Zonvakanties CURACAO 36 SPORT Anthony Lurling, 36 jaar, speelde al 250 duels in dienst van NAC, maar wil zich nog iedere dag bewijzen. Ajax moet rekening houden met zware loting KRAS NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 BREDA - Twintig jaar betaald voet bal heeft Anthony Lurling in de benen. Tijd om te stoppen wel licht? Nee joh, ben je gek. Dat is het laatste wat in de gedachten van de kwieke dertiger opkomt. Voetbal is zijn lust en zijn leven. Het vuur in hem lijkt eeuwig te branden. Op 'oudere' leeftijd kan hij zich heerlijk druk maken over dingen die anderen schouderopha lend langs zich heen laten gaan. Die ongekende drive en bevlogen heid is de makke en tevens de charme van 'de Messi van Breda'. 250 duels voor NAC in nog geen acht jaar tijd. Een gemiddelde van 31 wed strijden per seizoen. Tot op een pen- sioensgerechtigde leeftijd nota bene. Waar haal je de kracht vandaan „Ik verzorg mijn lichaam goed. Vanaf woensdag leef ik naar de wedstrijd toe. Ik let op mijn voe ding en eet vooral groente. Geen friet of pizza's. Als voetballer heb je maar een beperkte houdbaar heid. Meestal lig ik tussen half elf en elf uur in bed." Geen polonaise aan jouw lijf, vlak voor een wedstrijd? „Alleen als het kan. Een paar jaar geleden waren mijn vader en moe der 25 jaar getrouwd. De dag erop speelden we tegen Heerenveen, dus ben ik netjes om elf uur naar huis gegaan. In die wedstrijd maakte ik een mooie goal na een steekbal van Robbert Schilder. Dan denk ik dat ik met een paar biertjes op de bal van Schilder niet had gehaald. Ik wil mezelf niks kunnen verwijten. Ook op 36-jarige leeftijd nog „Waarom niet. Eigenlijk is dat een rare vraag. Ik heb ooit een loodgieterdiploma gehaald, maar het is niet verstandig om mij een geiser te laten zetten. Geef mij de bal. Voetbal is mijn leven." Jouw drive en honger naar de bal op zo'n leeftijd zijn ongeëvenaard. „Ik wil altijd spelen. Met minder neem ik geen genoegen. Als ik weet dat ik reserve sta, ben ik niet te genieten. Zeker als ik vind dat ik beter ben. De dag voor Ajax, toen ik nog niet wist dat ik zou spelen en rekende eigenlijk op een reserverol, fantaseerde ik in bed dat ik als invaller de winnen de zou maken." Jouw bevlogenheid en passie voor het spel werken soms in je nadeel. Als je reserve staat, ben je een tikken de tijdbom. 'Je kunt er dan vergif op innemen dat hij de pers zoekt om zijn verhaal te doen', wordt gezegd. „Dat is niet zo. Meestal zoekt de pers mij op. Ik ben een gevoels mens en trek me dingen heel snel aan. Ook wat anderen van me vin den. Ik kan lang ergens mee zit ten. Dat is de emotie die in mij zit. Dat haal je er niet uit. 'Maak je niet druk', wordt vaak gezegd. Daar kan ik niks mee. Ik wil spe len en daarom maak ik me druk." Je bent een piekeraar. „Misschien wel ja. Tot drie weken terug voelde ik me belangrijk. Nu behoor ik tot de wissels. Dat is niet leuk, daar zit ik mee. Ik ga dingen bedenken die er mis schien niet zijn." Zoals? Nee, daar ga ik niks over zeg gen." Je ontkomt er toch niet aan om op een dag bankzitter te worden? „Ja en nee. Deze situatie is nieuw voor mij. Op vier duels na bij FC Köln en een periode bij Feye- noord ben ik in mijn carrière al tijd een vaste waarde geweest. Al moet het uit mijn kleine teen ko men, ik zal laten zien dat ik erin hoor." Iets anders. In de winterstop laat je wederom het trainingskamp van NAC aan je voorbij gaan vanwege vliegangst. Dat is geen nieuws meer. Minder bekend is waar de vrees voor het vliegen vandaan komt. „Dat stamt uit 2004 toen ik met Ik krijg drie, vier gele kaarten per jaar, maar ben geen vervelende of irritante gozer NAC op trainingskamp ging naar Portugal. Mijn vrouw Floor was acht maanden zwanger. Van tevo ren had ik gedroomd dat er iets met het vliegtuig zou gebeuren. 'Jezus, ik wil helemaal niet weg. Waarom doe ik dit?', vroeg ik me zelf af. Eenmaal in dat ding ging het wel. Met een potje kaarten doodde ik de tijd. Terug op de grond dacht ik weer: 'Shit, over- vijf dagen moet ik weer terug.' Als ik later een tv-documentaire zag met de meest verschrikkelijke vliegrampen werd ik bevestigd in mijn gedachten. 'Zie je wel, het is vast een fout van de piloot of het is toestel is niet goed nagekeken.' Niet veilig dus." Desondanks duurde het vijf jaar tot dat je in 2009 definitief besloot om nooit meer te vliegen. „Hou op man. Het was een dra ma. Een week voordat ik moest vliegen, kwam die gedachte weer: 'Oh jongens, wat kan ik nu weer bedenken om niet te vliegen?' Ik deed de gekste dingen. Toen ik in Duitsland speelde en van Köln te rug naar Den Bosch reed, zette ik alle ramen in de auto open in de hoop ziek te worden." Gekkenwerk. „Jazeker. Bij de thuiswedstrijd met NAC tegen Villarreal pakte ik bewust een gele kaart zodat ik de return in Spanje miste. Ook al om dat me we met 1-3 achterstonden. Voor het vliegen ging ik stan daard met de kinderen in bad of met mijn zoontje voetballen. Het kon immers de laatste keer ge weest zijn dat ik ze zou zien. En ander heeft last van claustrofobie, ik niet. Zet mij in een grot en ik heb een topdag. Datzelfde geldt voor spinnen. Daar ben ik niet bang voor. Wel voor vliegen, soms droom ik daar nog over." In Breda en omstreken ben je 'de Messi van Breda'. Daarbuiten roep je minder warme reacties op. „Dat zal ongetwijfeld met akkefie tjes uit het verleden te maken heb ben. Daar kan ik niets tegen doen. Johan Derksen noemt me op tele visie een matennaaier en in een enquête werd ik vorig seizoen na Ola Toivonen en Mark van Bom mel uitgeroepen tot meest irritan te speler. Ik snap dat niet. De laat ste tien jaar heb ik één rode kaart gepakt. Ik krijg drie tot vier gele kaarten per jaar, maar een verve lende of irritante gozer ben ik niet." Je hebt aangegeven nog een jaar door te willen gaan. De supporters die jou zo adoreren, denken dat het beter is dat je met pensioen gaat. „Dat is toch raar? Niet zo lang ge leden was ik de held, nu zou ik er geen hout meer van kunnen? Het is zo krom in het voetbal. De ene week ben je alles, de week erop niks. Daar heb ik moeite mee." Zo gaat het toch altijd? „Voor mij onbegrijpelijk. Dan denk ik: 'Het is nog niet over hé.' Als ik niet zou willen inzien dat ik verleden tijd ben, kan ik me het voorstellen. Dat is echter niet het geval. Ik ga het tegendeel be wijzen." AMSTERDAM - Ondanks de goede prestaties in de Champions Lea gue krijgt Ajax maandag bij de lo ting voor de Europa League in Nyon geen vrijgeleide. De kam pioen gaat in de bak met onge plaatste ploegen. Hierdoor bestaat de kans, dat een relatief zware te genstander uit de bus komt. In elk geval wordt AZ ontlopen. De regels schrijven voor dat clubs uit hetzelfde land elkaar ontlopen. Van de afvallers van de Cham pions League kan Ajax worden ge koppeld aan Benfica, Napoli, FC Basel en Shakhtar Donetsk. Behal ve deze teams kunnen ontmoetin gen met Fiorentina, Eintracht Frankfurt, RC Genk, Valencia, Olympique Lyon, Rubin Kazan, Sevilla, Red Bull Salzburg, Totten- ham Hotspur, Trabzonspor en PFC Ludogorets in Zwitserland naar voren komen. De directie zal vooral hopen op een tegenstander met enige allu re. Ploegen als Tottenham, Benfi ca, Napoli en Sevilla doen de ver koop van tickets goed. profiteer van een actiekorting tot 526 p.p. op diverse vertrekdata t/m maart! ontdek de witte stranden, helderblauwe baaien, prachtige landhuizen en de kleurrijke en levendige hoofdstad Willemstad Populaire accommodaties! ST. MARIE WILLEMSTAD WILLEMSTAD Piekeraar met geldingsdrang HCK Anthony Lurling baalt ervan dat -zijn leeftijd er vaak wordt bijgehaald. „Kwaliteit is leidend, niet je geboortedatum." foto Marco de Swart/ANP door Yadran Blanco Anthony Lurling Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-quracao-arkefly waarom zou je meer betalen Flamingo Park Diving* Trupial Inn Hotel Casino*** Avila Hotel***** Kleinschalig, ecologisch resort in een Modern hotel in een rustige woonwijk, met Luxe hotel direct aan een prachtig privé- rustige en groene omgeving met gratis WiFi. gratis shuttlebus naar centrum en strand, strand met uitgebreide spa-faciliteiten. Zie www.kras.nl/25330 Zie www.kras.nl/25313 Zie www.kras.nl/25303 Prijzen zijn p.p.. exclusief reservermgskosten en Calamiteitenlonds. Voorde meest actuele prijzen, zie www.kras.nl xL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36