Hennepkwekerij opgerold in Zierikzee Zienswijze ingediend voor behoud paaltjes Christmas Carols in aangepaste uitvoering Op zoek naar het wak 20 SCHOUWEN-DUIVELAND BEREIKBAARHEID HUISARTS Gestolen auto uitgebrand in Goes Bereikbaarheid artsen verbetert als openingstijd huisartsenposten wordt vervroegd naar 17.00 uur. Gemeente past beleidslijn bibob aan op omgeving Een 51-jarige man uit de gemeen te Schouwen-Duiveland is in ver band met deze zaak aangehou den. De politie sluit niet uit dat er nog meer mensen worden opge pakt. De politie zegt dat ze de plantage in het pand in de Sint Domus- straat na een tip op het spoor was gekomen. Rond half negen ging de politie de horecazaak binnen. In het pand werden achthonderd hennepplanten aangetroffen. In overleg met de officier van jus titie heeft de politie de plantage laten ontmantelen door een gespe cialiseerd [uimingsbedrijf. Daar bij zijn het kweekmateriaal en de planten in beslag genomen. De hennepplanten zijn voor de be wijsvoering bemonsterd. Vervol gens zijn al deze goederen vernie tigd, aldus de politie. OEFENING IJSONGEVAL GOES - Op de Lijnbaan in Goes is in de nacht van donderdag op vrij dag rond kwart over vier een per sonenauto uitgebrand. De auto bleek op 10 of 11 septem ber van dit jaar in de Naerebout- straat in Goes te zijn gestolen. Agenten zagen rond 04.15 uur op een parkeerplaats rook uit een Volkswagen Golf komen. Toen ze gingen kijken, zagen ze vlammen aan de binnenzijde van de auto. Hierop hebben ze snel de brand weer gealarmeerd, die het vuur heeft geblust. Naast de brandende auto stond nog een personenauto, die door de brandweer net op tijd weggezet kon worden. zierikzee - „Ik heb het al een paar keer gehad dat ik de huisarts bel de na 17.00 uur en dat ze tot 18.00 uur gewoon niet bereikbaar wa ren", zegt Renee Nijssen uit Zie rikzee. „Dat kan toch niet? Zeker met kinderen zit een ongeluk in een klein hoekje en dat gebeurt meestal niet tijdens kantoor uren." Huisartsenpraktijken zijn volgens informatie op de websites meest al tot 17.00 uur bereikbaar. De cen trale huisartsenpost op Schou wen-Duiveland opent pas om 18.00 uur. Hoewel veel praktijken wel een spoednummer hebben, blijkt de bereikbaarheid niet al tijd gegarandeerd. „We hebben het een keer gehad dat ik voor het eten de kinderen nog even onder de douche zette en dat mijn zoon tje viel. Heel zijn kin kapot en bloeden en z'n tanden door de lip. Dan wil je toch even laten kij ken of het gehecht moet worden. We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd niet meer opgeno men. Mijn man zei, we rijden er naar toe, en we hebben het kind in de auto gezet en zijn naar de huisartsenpost gereden. De assis tente kon het niet hechten omdat het in zijn gezicht zat en we moes ten met een kind van twee naar Goes naar het ziekenhuis. Geluk kig werden we daar snel gehol pen." Volgens Nijssen is zij beslist niet de enige die deze ervaringen heeft met de huisartsenpost, „je hoort het vaker op school. Ik sprak iemand die vertelde dat hij om tien voor zes belde en dat er niet meer werd opgenomen. Dan krijg je het antwoordapparaat. Hij Ongeluk zit in een klein hoekje en gebeurt meestal niet tijdens kantooruren heeft gewacht tot na zes uur, maar dat kan niet altijd. Nijssen vindt het onbegrijpelijk dat de huisartsenzorg aan het ein de van de dag een uur onbereik baar is. Maar ze heeft ook als eens erva ren dat het in de ochtend mis ging. Ze belde voor een afspraak vanaf 8.00 uur maar kreeg telkens het antwoordapparaat. Bleek dat iemand vergeten was om de tele foon om te schakelen. „En nu was het voor mij geen spoed, maar je zal maar wel met spoed iemand nodig hebben. Dan moet je maar 112 bellen. Dan komt er tenminste een ambulance." We hebben de huisarts gebeld, maar daar werd niet meer opgenomen ONDERZOEK KLAVERBLAD BEREIKBAARHEID HUISARTS Perkoenpaaltjes staan onder aan dijken en dienen als golfbreker. Bij dijkversterkingen laat het Pro jectbureau Zeeweringen ze weg halen, omdat ze naar verloop van tijd doorrotten en vaak een stukje dijklichaam meenemen als ze af breken. Op enkele plekken aan de Oosterschelde, zoals aan het wes telijk havenhoofd in Zierikzee, plaatst Zeeweringen ze om esthe tische redenen terug. Zeewerin gen maakte vorige week bekend dat er bij het oostelijk havenhoofd in 2015 waarschijnlijk ook paaltjes terug worden geplaatst. Maar dat vind De Oosterschelde niet vol doende. Volgens haar zienswijze moeten er tot en met haven De Val paaltjes terug worden ge plaatst. De stichting voert actie voor het behoud van Zeeuwse aankleding van de dijken. Daaron der vallen ook oude steensoorten. De Oosterschelde zet veiligheid voorop, maar wil voorkomen dat de dijken straks lijken op 'de par keerplaats van Ikea' ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland past de bibob-beleidslijn aan. De gemeente hanteert nu dezelfde re gels als andere Zeeuwse gemeen ten. De wet bibob maakt het mo gelijk te controleren of de aanvra ger van een vergunning, subsidie of inschrijver wel integer is. Dit om te voorkomen dat de gemeen te onbedoeld betrokken raakt bij criminele activiteiten. Een gelijke beleidslijn in alle Zeeuwse ge meenten voorkomt dat crimine len een gemeente uitkiezen waar nauwelijks wordt gecontroleerd. In Schouwen-Duiveland is tot nu toe twee maal een vergunning ge- Titel van dit concert is 'Een ster is ons vooruit' omdat in veel liede ren het 'op weg zijn' aan de orde zal komen: Maria, Jozef, de her ders, de wijzen. Als rode draad door het programma klinkt het lied 'De weg naar huis'. Dat is spe ciaal geschreven door Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer om ook het op weg zijn van mensen in de huidige tijd te benadruk ken. Het concert wordt uitge voerd door het Thomaskoor, aan gevuld met gastzangers en vocaal ensemble Waisisi. Verder zijn er orgelsoli van Rinus Verhage. Op het programma staan geliefde ca rols als onder meer Silent Night, Ding don merrily on high, God rest you merry, gentlemen. ZIERIKZEE - In een horecapand in Zierikzee heeft de politie vrijdag morgen een hennepkwekerij aange troffen. ZIERIKZEE - Geen alledaags zicht, duikers in een zwembad. In Onderdak be reidde de reddingsbrigade zich gisteravond voor op de winter. Het water was afgedekt met landbouwplastic waarin een groot gat zat Jonge leden van de brigade konden onder water ervaren hoe het is om een wak in het ijs te vin den. Duikers hielden daarbij een oogje in het zeil. foto Ronald den Dekker Je zult maar met spoed iemand nodig hebben door Melita Lanting Renee Nijssen Renee Nijssen Het Klaverblad belde zeventien huisartsen boven de Westerschel- de tussen vijf en zes uur 's mid dags. In twee gevallen ging het mis: de beller kreeg geen huisarts aan de telefoon. In alle andere gevallen kwam er (uiteindelijk) wel een huisarts aan de lijn. Regelmatig werd de telefoon be antwoord door een apparaat dat een noodnummer doorgeeft. In sommige gevallen kreeg de bel ler een bandje met een keuzeme nu; de assistente kon vervolgens de beller doorverbinden met de huisarts. Het onderzoek wordt volgende week gepresenteerd. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Stichting De Ooster- schelde in Zierikzee heeft bij water schap Scheldestromen een zienswij ze ingediend voor behoud van per- koenpaaltjes langs het water. ZIERIKZEE - De uitvoering van de echte Ceremony of Christmas Ca rols hoort bij de Nieuwe Kerk in Zierikzee, vindt musicus Mar van der Veer. Maar omdat er nog wordt gewerkt aan de herinrich ting van dit monumentale gebouw, besloot hij tot een aangepaste uit voering in de vorm van een 'Carol- concert' zaterdag 21 december in de R.K. Willibrorduskerk. Zat. 21 dec., Willibrorduskerk, Zierik zee, 20.00 uur. Kaarten: website Waisi si en bij Van der Krieke computers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86