 uur Choir of New College Oxford, St. Jacobskerk, 15.30 uur Vlissingse band Suicide Chicken, Panta Rhei, 17.00 uur Zierikzee fïZi-muziekmatinee: Kerstconcert Scoudis Ensemble met vertellers Anneke de Vries-Gunning en CorBert de Rooij, Podium De Weverij, 15.00 uur door Willem Staat Rinus Antonisse www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93