Kims oom 'erger dan een hond' Familie opperbaas maffia opgepakt effeweg.nl m BUITENLAND 7 Begin 2014 goed en ga naar de schitterende besneeuwde bergtoppen van de Zwitserse Alpen! effeweg.nl €82,- GRATIS BROCHURE 2014 Gisterochtend pakten de Noord- Koreaanse staatsmedia uit met dit soort voor staatsvijanden gereser veerde termen in de berichtge ving over de executie van Kims oom lang Song-thaek (67). De man die jarenlang beschouwd werd als de machtige mentor van Kim Jong-un (30), zou nu 'afschu welijke misdaden als het omver werpen van de staat door alle mo gelijke intriges en verwerpelijke methoden' hebben bekend voor een showtribunaal. Voorheen moesten we raden naar het lot van hoge ambtenaren die plotseling van het toneel verdwe nen, vaak onder vage excuses zo als ziekte. Nu bestaat daarover geen enkel misverstand, noch over de boodschap: niemand is on aantastbaar, behalve Kim Jong-un zelf. Bazige of kritische indivi duen worden niet door hem geto lereerd. Jang Song-thaek, de man die op zowat alle foto's naast zijn neefje stond en regelmatig het land ver tegenwoordigde op diplomatieke reizen, werd zondag voor de ogen van het partijcongres gearresteerd en afgevoerd. Donderdag zou de pro-Chinese en hervormingsge zinde nummer twee van het regi me al zijn geëxecuteerd. Onder de beschuldigingen die hem fataal werden, zijn handel in pornogra fie en het vergokken van vele mil joenen in een casino tijdens een buitenlandse reis. Ook worden hem tal van tegenvallende econo mische resultaten aangerekend. Temidden van alle beschuldigin gen en complottheorieën is er een vraag: waar is de vrouw van Jang Song-thaek, de zus van de overleden vorige leider Kim Jong-il? Niemand weet het ant woord. Geopperd wordt dat zij meewerkte om haar man te ont maskeren. De afrekening met bejaarde hoge ambtenaren uit de tijd van Kims opa, die hun dominantie willen la ten gelden, begon al eerder. Deze stap verwachtte echter niemand. „Voorheen werden officials niet vermoord nadat ze verdwenen. Nu zien ze dat ze, als ze eenmaal aan de kant zijn gezet, ook kun nen worden opgeruimd. Dit is een compleet nieuwe situatie", al dus Andrei Lankov, professor Ko rea studies aan de universiteit in Seoul op nieuwssite NK News. Kim Jong-un zou op deze manier stabiliteit willen afdwingen, maar waarnemers voorzien een tegen overgesteld effect. Lankov: „Nie mand zal nu nog iets durven doen, behalve dat wat wordt opge dragen. Met dergelijke passiviteit komt het land niet uit de crisis." Bryan Myers legde in zijn boek The Cleanest Race uit dat de Noord-Koreaanse propaganda al tijd berust op het feit dat het on schuldige volk, kwetsbaar als kin deren, voor de boze buitenwereld beschermd moet worden door de 'Grote Leider'De voorbeelden van door en door rotte mensen zijn meestal Amerikanen, zelden een landgenoten. Deze mythe is nu geëxplodeerd, stelt Myers nu in The Guardian. Het doodvonnis voor Jang- Song-thaek behelst impliciet kri tiek op de overleden Kim Jong-il: hoe kon deze 'Geliefde Leider' niet zien dat Jang zo'n door en door slechte mens was? Hoe kan de massa nu de wjjsheid van zijn opvolger vertrouwen? Het doodvonnis kan ook een gril zijn geweest van de 'nieuwe' Kim. Satellietbeelden laten zien dat Pyongyang een hoop nieuwe ska- teparken bouwt. De jonge leider doet wat hij wil. De toelating van van de luidruchtige Amerikaanse basketballer Dennis Rodman tot zijn privéparadijs, vol luxe en vrouwen (precies de aantijgingen die tegen 'rokkenjager' Jang ge bruikt werden), werd begrepen als een blunder in Kims missie toch vooral als serieuze leider be schouwd te worden. Toch komt Rodman volgende.week voor de derde keer op bezoek om een glas whisky te drinken met Kim. Drinkmaatjes gaan nu voor, con stateert ook Lankov die verwacht dat Kim zijn hele, hoogbejaarde, kabinet gaat vervangen. „Hij wil mensen van zijn eigen generatie, mensen die toevallig zijn drink maatjes zijn, zullen de oude gene ratie aflossen." Zuid-Korea zet zich intussen schrap voor eventuele nieuwe mi litaire provocaties of een eventue le nucleaire test, meldde het Mi nisterie van Hereniging. Interne machtsstrijd bij de buren gaat vaak gepaard met provocaties om in Pyongyang eenheid te brengen achter de schermen. Het leger in Zuid-Korea is al in hogere staat van paraatheid gebracht. De clan in het West-Siciliaanse Trapani verdient zijn geld met ille gale bouwactiviteiten en met af persingen. Denaro, die ook de 'playboybaas' wordt genoemd, is sinds 1993 voortvluchtig en zou ve le moorden op zijn geweten heb ben. Hij kreeg in 2006 de leiding over de Cosa Nostra na de arresta tie van zijn voorganger, Bernardo Provenzano. Laatstgenoemde was bijna veertig jaar voortvluchtig ge weest. Denaro's vader, ook wel be kend als Don Ciccio, was de maf fiabaas in de regio Trapani. Vol gens de autoriteiten beheren de fa milieleden 'een fijn vertakt geheel van bedrijven waardoor zij bijna een monopolie hebben in de bouw' in Trapani. Zij spreken van een zware slag voor Denaro, om dat hij er verder door in een isole ment raakt en van zijn financie ringsbronnen wordt beroofd. Minicruise Göteborg v.a. €82,- Minicruise Londen v.a. ALLE REIZEN VOOR 2014 STAAN ONLINE OP ONZE WEBSITE p Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereiz Tirol Kufstein en Tegernsee v.a. €339,- Karinthie in de winter v.a. €419,- Winter in Beieren en Tirol v.a. €439,- Dé busreizen specialist! Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 ZATERDAG 14 DECEMBER 2013 door onze correspondent Bas Verbeek SEOUL - 'Corrupt', 'verraderlijk', 'menselijk uitschot', 'erger dan een hond'. Dat is geen ongebruikelijke taal in Noord-Korea, maar nooit eerder was die gereserveerd voor een bloedeigen familielid van de Grote Leider. Jang Song-thaek foto EPA De vraag rijst: hoe kon de Geliefde Leider niet hebben gezien dat Jang Song-thaek zo door en door slecht was? ROME - De Italiaanse politie heeft gisteren bij diverse invallen dertig familieleden en andere bekenden van de belangrijkste maffiabaas op Sicilië aangehouden. Het gaat om onder anderen de zus Patrizia en twee neven van de 'baas der bazen' van de Cosa Nostra, Matteo Messi na Denaro (51), aldus de Italiaanse justitie. Reizen met diverse vertrekdata! Zwitserse Alpen met bus en trein 2014 - Brig Schilderachtig Zwitserland 2014 - Lungern Inclusief 2 treinritten en 4x avondprogramma Inclusief langlauflessen en 4x avondprogramma 8 daagse busreis -«sa»- Vertrek: 10. 24 jan, 15. 22 feb, 14 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 5x 4-gangendiner 1x warm- en koud buffet 1x fon dueavond Welkomstdrankje 1x koffie met gebak Kofferservice Kegelavond Dansavond Videoavond Folkloreavond Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Treinrit Andermatt - Disentis Treinr/t Klosters - St. Moritz - Tieten 8 daagse busreis Vertrek: 15 feb Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 5x 4-gangen keuzediner langlaufinstructies op dag 2 1x warm- en koud buffet 1x fondueavond Welkomst drankje 1x koffie met gebak Kofferservice Kegelavond Dansavond Videoavond Folkloreavond Begeleiding door uw chauffeur, levens reisleider Vervoer per Comfort Inclusief 3 treinritten 8 daagse busreis Vertrek: 10.-24 jan, 14, 28 mrt Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider per Comfort Class touringcar 7x diner Vervoer Treinrit Tasch - Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express Treinrit Glacier Exoress o Fietsreizen 0 Stedenreizen Naam dhr/mevr Inclusief 3 treinritten 8 daagse busreis Vertrek: 10. 24 jan, 7. 15, 22 feb, 1. 14. 28 mrt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijtbuffet 7x diner Stadsrondrit Brig Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Treinrit Tasch - Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express Treinrit Glacier Express incl. lunchpakket Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanat en per persoon o.hv. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden, €2,50 calamiteitenfonds en €18,- reserveringskosten per boeking. Supervoordelige busreizen AdresPostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 776.7700 VG Nieuwleusen Langlaufen in Schilderachtig Zwitserland 2014 - Lungern NIEUW!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7